Jestřábi Prostějov: Kloc - Pozdena, Stejskal Petr, Stefan, Vaclavik, Hlidek, Prihoda - Prikryl, Koutsky, Stejskal Pavel, Koutnik, Minarik, Novotny, Pudil, Stloukal, Compel
SKLH Žďár nad Sázavou: Krejcik - Mach, Kabelka, Tobola, Vitek - Gregar, Strecha, Jicha L., Cejka, Velecky, Hajek. Bednar, Stanek, Nemec
Branky a nahrávky: Hájek (Střecha)
Vyloučení: 5:11 Využití: 1:1
Střely na branku: 25:12
Průběh utkání: .
P R O S T Ě J O V - Žďárští dorostenci sehráli sice velmi kvalitní a bojovné utkání, ale tentokrát nestačili na Prostějov, který bojuje o záchranu. Naši mladíci, tak v nadstabové části ligy dorostu poprvé prohráli .

Od začátku 1.tretiny byl vstup do utkání velmi opatrný ze strany obou soupeřů. Domácí obstřelovali žďárskou branku ze všech úhlů, ale žádna střela se naštěstí neujala, díky našemu dobře chytajícímu brankáři. Prostějov vyhrál na střely v této třetině jedenáct ku třem, ale herně vůbec nebyl lepší než hostující muzstvo. Žďáráci ubránili i velký tlak rozhodčích, kteří nás 6x vyslali na trestnou lavici, a dokonce na 1:55 min do dvojnásobného oslabení. Hosté, hráli jedinou přesilovku, ale bez gólového efektu. Závěr třetiny skončil v poklidném tempu, stejně tak zůstal beze změny ukazatel skóre. Do kabin na první přestávku se šlo tedy za stavu 0:0.

Druha třetina měla dramatičtějsi začátek. Prostějovšti útočili velmi tvrdě a žďárským borcům nenechávali žádný puk zadarmo. Domácí se v čase 24:57 ujímají vedení 1:0. Potřebovali k tomu však přesilovou hru a to již 7. v poradí! Tento moment je samozřejmě nastartoval k lepším výkonům a naše branka se častěji ocitala pod palbou domácích hráčů. Žďárští prostřední část této třetiny ustáli a po necelých deseti minutách, při nabídnuté druhé přesilové hře, proměnili pěknou kombinaci a vstřelili vyrovnávací gól. Stav utkání byl v tomto okamžiku 1:1 a začínalo se znovu. Hosté, dali zachraňujícím se domácím minimum možností vstřelit branku a před druhou rolbou se odcházelo do kabin za stavu 1:1.

Hned v začátku poslední části utkání začala kanonáda prostějovských obránců a jejich častá střelba zaměstnávala jak brankáře, tak i naši obranu. Hostům se nátlak domácích moc nelíbil a častými útoky podnikali výpady před prostějovskou svatyni, ale bohužel bez gólového efektu. Ten naopak přišel ze strany domácích a v šesté minutě se ujali, podruhé v tomto utkaní vedeni na 2:1. Žďáráci zvýšili nasazeni a důraz, ale stav zapasu se již nepodařilo změnit, alespoň vstřelením jediné branky. Minimálně bod by si hráči zasloužili za bojovnost a příkladné nasazeni. Bohužel toto se nepodařilo a z Prostějova odjíždíme s porážkou 2:1.

Petr Hulán (trenér SKLH Žďár nad Sázavou):
Kluky musím pochválit za přístup k zápasu a příkladnou bojovnost. Někdy stačí jediná proměněna šance v zápase a vývoj utkání se ubírá jiným směrem. Na disciplíně musíme opět zapracovat, dvaadvacet minut vyloučeni je opravdu hodně.