Archiv

Posledních 30 článků

18.2.Extraligy mládeže čeká řez, Plameny o ně přijdou Ondřej KrásnýŽ Ď Á R N A D  S Á Z A V O U — Po další reorganizaci mládežnických soutěží se Plameny s jistotou rozloučí v následující sezoně s juniorskou DHL extraligou, bez ohledu na to, zda ji udrží sportovní cestou či ne. Bledě to vypadá i s dorostem.

Foto: Petr Nedvěd

13.2.Plameny znovu selhaly při dvoubrankovém vedení a berou jen bodZNS - MBU 3:4, 39.kolo | Ondřej KrásnýŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Od předchozích utkáních se toho bohužel dnes moc nezměnilo. Plameny začaly sice dobře, ale znovu ztratily dvoubrankový náskok a ze zápasu s Moravskými Budějovicemi berou jediný bod. To sice prozatím stačí na druhé místo, ale poslední dvě kola musí bezpodmínečně odehrát za plný počet bodů.

Foto: Petr Nedvěd

12.2.Plameny čeká přímý souboj o čelo tabulky. Na Bouchalky přijedou Moravské BudějoviceZNS - MBU 3:4, 39.kolo | Jakub JanůŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Zápasy s Moravskými Budějovicemi vždy zaručují skvělou hokejovou podívanou. Tenhle však bude mít ještě o level více. Případné vítězství by Plamenům již téměř zajistilo nejhůře druhé místo po základní části a výhodu domácího prostředí pro první kolo play-off a zároveň udrželo partu kolem Martina Plevy ve hře o historický úspěch, v podobě vítězství v základní části. O to tedy půjde ve středu od 18:00 na Bouchalkách. Nenechte si to ujít!
11.2.Omluva za Brod a radost z Jičína. Martin Pleva a jeho komentářNJI - ZNS 2:3, 38.kolo | mkN O V Ý   J I Č Í N - Možná i facka z Havlíčkova Brodu byla příčinou toho, že utkání v Novém Jičíně mělo ze strany Plamenů úplně jiné parametry a po výborném výkonu si z ledu Ďáblů odvezly nesmírně důležité tři body. Po skončení zápasu jej okomentoval žďárský kapitán Martin Pleva, jenž se krátce vrátil i ke středeční porážce a otázka padla i na příští, možná rozhodující utkání sezóny, které parta kolem Martina Pleva sehraje ve středu na Bouchalkách proti Moravským Budějovicím.

Foto: Michal Eger

9.2.Plameny vezou z Nového Jičína tři body! NJI - ZNS 2:3, 38.kolo | Ondřej KrásnýN O V Ý  J I Č Í N — Žďárští hokejisté se vydali na dlouho cestu na východ a v polovině utkání to vypadalo na jednoduché tři body. Ovšem Ďáblové z Nového Jičína se nevzdali a během třetí dvacetiminutovky pořádně Plamenům zatopili. Nakonec se žďárští hokejisté dočkali třech bodů.

Ilustrační foto: Petr Nedvěd

8.2.Ve druhém po sobě jdoucím venkovním zápase cestují Plameny do Nového JičínaNJI - ZNS 2:3, 38.kolo | Jakub JanůŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Po středečním debaklu na havlíčkobroském ledě se Plameny v sobotu přesunou na led Nového Jičína, který se ve východní skupině nachází na předposlední šesté pozici. Zápas začíná na zimním stadióně od 17:00 hodin.
6.2.Derby skončilo pro Plameny ostudným debaklemHBR - ZNS 7:1, 37.kolo | Ondřej Krásný, Štěpán OndráčekH A V L Í Č K Ů V  B R O D — Derby s Havlíčkovým Brodem se Plamenům nedařilo hned od začátku, neboť v sedmé minutě Bruslaři vedli již 3:0. Ačkoliv se žďárským hokejistům podařilo vzápětí snížit, bylo to z jejich strany vše. Nevydařený výkon skončil debaklem.

