Archiv

Posledních 30 článků

11.12.Plameny se pokusí utnout v Opavě sérii porážekOPA - ZNS, 28.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Po dvou venkovních prohrách 1:3 s Moravskými Budějovicemi a Valašským Meziříčím se na žďárské hokejisty začala v tabulce nebezpečně dotahovat moravskobudějovická Žihadla. Pokud si Plameny chtějí udržet vedoucí příčku, musí tentokrát již bezpodmínečně bodovat. Proti nevyzpytatelnému Slezanu to však nebude vůbec snadné a svěřence trenéra Konečného tak čeká pořádná šichta.
9.12.Chybí góly, musíme to zlepšit, ví Lukáš BurešVAL - ZNS 3:1, 24.kolo | Ondřej KrásnýV A L A Š S K É  M E Z I Ř Í Č Í — Plameny si ze dvou venkovních utkáních neodvezly ani bod a ba co víc. Zvlhnul jim střelecký prach, neboť vstřelily pouze dvě branky. Ve Valašském Meziříčí byl jediným úspěšným střelcem Lukáš Bureš, jenž okomentoval nejen právě tuto skutečnost.

Foto: Petr Nedvěd

8.12.Plameny ve Valašském Meziříčí neuspělyVAL - ZNS 3:1, 24.kolo | Ondřej Krásný, Gargulák DanielV A L A Š S K É  M E Z I Ř Í Č Í — Žďárští hokejisté si vůbec poprvé v letošní sezoně připisují druhou porážku v řadě bez zisku jediného bodu. Náskok na prvním místě je tak rázem pryč, v případě že dotahující soupeři zvítězí v zápasech, které mají k dobru. Plameny podobně jako ve středu vstřelily jedinou branku, domácí Bobři odskočili ke třem bodům ve třetí třetině.

Ilustrační foto: Michal Eger

7.12.Junioři v přestřelce s Havlíčkovým Brodem neuspěliZNS - HBR 4:5, 0.kolo | Anna RůžičkováŽ Ď Á R N A D S Á Z A V O U — Žďárští junioři dnes na Bouchalkách odehráli napínavý zápas proti Bruslařům z Havlíčkova Brodu. Dramatickou přestřelku nakonec v prodloužení ukončili právě hosté zvítězili v poměru 4:5.
7.12.Plameny se v sobotu pokusí pokořit Bobří hrázVAL - ZNS 3:1, 24.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Dalším soupeřem žďárských hokejistů budou tuto sobotu Bobři z Valašského Meziříčí. Svěřenci trenéra Konečného se tak znovu vypraví na východ a pokusí se navázat na svůj poslední úspěch na kluzišti týmu východní skupiny, konkrétně Šumperku, z před 14 dní, když si domů na Bouchalky přivezli 2 body za výhru 2:3 v prodloužení.
6.12.Na střídačku Plamenů nastupuje Radek Haman, Radovan Biegl u týmu končíTisková zprávaŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Klub SKLH Žďár nad Sázavou hlásí změnu na trenérské lavičce. Po třech letech byla rozvázaná spolupráce s trenérem Radovanem Bieglem kvůli neshodám s vedením klubu. Jeho místo asistenta trenéra "A" mužstva by měl zaujmout odchovanec žďárského hokeje Radek Haman, jenž se na lavičce s týmem seznamoval již během včerejšího utkání. Oficiálně by se měl do práce zapojit od příštího týdne. V dresu Plamenů nebude již pokračovat ani útočník Tomáš Franek, důvodem byla nespokojenost s jeho přístupem a výkonností. Vedení klubu tímto oběma děkuje za odvedenou práci a přeje hodně štěstí a úspěchů v další kariéře.

Foto: www.hcorli.cz

6.12.Na vítěznou vlnu se vrátíme! Burcoval hned po zápase v Moravských Budějovicích jediný střelec Plamenů Lukáš JíchaMBU - ZNS 3:1, 23.kolo | Ondřej KrásnýM O R A V S K É  B U D Ě J O V I C E — Žďárští hokejisté včera večer ztroskotali na brankáři Jekelovi, který podobně jako v domácím zápase proti Moravským Budějovicím zařídil Žihadlům tři body. Plameny tlačily a tlačily hodně, ale ani to nestačilo. Dobře to ví i Lukáš Jícha, kterému se jako jedinému podařilo domácího brankáře překonat.

