Archiv

Posledních 30 článků

15.5.OBRAZEM: Plameny podstupují letní přípravu i s novými tvářemiOndřej KrásnýŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Žďárští hokejisté zahájili úderem května letní přípravu, velmi neoblíbenou část pro každého hokejistu. Kromě známých tváří jsou pod drilem trenérů Radka Hamana a Martina Nečase i tváře nové. Foto: Petr Nedvěd
3.5.Legendární „Tráva“ slaví sedmdesátkuredakceŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Jedna z nejvýraznějších postav celé historie žďárského hokeje, vynikající obránce a jedna z hlavních opor slavného prvoligového období na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let pan Bohumil Trávník se v tomto týdnu dožívá významného životního jubilea.
1.5.Další návraty odchovanců? Kdyby byla možnost oslovím je, prozrazuje nový kouč Radek HamanOndřej KrásnýŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U - Radek Haman naskočil v loňské sezoně do rozjetého vlaku a od prosince plnil funkci asistenta trenéra na střídačce žďárských Plamenů. V pátek začne letní přípravu již v roli hlavního kouče žďárských hokejistů. Jak sám říká, na sezonu se hodně těší, i přesto, že finanční situace klubu je velmi nejistá. Radek Haman patří k našim slavným odchovancům, kteří si loni zahráli na srpnové exhibici a potvrzuje, že kdyby byla možnost, aby se připojili další, určitě je osloví.

Foto: Petr Nedvěd

26.4.Změny ve vedení SKLH. Odchází mluvčí, nastupuje čerstvá krevredakceŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Po nedávno zveřejněných změnách v „A“ mužstvu, přichází Plameny s dalšími novinkami, tentokrát ve vedení klubu. Ve čtvrtek proběhlo zasedání výboru spolku Sportovního klubu ledního hokeje Žďár nad Sázavou, které přineslo několik změn ve výkonném vedení klubu. Hlavními body jednání bylo odstoupení tiskového mluvčího a PR manažera Martina Krásného a schválení delší dobu připravované nové organizační struktury výkonného vedení klubu včetně obsazení jednotlivých funkcí.
11.4.Kádr do příští sezony čítá hodně změn, hlavním trenérem bude Radek HamanOndřej KrásnýŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U - Krušné letní měsíce ve žďárském táboře začnou prvními několika změnami v kádru. Oproti loňské sezoně neuvidíme v dresu Plamenů dohromady sedm hráčů. Naopak za žďárské hokejisty bude bojovat nová čtveřice.
17.3.Proběhla tisková konferenceOndřej KrásnýŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U - V pátek podvečer proběhla tisková konference hodnotící právě uplynulou sezonu 2018/2019. Celou jsi ji můžete pustit ze záznamu zde.
13.3.V pátek proběhne veřejná tisková konferencemkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Tak jako každý rok, proběhne závěrečné shrnutí a zhodnocení sezóny na tiskové konferenci. Jako vždy bude konference přístupná jak pro novináře, tak pro fanoušky a širokou veřejnost. Tudíž se každý bude moci přijít seznámit s informacemi, které se v průběhu sezóny a v play-off obvykle nezveřejňují nebo s názory na průběh sezóny od trenérů nebo kabiny apod. Zároveň se také každý bude moci zeptat na to, co ho zajímá.

Hodnotit sezónu a odpovídat na dotazy bude generální manažer, oba trenéři a kapitán „A“ týmu a trenéři mládeže. Dotaz můžete položit i předem tak, že jej pošlete na mailovou adresu horimehokejem@gmail.com. Tiskovou konferenci budeme živě vysílat na našem facebookovém profilu.

10.3.Dali jsme do toho všechno, ale bohužel končíme, hledá těžko slova Martin PlevaVAL - ZNS 4:2, 0.kolo | Ondřej KrásnýŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U - Plameny nedokázaly v pátek vrátit sérii do Žďáru nad Sázavou a sezona tak končí. O vyřazení dle slov kapitána Martina Plevy rozhodlo neproměňování šancí a přesilové hry.