Foto: Petr Nedvěd

5.2.Poslední derby základní části se ve středu odehraje v havlíčkobrodské KotliněHBR - ZNS 7:1, 37.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U — S blížícím se koncem základní části přituhuje i v boji o čelo tabulky skupiny Jih. Do souboje mezi žďárskými Plameny a moravskobudějovickými Žihadly se nenápadně zapojuje i třetí vzadu, Bruslaři z Havlíčkova Brodu. Ve středu tak půjde nejen o utkání dvou lítých rivalů z bývalých sousedních okresních měst, ale i o souboj o co nejlepší umístění před blížícím se play off.
4.2.K prohranému sobotnímu utkání v prodloužení s Valašským Meziříčím se po zápase dostal ke slovu Josef KoldaZNS - VAL 4:5, 36.kolo | Jakub JanůŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Celkem devět branek padlo v zápase, který rozhodly převážně přesilovky. Doufejme, že se to do dalších zápasů zlepší. Říkal po utkání v krátkém rozhovoru Josef Kolda.
2.2.Do Bouchalek se dnes zakousnou Bobři z Valašského MeziříčíZNS - VAL 4:5, 36.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U — Díky středeční výhře nad Pískem a prohře Moravských Budějovic doma s Havlíčkovým Brodem se Plameny opět dostaly na vedoucí příčku tabulky. Dalším soupeřem, proti kterému budou toto výsadní postavení hájit jsou velmi nebezpeční valašskomeziříčtí Bobři, kteří se v prvním vzájemném zápase v této sezóně do svěřenců trenéra Konečného s vervou zakousli a uhasili všechny naděje žďárských hokejistů na body výsledkem 3:1.
2.2.Přesilovky kámen úrazu, Plameny berou proti Bobrům pouze bodZNS - VAL 4:5, 36.kolo | Ondřej KrásnýŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Zápas nahoru - dolů, Plamenům vůbec nevyšel začátek, přes to v průběhu druhé třetiny vedly o dvě branky. Žďárští hokejisté ale dnes doplatili na hrubě nepovedené přesilové hry, dvakrát neproměnili dlouhou dvojnásobnou přesilovku a to rozhodlo, že z utkání proti Valašskému Meziříčí seberou jen bod.

Foto: Petr Nedvěd

1.2.Bouchalky mají nové ozvučenímkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Diváci, kteří přišli ve středu na zápas proti Písku, si určitě kromě vítězství Plamenů, užili také jednu velmi příjemnou novinku oproti předchozím utkáním. Jako první totiž měli možnost ocenit kvalitu nového ozvučení zimního stadionu na Bouchalkách.

Ilustrační foto: Petr Nedvěd

1.2.Hodně se těším na play-off, věřím že budu platný, říká Ondřej PannaOndřej KrásnýŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Plameny získaly v poslední přestupový den posilu do útoku v podobě Ondřeje Panny, jenž letos začínal sezonu v pražské Slavii a přes Letňany a Dvůr Králové bude ve Žďáře nad Sázavou podstupovat závěrečné boje o výchozí pozici do play-off a hlavně samotné vyřazovací boje. Jak sám říká, ze vzájemných zápasů s Kolínem již Plameny dobře zná a na angažmá na Vysočině se těší.
31.1.Třeba si nulu schovávám na play-off, směje se brankář Jiří SlámaZNS - PIS 4:1, 35.kolo | Ondřej KrásnýŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Žďárští hokejisté zvládli těžký zápas s Pískem, hlavně díky skvělému výkonu Jiřího Slámy. Ten výrazně podržel svůj tým za vyrovnaného stavu, což byl základní kámen k tomu, odrazit se k závěrečné steči. Plameny tak přerušily skvělou formu Písku a vybojovaly tři body, právem byl nejlepším hráčem zápasu zvolen právě Jiří Sláma.

Foto: Petr Nedvěd

31.1.V poslední přestupový den Plameny posiluje Ondřej PannaOndřej KrásnýŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Poslední lednový den znamená konec přestupového období a žďárští hokejisté zbrojí na play-off. Útočné řady totiž posílí dvaadvacetiletý útočník Ondřej Panna, jenž letošní sezonu načal ve Slavii Praha. Za Plameny by měl nastoupit již v sobotu do domácího utkání s Valašským Meziříčím.

Foto: Petr Nedvěd

30.1.Plameny s Pískem jen plápolaly, ale tři body zůstávají na BouchalkáchZNS - PIS 4:1, 35.kolo | Ondřej KrásnýŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Žďárští hokejisté mají za sebou velmi těžký zápas s Pískem, ve kterém to pro dnešek svěřencům Radka Hamana nešlo úplně podle představ a o tři body museli bojovat až do samotného konce. Ale právě výhry i v zápasech, kdy se týmu úplně nedaří jsou nejdůležitější. Utkání se lámalo až ve třetí třetině, kterou Plameny ovládly třemi brankami.