Foto:

5.12.Plameny si vylámaly zuby na Jekelovi a z Moravských Budějovic odjíždějí bez boduMBU - ZNS 3:1, 23.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — 23. kolo dnes nabídlo souboj dvou týmu z čela skupiny jih. Druhá Žihadla z Moravských Budějovic na svém ledě přivítala první Plameny. Hrál se oboustranně výborný hokej, plný nasazení a rychlosti. Domácí se v průběhu první třetiny dostali do jednobrankového vedení a i přes výraznou převahu žďárských hokejistů ve druhé a třetí třetině se Plamenům již nepodařilo vyzrát na domácího brankáře Jekela. Skóre pak uzavřeli Moravskobudějovičtí v předposlední minutě trefou do prázdné branky při power play hostí.
4.12.Bitva prvního s druhým, Plameny vyráží do Moravských BudějovicMBU - ZNS 3:1, 23.kolo | Ondřej KrásnýM O R A V S K É  B U D Ě J O V I C E — Zápas jako řemen. Žďárští hokejisté se vydají ve středu do Moravských Budějovic, které mají fantastickou formu. Bitva dvou favoritů soutěže určitě přiláká na zimní stadion Žihadel slušný počet fanoušků. Plameny budou hájit svůj náskok na čele, ale budou to mít velice složité.
3.12.Na Bouchlkách opět naděloval Mikuláš a řádili čertimkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Nedělní ráno bylo ve znamení tradičního Mikulášského tréninku nejmenších Plamínků. Za malými hokejisty a hokejistkami přišel Mikuláš i s anděly a samozřejmě nemohli chybět ani čerti. Jak si to děti, ale i rodiče, užívali a jak moc se některé děti bály, uvidíte v naší reportáži a ve fotogalerii.

Foto: Petr Nedvěd

2.12.Vítězný, 100. a zároveň 1. gól. Rád to zaplatím, směje se Jakub KadlecZNS - KOP 5:2, 22.kolo | Ondřej KrásnýŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Plameny proti celku z Východu utkání zvládly bez větších potíží. Navíc se poprvé ve žďárském dresu trefil Jakub Kadlec. Už ne moc nadšená bude jeho peněženka, neboť zároveň to byla trefa vítězná a ještě k tomu 100. branka žďárských Plamenů v letošní sezoně.

Foto: Michal Eger

1.12.Tatra odjíždí s prázdnou, Plameny si došly pro tři bodyZNS - KOP 5:2, 22.kolo | Ondřej KrásnýŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Sobotní večer na žďárských Bouchalkách byl znovu vítězný. Plameny sice poprvé šly do kabiny si jednobrankovým vedením, ačkoliv šancí bylo více. Za to ve druhé třetině se již začal rýsovat znovu vítězný scénář. Žďárští hokejisté vyhrávají počtvrté v řadě a nepřipustili tak žádné překvapení. Hattrick nastřílel Ondřej Stehlík.

Foto: Petr Nedvěd

30.11.Pátý duel proti týmu z Východu, do Žďáru přijede Tatra KopřivniceZNS - KOP 5:2, 22.kolo | Ondřej KrásnýŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Druhá hokejové liga bude pokračovat již tuto sobotu a Plameny se znovu představí na Bouchalkách! Po vítězném derby přivítají na vlastním ledě netradičního soupeře z Kopřivnice. Půjde o pátý duel v letošní sezoně s týmem z Východu, úvodní buly od 17:30.
30.11.Již tuto neděli přijde Mikuláš na trénink nejmenších Plamínků. Přijďte i vy s dětmimkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Stalo se již tradicí, že první prosincovou neděli navštěvuje trénink náboru svatý Mikuláš se svojí družinou. Ani letos tomu nebude jinak. Na neděli 2.prosince připravil SKLH nejen pro své nejmenší členy, ale i pro všechny ostatní děti, které budou mít chuť a odvahu přijít, speciální otevřený Mikulášský trénink. Děti se mohou těšit na spoustu zábavy, pohybu, vzrušení a také na nějaké dárečky. Kromě trenérů, Mikuláše, čertů a andělů, se budou moci setkat i s některými hráči "A" týmu Plamenů. Vezměte tedy své děti nebo svá vnoučata a přijďte si s nimi užít na Bouchalky netradiční zábavné nedělní ráno!
29.11.V téhle partě je každý zápas radost, říká dvougólový střelec v derby David ČermákZNS - HBR 6:3, 21.kolo | Ondřej KrásnýŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U - Derby jak má být a hlavně vítězné! Žďárští hokejisté zvládli těžké utkání na domácím ledě a díky šesti brankám poměrně hladce brali tři body. Nedílnou součástí výhry byl i výkon Davida Čermáka, který dvěma brankami a dalšími dvěma asistencemi výrazně pomohl k výhře a po zásluze se tak stal nejlepším hráčem zápasu.

