Břeclav: Michálek - Papp, Bartošík, Nekoranec, Pánovec - Marada, Juránek, Lejska, Zháňal, Bartoš G., Bartoš O., Ondrušík, Krejčí, Sokol
SKLH Žďár nad Sázavou: Krejčík - Mach, Jan, Jícha, Kabelka, Hron, Vítek - Ludvík, Prokš, Hájek, Gregar, Střecha, Staněk, Bednář, Čejka
Branky a nahrávky: Střecha (Čejka, Bednář)
Vyloučení: 4/8 + ZNS OK Využití: 0:0
Střely na branku: 24/18
Průběh utkání: 0:1, 2:1
B Ř E C L A V - Žďárští dorostenci nedokázali dotáhnout do vítězného konce dobře rozehraný zápas v Břeclavi a umožnili domácím otočit skóre. Z jihu Moravy se tak naši mladíci vracejí bez jakéhokoli bodu a komplikují si tak boj o postup do finálové osmičky. Další příležitost k zisku bodů, budou mít již tuto neděli v klíčovém domácím utkání proti dalšímu celku z jihu, Znojemským Orlům.

Začátek utkání byl velmi nevyrovnaný. Obě družstva hrála kostrbatě až křečovitě. Pod velkým stresem a pod tlakem důležitosti tohoto utkání se hra přelévala z jedné strany na druhou. Žďár zachytil úvodní tlak domácích a v polovině třetiny přebral iniciativu. Střelecká aktivita "žďáráku" nebyla bohužel proměněna. První třetina skončila sice bez gólu,ale pro hosty tím, že přišla o klíčového střelce, který byl po několika změněných trestech vyloučen do konce zápasu.

Druhá třetina začala opět rychlým nástupem domácí Břeclavi. Žďárští se úspěšně ubránili a v polovině třetiny v čase 30:34min se ujali vedení 0:1. Soupeř do nás šel ještě s větší "vervou" srážel nás do kolen fyzickou hrou i dobruslováním a aktivním napadáním. O osm minut později vyrovnává na 1:1 a za tohoto stavu se jde i do kabin.

Do poslední třetiny vstupovala obě mužstva s velkým nasazením a snahou strhnout vedení na svoji stranu. V jedenácté minutě se Břeclav poprvé ujímá vedení a vytváří si mírnou převahu. Žďáru se vůbec nedaří ani ohrozit soupeřovu bránu. Očividně nám docházely síly, ani oddechový čas a krátkodobá power-play nás nedovedly ke zvratu a zisku alespoň jednoho bodu, tak důležitého pro postup mezi finalisty.

14. Kopřivnice     24  1 1 22  45 : 123   3

Další zápas žďárských dorostenců můžete vidět na našem stadionu v neděli 7.12.2008 v 15.00, kdy hostíme Znojemské Orly. Bude to veledůležitý, zřejmě přímo klíčový zápas v boji o postup mezi osmičku nejlepších. Vyzýváme proto všechny fanoušky, aby přišli naše mladíky podpořit. Můžete si toto utkání dát jako předkrm před následným utkáním "A" mužstva proti Valaškému Meziříčí.