Foto: Petr Nedvěd

29.1.Velká jízda přivedla na Bouchalky čtyři desítky hokejových nadějímkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Už popáté během dvou let uspořádal SKLH Žďár nad Sázavou ve spolupráci s Českým hokejem (ČSLH) náborovou akci Pojď hrát hokej, konanou v rámci celostátní kampaně Týden hokeje. Téměř čtyřicítka nově zaregistrovaných dětí řadí toto kolo mezi nejúspěšnější nejen ve srovnání s těmi předchozími žďárskými, ale i v rámci celé České republiky.

Foto: Petr Nedvěd

29.1.Ve středu na Bouchalky přijede ve formě hrající PísekZNS - PIS 4:1, 35.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R N A D S Á Z A V O U — Konec základní části se blíží a pomalu se začíná rozhodovat, z jaké pozice postoupí jednotlivé týmy do play-off. Po sobotní porážce v Kopřivnici se Plameny budou snažit opět se vyšvihnout na čelo tabulky, které momentálně s minimálním jednobodovým náskokem okupují Moravské Budějovice. Zatímco Žihadla se na domácím ledě utkají s třetím Havlíčkovým Brodem, žďárské hokejisty čeká souboj s rozjetým Pískem.
27.1.Plameny v Kopřivnici neuspěly KOP - ZNS 5:2, 34.kolo | Ondřej KrásnýK O P Ř I V N I C E - Plamenům se na východě Moravy hrubě nepovedla první třetina, která rozhodla o tom, že se žďárští hokejisté vrátí domů bez bodu.
25.1.Plameny budou hájit vedení v tabulce v KopřivniciKOP - ZNS 5:2, 34.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R N A D S Á Z A V O U — Žďárským hokejistům se před minulým kolem podařilo opět se vyhoupnout do čela skupiny Jih a své výsadní postavení si udrželi i v souboji s lídrem skupiny Východ Šumperkem. V dalším zápase je čeká opět soupeř z východu, konkrétně Kopřivnice, která bojuje o udržení posledního postupového do play off.
24.1.K sobotní výhře nad Šumperkem se po zápase vyjádřil jednobrankový střelec David VáňaZNS - BRE 2:6, 42.kolo | Jakub JanůŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Atraktivní domácí měření sil s aktuálním lídrem východní skupiny Draci Šumperk vyznělo pro domácí. Jak se cítí střelec vítězného gólu David Váňa po svém druhém zápase za Plameny, a co přecházelo tomu, než se ve Žďáře objevil nám popsal v krátkém rozhovoru.
22.1.Šibřinky s Plameny již dnes!mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Jubilejní 80. sezóna organizovaného ledního hokeje ve Žďáře nad Sázavou byla zahájena úžasnou exhibicí „Návrat legend“ v srpnu loňského roku a „Osmdesátka“ se prolíná celou letošní sezónou. Během února čeká, nejen hokejové příznivce, další z vrcholných událostí pořádaných v rámci 80. výročí. A to hned dokonce dvě akce. Od 7. Února bude na Staré radnici k vidění výstava Hoříme hokejem a v pátek 15.února se bude skutečně slavit na hokejových šibřinkách ve žďárské Sokolovně.

Aktualizováno 15.2.2019

21.1.V přátelském utkání Plamenů s Univerzitním týmem byli lepší vysokoškoláciZNS - UCR 3:7, 0.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Na žďárské Bouchalky dnes zavítal univerzitní výběr České republiky, který se připravuje na Zimní světovou univerziádu, která se na přelomu února a března bude konat v ruském Krasnojarsku. Plameny proti tomuto netradičnímu soupeři nastoupily v dosti pozměněné sestavy, když velkou část prostoru na ledě dostali i hráči, kteří se v sestavě na mistrovská utkání většinou nevyskytují. Ve svižně hraném utkání nakonec byli úspěšnější studenti vysokých škol, když si připsali jasnou výhru 3:7.

