10., neděle 5.10.2008
Přerov - SKLH Žďár nad Sázavou PRE - ZNS
Přerov: Dohnal - Kostiha, Tomeček, Shejbal, Zůrek, Klimecký, Loupal - Bachánek, Příhoda, Vávra, Kocan, Javora, Machálek, Navrátil, Vodák, Hrabal
SKLH Žďár nad Sázavou: Krejčík - Mach, Jan, Jícha, Plutnar, Kabelka, Hron - Ludvík, Zídek, Hájek, Gregar, Střecha, Svobodník, Penáz, Kuchta, Chlubna
Branky a nahrávky: 60. Bachánek (Navrátil) - 20. Gregar (Střecha), 26. Peňáz (Kuchta)
Vyloučení: 4:11 Využití: 0:0 V oslabení: 0:1
Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2
P Ř E R O V - Žďárští dorostenci vybojovali cenné vítězství na ledě Přerova. Dle postavení v tabulce tím naši hráči potvrdili úlohu favorita, ale domácí rozhodně nebyli snadným soupeřem o čemž svědčí i těsný výsledek.

První třetina nepřinesla žádný velký hokejový zážitek. Hráči si nedokázali přihrát, chybělo založení útoku bez chybné přihrávky či vytvoření herní kombinace. Hra byla velmi nevyrovnaná s velkým počtem chyb na obou stranách. Výhoda nabídnutých přesilových her nebyla využitá ani u domácích stejně jako u hostů. Ve poslední minutě úvodní třetiny žďárští potrestali chybu v obraně Přerova a ujali se vedení 1:0 při hře v oslabení 4:5.První úspěšným střelcem se stal Martin Gregar.

Ve druhé třetině se již hra zlepšila i zrychlila. Hosté si vypracovali několik gólových příležitostí, ale až v šesté minutě si pojistili vedení na rozdíl dvou branek pohotovou střelou z hokejky Petra Penáze. V desáté minutě mohl v obrovské šanci zvýšit vedení Chlubna, ale jeho pěkná teč skončila na tyčce.

V posledních pěti minutách si na nás hezky „vyšlápl“ rozhodčí. Nabídl domácím za výhodných okolností přesilovou hru 5:3, tři minuty bez 5.vteřin jsme odolávali jako „Tři mušketýři“. Ubránili jsme nemohoucí přerovské střelce až do 3.třetiny kdy oslabení pokračovalo. Domácí hráli téměř dvě minuty power-play a v čase 59:19 se jim přeci jen podařilo vstřelit gol a upravit tak výsledek na konečných 1:2.

14. Kopřivnice    10 0 0 10 13 : 49  0
Příští utkání dorostu můžete navštívit na žďárském stadionu v pátek 10.10.2008, kdy od 19:00 hostíme HC Břeclav.