Foto: Petr Nedvěd

28.11.Plameny si vytvořily náskok a ten nepustily, derby zvládly na jedničkuZNS - HBR 6:3, 21.kolo | Ondřej KrásnýŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Derby představovalo znovu fantastický hokej se skvělou atmosférou. Lépe začali domácí hokejisté, kteří si vytvořili dvoubrankový náskok a paradoxně snižující gól Bruslařů nastartoval Plameny k rozhodujícímu odskoku. Havlíčkův Brod se ale nevzdal a vrátil se zpět do zápasu, nicméně králem Vysočiny byli alespoň pro tentokrát hokejisté Žďáru nad Sázavou.

Foto: Petr Nedvěd

27.11.Junioři vstoupí do druhé části sezony, bojovat budou o hodněOndřej KrásnýŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Nejvyšší juniorská soutěž vstoupí již tento pátek do druhé části sezony. Žďárští hokejisté obsadili po první části poslední příčku v pětičlenné skupině a o play-off se tak poperou ve skupině s jedenácti dalšími soupeři, kteří se zrovna tak po první části sezony nevešli mezi nejlepší dva celky v každé skupině. Plameny otevřou druhou část sezony, která mnohé napoví tento pátek na ledě Karlových Varů.

Foto: Petr Nedvěd

27.11.Středa derby je třeba, na Bouchalky přijedou Bruslaři z Havlíčkova BroduZNS - HBR 6:3, 21.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Již potřetí v této sezóně dojde na třaskavé derby mezi žďárskými hokejisty a jejich sousedy z Havlíčkova Brodu. V posledních letech je navíc tato rivalita pravidelně okořeněna soubojem o čelo tabulky. Nejinak tomu je i tentokrát, kdy se utkají první s třetím týmem tabulky. Lze tedy opět očekávat tvrdý boj o každý centimetr ledu a hokej vysoké kvality.
26.11.Já už jen trefil prázdnou, říká Wasserbauer. Brankář Loubal chválil spoluhráčeSUM - ZNS 2:3, 20.kolo | Ondřej KrásnýŠ U M P E R K — V utkání dvou lídrů z velké části rozhodovali brankáři. Nakonec byl úspěšnější Matěj Loubal, jenž pokryl třicet pokusů hostí a i ve svém druhém zápase v letošní sezoně v dresu Plamenů si připsal vítězství. O něm rozhodl brankou v prodloužení Jan Wasserbauer, jenž nešetřil chválou na adresu Davida Čermáka, který mu přihrávkou celou akci přichystal. Zároveň se už těší na derby s Havlíčkovým Brodem.

Foto: Michal Eger

24.11.Hasiči Plameny neuhasili, Žďár se vrací ze Šumperka se dvěma body! SUM - ZNS 2:3, 20.kolo | Ondřej KrásnýŠ U M P E R K — Atraktivní zápas prvních týmů z obou skupin vyzněl o něco lépe pro hostující hokejisty. Plameny sice prohrávaly, ale brankou v oslabení se dostaly zpět do hry a zanedlouho vedly. Utkání ale nakonec dospělo do prodloužení. Bonusový bod vystřelil Jan Wasserbauer a žďárští hokejisté tak podruhé za sebou vítězí v prodloužení.

Foto: Věra Václavková

23.11.Nebyl to vůbec lehký zápas, za dva body jsme rádi, přiznává Martin LojekPIS - ZNS 2:3, 19.kolo | Ondřej KrásnýŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Utkání v Písku bylo velice vyrovnané a Plameny mohly stát neproměněné šance všechny body. Dvoubrankovou ztrátu žďárští hokejisté stáhli ve třetí třetině a domů si odvezli tři body. Své o tom ví i Martin Lojek, jenž mluvil nejen o soupeři ale i povedeném obratu.