Foto: Jakub Janů

20.1.Plameny vyzvou v přátelském utkání Univerzitní týmZNS - UCR 3:7, 0.kolo | Jakub JanůŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — V pondělí zavítá na Bouchalky vysokoškolský výběr, který byl nominovaný na Zimní světovou univerziádu, která se bude konat v Rusku v Krasnoyarsku od 26. února do 13. března 2019. Utkání začíná od 18:00h. Předzápasové rozbruslení bude probíhat od 17:20 do 17:40. Cena vstupného je 30,- Kč.
19.1.Souboj lídrů skupin ovládly PlamenyZNS - SUM 3:2, 33.kolo | Anna RůžičkováŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Plameny dnes na domácím ledě přivítaly v dlouho očekávaném duelu těžkého soupeře - Draky ze Šumperka. Lídr skupiny Východ dal domácím zabrat, ale cenné vítězství zůstalo na Bouchalkách.

Foto: Věra Václavková/HC Draci Šumperk

18.1.V sobotu dojde na Bouchalkách k souboji TitánůZNS - SUM 3:2, 33.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Hlavním tahákem pro žďárské hokejové příznivce byly v posledních letech derby s Havlíčkovým Brodem, ale sobotní duel se svou důležitostí, atmosférou i předpokládanou hokejovou kvalitou populárnímu derby Vysočiny minimálně vyrovná. V sobotu dojde na žďárských Bouchalkách k velkému střetnutí mezi dvěma vedoucími celky skupin Jih a Východ. Soupeřem Plamenů budou šumperští Draci, kteří v tomto ostře sledovaném zápase opět využijí sváteční sadu dresů vzdávající hold šumperským hasičům. Na utkání se chystá i velké množství hostujících fanoušků, kteří společně s domácími příznivci jistě vytvoří bouřlivou diváckou atmosféru, která požene obě mužstva do boje o důležité body.
17.1.POJĎ HRÁT HOKEJ! Velká jízda začíná v úterý na BouchalkáchmkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Celostátní kampaň Týden hokeje napíše v úterý 22. ledna již své šesté pokračování a SKLH Žďár nad Sázavou bude i tentokrát u toho. Velká sportovní, náborová a informační akce Pojď hrát hokej! má vždy značný úspěch . Událost je připravena pro každé dítko, které zajímá sport, obzvláště hokej, chtělo by jednou hrát třeba NHL nebo alespoň za žďárské Plameny, případně se jen naučit bruslit. Děti si budou moci pod vedením zkušených trenérů vše zdarma vyzkoušet a jejich rodiče se dozví vše, co potřebují vědět, co obnáší mít doma malého hokejistu a budou moci se zeptat na vše, co je bude zajímat. A kromě toho si všichni užijí spoustu zábavy a odnesou si nejen krásné zážitky, ale i zajímavé dárky.

Foto: Petr Nedvěd

16.1.Plameny se vítězstvím v Pelhřimově opět posunuly do čela tabulkyPEL - ZNS 2:7, 32.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Přestože domácí Lední Medvědi dvě třetiny kladli statečný odpor, připsaly si Plameny na ledě Pelhřimova jasné vítězství a domů se vrací se třemi body. Ty je navíc díky prohře Moravských Budějovic v Písku vynesly opět do čela skupiny jih. V sobotu, kdy se na Bouchalkách představí Šumperk, se tak opět střetnou dva vedoucí týmy skupin jih a východ.

Ilustrační foto: Petr Nedvěd

15.1.Plameny jedou do Pelhřimova se dvěma nováčkyPEL - ZNS 2:7, 32.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Po nešťastné prohře v Hodoníně se žďárští hokejisté vydají k dalšímu zápasu do města rekordů a kuriozit. Na rozdíl od silného týmu Drtičů by pelhřimovští Lední medvědi neměli být až tak zásadní překážkou na cestě za dalšími třemi body do druholigové tabulky. Vzhledem k tomu, že i ostatní soupeři z čela tabulky v minulém kole zaváhali, mohou se Plameny v případě výhry a současné ztráty vedoucích Žihadel opět vyšvihnout na první příčku tabulky.
12.1.O prodloužení vítězné série budou Plameny usilovat v HodoníněHOD - ZNS 3:2, 31.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Plameny dnes čeká další velmi nepříjemný soupeř. Zajíždějí totiž na led Drtičů z Hodonína, kterým se budou snažit oplatit prohru z prvního vzájemného střetnutí v této sezóně. Ještě vetší náboj pak utkání bude mít pro hodonínského útočníka Tomáše Franeka, který ještě nedávno působil v dresu Plamenů a proti bývalému zaměstnavateli se určitě bude chtít vytáhnout.