Plameny znovu nastřílely šest branek, odnesl to Pelhřimov

Zveřejněno 12.09.2018 | Ondřej Krásný
Ž Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U - První utkání bylo na první pohled první utkání. Plameny trochu svazovala nervozita a minimálně první polovina utkání byla z domácí strany rozpačitá a odpovídal tomu i výsledek. Žďárští hokejisté ale potom zabrali, získali na aktivitě a odměnou jim byla vysoká výhra.

Foto: Petr Nedvěd

1. kolo, středa 12.9.2018, 18:00

SKLH Žďár nad Sázavou

6:2

(1:1, 3:1, 2:0)

Lední medvědi Pelhřimov

Branky a nahrávky: 13. Franek (Kunstmüller, Hasoň), 29. Lojek (Peslar, Stehlík), 36. Prokš (Hort), 40. Tlačil (Bureš), 55. Bureš (Jícha), 57. Peslar – 19. Heinrich (Plachý), 28. Mejzlík (Pospíchal, Port). Rozhodčí: Reich – Klouda, Roupec. Vyloučení: 9:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 548. Střely na branku: 26:25 (9:7, 7:5, 10:13). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 6:2.

SKLH Žďár nad Sázavou

Sláma – Poizl, Kolda, Koželuh, Lojek, Pleva, Peslar, Kališ – Tlačil, Gregar, Kovářů, Konečný, Prokš, Kunstmüller, Bureš, Krupka, Jícha, Hasoň, Franek, Stehlík

Lední medvědi Pelhřimov

Holík - Hráček, Trávník, Kohút, Krtek, Port, Pospíchal, Kasalý D. – Brož, Hadrava, Kaminski, Votápek, Mejzlík, Heinrich, Kasalý F., Kadlec, Plachý
 

Reportáž

První dějství letošní sezony začalo opatrně z obou stran. Úvodní minuty ale patřily pelhřimovským hokejistům, kteří více zaměstnávali Slámu. Převahu hostů ukončily dvě vyloučení, přesilovou hru ale Plameny nevyužily a nedokázaly si v ní vytvořit žádnou větší šanci. Přes rozpačitý začátek se žďárští hokejisté dostali do vedení, poté co si Tomáš Franek poradil s přihrávkou před brankoviště od Kunstmüllera a uklidil puk do poloprázdné branky – 1:0. Přesilovou hru si vyzkoušely i Lední medvědi, v níž se ale do nebezpečné situace dostal Peslar s Tlačilem, ovšem domácí útočník nedokázal zakončit. Do kabin se šlo za vyrovnaného stavu, protože minutu a půl před první sirénou dorazil střelu Plachého za bezmocného Slámu Aleš Heindrich - 1:1.

Druhou třetinu začali daleko lépe hosté, kteří pokračovali v nebezpečné a aktivní hře, zatímco domácí se stále hledali. A výsledkem tomu bylo vedení Pelhřimova. Hosté znovu udeřili po dorážce, tentokrát si volný puk našel Tomáš Mejzlík - 1:2. Po této sprše se na koně dostaly Plameny a i díky přesilové hře se vrátily zpět do zápasu. Tečovanou střelu totiž krásně pod horní tyčku tečoval Martin Lojek - 2:2. Početní výhoda přinesla domácím hokejistům i vedení. Mezi kruhy perfektně přečetl hru Marek Prokš a poslal kotouč z otočky přesně tam kam měl – 3:2. Od té doby už byly Plameny jednoznačně lepším týmem, převahu pak zúročil parádní trefou Jan Tlačil, jenž krásnou střelou z levého kruhu prostřelil nad beton Holíka – 4:2.

Poslední dějství si žďárští hokejisté s přehledem pohlídali a neumožnili Pelhřimovu se dostat k vážnějším šancím. Naopak krásnou individuální akcí se prezentoval Martin Gregar, jenž se proháčkoval přes celé hřiště až před hostujícího brankáře, ale branku minul. Plameny ale nakonec své vedení navýšily. Lukáš Jícha našel před brankou Lukáše Bureše a ten prostřelil Holíka nekompromisně - 5:2. Drama nepřišlo ani po přesilové hře Pelhřimova. V oslabení naopak využil volného prostoru Jakub Peslar, který střelou z pravého kruhu trefil přesně nad beton hostujícího brankáře - 6:2.


 

Ohlasy po utkání

Radovan Biegl (asistent trenéra SKLH Žďár nad Sázavou):
„Myslím si, že v první třetině se objevila nervozita z prvního mistrovského utkání, kdy jsme měli špatný pohyb a něco jsme si k tomu o přestávce řekli. Druhá třetina už byla lepší a dokázali jsme otočit nepříznivý vývoj utkání. V poslední třetině se projevili naše čtyři útočné řady a mohli jsme vyhrát i vyšším rozdílem. Pelhřimov byl určitě velmi těžký soupeř a určitě bude nepříjemným soupeřem pro ostatní. Jsme velmi rádi, že jsme utkání zvládli za tři body.“

Fotogalerie