Foto: René Rámiš

8.3.Porážka Plamenů ve Valašském Meziříčí znamená konec v letošním play offVAL - ZNS 4:2, 0.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — V nejdůležitějším zápase sezóny hrály Plameny prakticky o všechno. Jedině výhra jim dávala ještě šanci na pokračování v sérii. V rozhodujících okamžicích však žďárské hokejisty opustilo i štěstí, když se pro ně mnohdy nepřekonatelnou překážkou stal domácí gólman Slovák. Bobři se v první třetině utrhli do dvoubrankového vedení, a i když se Plamenům dvakrát podařilo dotáhnout se na rozdíl jediného gólu, domácí vždy našli odpověď a výhru a zároveň s ní i postup do dalšího kola play off už si zkušeně pohlídali.

Ilustrační foto: Petr Nedvěd

7.3.Můžu mluvit za kabinu, že tam pojedeme s tím vrátit sérii do Žďáru, říká odhodlaně Marek ProkšZNS - VAL 1:5, 0.kolo | Ondřej KrásnýŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U - Plamenům ve středu nebylo moc do zpěvu, což dokazuje i komentář jediného střelce třetího čtvrtfinále z domácí strany Marka Prokše. Ačkoliv jsou žďárští hokejisté krok od vyřazení, odhodlání Plamenům nechybí a v pátek budou bojovat o návrat série zpět na Vysočinu.

Foto: Petr Nedvěd

6.3.Dnes na Bouchalkách o mečbolZNS - VAL 1:5, 0.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Čtvrtfinálová série dnes pokračuje třetím duelem. Za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy je zřejmé, že dnes půjde opravdu o hodně. Vítěz dnešního utkání bude mít dva mečboly. Navíc pokud by je získalo Valašské Meziříčí, může Plamenům ukončit sezónu již v pátek s výhodou domácího ledu. Takže úkol pro hokejisty na dnešní večer je jasný. My věříme, že je v tom nenecháte a přijde jim pomoct a zároveň si užít tento hokejový svátek s neopakovatelnou, magickou atmosférou vyřazovacích zápasů play-off.
6.3.Plameny doma selhaly a jsou krok od vyřazeníZNS - VAL 1:5, 0.kolo | Ondřej KrásnýŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Bohužel, domácím hokejistům vůbec středeční utkání nevyšlo a Bobři si vezou na domácí led mečbol. Plameny se zvedly za stavu 0:3, snížily, pak měly několik gólových šancí, bohužel ale soupeř z první rány udeřil a bylo rozhodnuto. Žďár tak musí v pátek bezpodmínečně vyhrát, jinak sezona končí.

Foto: Petr Nedvěd

5.3.Odehráli jsme dobré utkání, ale musíme přidat na důrazu a hrát víc do těla, myslí si Ondřej PannamkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Značné zklamání zavládlo po druhém čtvrtfinálovém zápase proti Valašskému Meziříčí ve žďárské kabině. Zároveň však byla z mužstva cítit zdravá naštvanost a velké odhodlání dotáhnout sérii do vítězného konce, což by mohlo být dobrým „dopingem“ do středečního třetího duelu, který se bude hrát opět na žďárských Bouchalkách. To vše potvrzují také slova střelce vyrovnávací branky na 1:1 Ondřeje Panny, kterého jsme si pozvali po zápase k rozhovoru před kameru. Bohužel Plameny v pondělním utkání pravděpodobně přišly o dva klíčové útočníky Lukáše Bureše a Martina Kuřítka, což by byla velmi citelná ztráta do dalších bojů.

Foto: Petr Nedvěd

4.3.Plameny padly v prodloužení a série se tak vrací na Bouchalky za stavu 1:1VAL - ZNS 3:2, 0.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — V nervy drásajícím utkání Plameny dvakrát dotáhly jednobrankové vedení domácích, v prodloužení však nakonec padly. Na Bobří hrázi se dnes hrálo vyrovnané utkání, ve kterém měli zprvu navrch domácí, ale postupem času se aktivita přesouvala na hokejky žďárských hráčů, kterým se podařilo dvakrát odpovědět na vedoucí branku Bobrů. V prodloužení se však štěstí přiklonilo na stranu domácích, kteří tak vyrovnali stav série na 1:1.