Foto: René Rámiš

23.11.Plameny v sobotu zavítají na led šumperských Draků, lídra skupiny východSUM - ZNS 2:3, 20.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Kolotoč 2. ligy pokračuje opět ve zběsilém tempu. Jen co se žďárští hokejisté vrátili se dvěma body z jihočeského Písku, vyráží na opačnou světovou stranu do podhůří Jeseníků, kde se utkají s nadmíru silným Šumperkem. Půjde o souboj lídrů skupin jih a východ, o náboj tedy bude jistě postaráno. Utkání bude mít slavnostní atmosféru také díky tomu, že šumperští hráči v obou letošních zápasech se žďárskými Plameny navléknou speciální sadu dresů, kterou vzdají hold místnímu hasičskému sboru.
22.11.Junioři zakončili skupinu domácím zápasem proti DukleZNS - JIH 2:3, 20.kolo | Anna RůžičkováŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Junioři dnes na Bouchalkách odehráli poslední zápas v rámci úvodních skupinových bojů. Ve druhé třetině si vytvořili nadějný náskok, ale těsně před koncem utkání o něj přišli a nevybojovali ani bonusový bod v nadstavbě.
21.11.Plameny Písek přesypaly v prodloužení, rozhodl KovářůPIS - ZNS 2:3, 19.kolo | Ondřej KrásnýP Í S E K — Žďárské hokejisty nečekalo na jihu Čech nic jednoduchého a podle toho také zápas vypadal. Ačkoliv měly Plameny více ze hry, Hauser v domácí brance chytal skvěle. Písek se navíc dostal do dvoubrankového vedení a už to vypadalo s hosty velice bledě. Nakonec se slepenými brankami Plameny vrátily do hry a v prodloužení dokonaly obrat a získaly dva body.

Foto: Petr Nedvěd

20.11.Zaváhání s Hodonínem pojedou Plameny napravovat do PískuPIS - ZNS 2:3, 19.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Po nečekané ztrátě s Hodonínem se náskok žďárských hokejistů na čele tabulky ztenčil na 5 bodů (druhý Havlíčkův Brod má však zápas k dobru). Pro udržení prvního místa v tabulce by tak další ztráta mohla být již osudná. V cestě svěřencům trenéra Konečného však bude stát nevyzpytatelný Písek, který letos předvádí velice dobrý hokej a již několikrát v této sezóně favorizované soupeře nepříjemně zaskočil.
19.11.Porážka nás štve, ale nemůžeme si tím lámat hlavu, říká Ondřej StehlíkZNS - HOD 4:7, 18.kolo | Ondřej KrásnýŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Plamenům se proti Hodonínu vydařila první třetina, pak už to ale nebylo ono. Moc dobře to sám věděl Ondřej Stehlík, jenž během úvodního dějství dvakrát hostujícího brankáře překonal.

Foto: Michal Eger

17.11.Plameny ztratily dvoubrankový náskok a odešly bez boduZNS - HOD 4:7, 18.kolo | Ondřej KrásnýŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Žďárští hokejisté začali dnešní utkání na svátek velice skvěle, a vedli už 3:1 a vypadalo to, že to bude další z vítězných zápasů. Neproměněné šance ale domácí hodně mrzeli, protože pak začal být Hodonín naopak velice produktivní a všechny šance trestal brankou.

Foto: Michal Eger

16.11.Junioři si z ledu Komety žádný bod neodvezliKBG - ZNS 6:2, 18.kolo | Ondřej Krásný, Jan TajzlerB R N O — Žďárští junioři začali výborně, když vedení Plamenům vystřelil Jan Tlačil, jenomže Kometa ještě před odchodem do kabiny utkání otočila. Vedení si už brněnští hokejisté pohlídali, ba naopak postupně výhru navyšovali. Bohužel se žďárským hokejistům nepodařilo získat bod ani v nadstavbě, která došla až do samostatných nájezdů.

Ilustrační foto: Petr Nedvěd

16.11.Útok posiluje Jakub Kadlec, naopak Jiří Kališ tým opouštíOndřej KrásnýŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Útočník Jakub Kadlec si ještě ve středu střihl utkání proti svému budoucímu týmu. V dresu Pelhřimova to bylo ale jeho poslední vystoupení a již tuto sobotu naskočí do duelu proti Hodonínu v dresu Plamenů. Tedy další klub se kterým má tento šestadvacetiletý hokejista, co dočinění. Naopak s týmem se rozloučil univerzál Jiří Kališ.

Foto: Petr Nedvěd

16.11.V sobotu přivítají Plameny na Bouchalkách hodonínské DrtičeZNS - HOD 4:7, 18.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Žďárští hokejisté se ve třetím domácím zápase během 8 dní utkají s dalším týmem ze skupiny východ. Půjde o střetnutí s Drtiči z Hodonína, které bude hned pro několik hráčů žďárského kádru velice pikantní, jelikož v nedávné době oblékali dres nynějšího soupeře. Zatímco Plameny se budou snažit zvýšit svůj náskok na čele tabulky, Hodonínští se naopak pokusí posunout se do vyšších pater tabulky, která by jim zajišťovala účast v play-off.