SKLH Žďár nad Sázavou: Krejčík - Jan, Hron, Jícha, Kabelka, Čejka - Ludvík, Prokš, Hájek, Wasserbauer, Beneš, Střecha, Bednář, Peňáz, Staněk
Přerov: Kalivoda - Kreisel, Bochánek, Šimon, Tomeček, Kostiha, Vávra - Žůrek, Gazda, Pešat, Javora, Klimecký, Kalínek, Štastný, Navrátil, Loupal
Branky: Beneš 3x, Peňáz, Prokš
Nahrávky: Wasserbauer 2x, Kabelka 2x, Jícha, Bednář, Ludvík, Střecha
Vyloučení: 7:8 Využití: 0:0 V oslabení: 1:0
Střely na branku:16/20 Průběh utkání: 5:0, 5:1
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Dorostenci žďárského SKLH udělali další krůček za vysněným postupem do finálové osmičky, když porazili přerovské Zubry. Dokázali to především díky velice povedené prostřední třetině. Do konce základní části zbývají tři utkání, ve kterých se žďárští střetnou se svými přímými konkurenty v boji o postup. Nejprve to bude páteční zápas v Břeclavi a pak v neděli doma se Znojmem. Závěrečný duel bude sehrán příští pátek na ledě brněnské Komety.

První branka v první minutě znamenala velmi slušný začátek pro „žďáráky“. Vedení domácí uklidnilo natolik, že tento stav vydržel po celou úvodní třetinu. Ovšem hlavně díky brankáři, který velmi dobrými zákroky domácí mužstvo zachraňoval. Ukolébavý výkon naštěstí skončil i s touto třetinou.

Druhá třetina přinesla úplně jiný obraz hry. Hned v úvodu druhým gólem zvyšujeme na dvoubrankové vedení. Přehráváme soupeře a především proměňujeme vytvořené šance. Prostřední třetina, ve které jsme vstřelily čtyři branky, rozhodla o vítězi celého zápasu.

Závěrečná dvacetiminutovka byla nejvyrovnanější z pohledu obou soupeřů a aktuálního stavu na ukazateli času. Domácí mužstvo neudrželo čisté konto a povolilo přerovským vsítit čestný gól. Zasloužené vítězství 5:1 a důležité dva body však zůstaly doma.

14. Kopřivnice    23  1 1 21  45 : 118  3

Další zápas žďárských dorostenců můžete vidět na našem stadionu v neděli 7.12.2008 v 15.00, kdy hostíme Znojemské Orly. Bude to veledůležitý, zřejmě přímo klíčový zápas v boji o postup mezi osmičku nejlepších. Vyzýváme proto všechny fanoušky, aby přišli naše mladíky podpořit. Můžete si toto utkání dát jako předkrm před následným utkáním "A" mužstva proti Valaškému Meziříčí.