Ilustrační foto: Tomáš Marek

3.3.Nenecháme metr ledu zadarmo, série asi bude vyhrocená, předvídá střelec vítězné branky Martin KuřítkoZNS - VAL 1:0, 0.kolo | Ondřej KrásnýŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — První čtvrtfinálový duel snesl ty nejpřísnější parametry, ať co se týče výkonu brankářů, obou týmů či atmosféry. Přes to, že padla jediná branka utkání, rozhodně se bylo na co dívat. Po utkání jsme udělali rozhovor právě se střelcem vítězné branky Martinem Kuřítkem.

Foto: Tomáš Marek

3.3.Plameny se ve Valašském Meziříčí pokusí získat mečbol VAL - ZNS 3:2, 0.kolo | Ondřej KrásnýV A L A Š S K É  M E Z I Ř Í Č Í — V rychlém sledu pokračuje čtvrtfinále play-off, jelikož hned v pondělí čeká Plameny druhá bitva a to na ledě Bobrů. Úvodní zápas napověděl, co se dá od série čekat, Plameny budou usilovat o mečbol, naopak Valašské Meziříčí o srovnání série.
2.3.Tohle tu dlouho nebylo, Plameny vítězí 1:0 a mají první bod v sérii!ZNS - VAL 1:0, 0.kolo | Ondřej KrásnýŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — V první třetině se Plameny dostávaly hodně často na dostřel Slováka, ten měl hodně práce a nakonec ve 14. minutě kapituloval. Málokdo tušil, že toto bude jediný úspěšný zásah tohoto utkání, protože zbytek jak Jiří Sláma, tak i hostující brankář pochytali. Nervydrásající utkání žďárští hokejisté uhájili s nulou na kontě a mají první bod ve čtvrtfinálové sérii.

Foto: Tomáš Marek

1.3.Brány play-off otevřeny, v sobotu přijedou Bobři! ZNS - VAL 1:0, 0.kolo | Jakub JanůŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Základní část je za námi a právě až její poslední kolo, které se hrálo ve středu přisoudilo Plamenům soupeře do čtvrtfinále. Stali se jimi Bobři z Valašského Meziřící. S nimi Plameny v základní části vydřely ze dvou zápasů sice jen bod, ale v play-off se hraje s novými kartami a všechno je otevřené. Zápas startuje v sobotu od 17:30 na žďárských Bouchalkách a všichni jste zváni.
28.2.Jsme zklamaní, že nejsme první, ale teď už jdeme na play-off, říká kapitánmkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Možná až příliš sebekriticky hodnotil první polovinu závěrečného utkání základní části kapitán Martin Pleva. V play-off však svému týmu a skvělé partě Plamenů věří. V rozhovoru jsme se žďárského kapitána také ptali na čtvrtfinálového soupeře.

Foto: René Rámiš

28.2.Vše co potřebujete vědět o letošním play-off. Začíná již v sobotu!Ondřej KrásnýŽ Ď Á R  N A D   S Á Z A V O U — Žďárští hokejisté i přes náročný konec základní části uhájili do play-off výhodu domácího prostředí. Čtvrtfinále začíná již tuto sobotu proti Valašskému Meziříčí. Veškeré informace o vyřazovacích bojích naleznete zde.
27.2.Plameny otočily zápas s David Servisem a play-off začnou v sobotu doma!ZNS - DCB 4:2, 42.kolo | Ondřej KrásnýŽ Ď Á R  N A D& S Á Z A V O U — Žďárští hokejisté nezačali vůbec dobře, ještě ve druhé třetině prohrávali 0:2 a ani výkon Plamenů se nepřibližoval k ideálu. Výsledek ale napravila třetí třetina, daleko lepší výkon domácích hokejistů a obrat! Tříbodové vítězství znamená, že Plameny zahájí play-off na domácí půdě. Soupeřem jim bude Valašské Meziříčí.

Foto: Petr Nedvěd

26.2.Základní část končí. Plameny budou v posledním kole hájit druhé místoZNS - DCB 4:2, 42.kolo | Jakub JanůŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Základní část dospěla do svého vrcholu a každý tým v něm čeká už poslední utkání. Plameny se budou snažit udržet aktuální druhou pozici pro play-off, porazit potřebují českobudějovický David Servis. Zápas začíná od 18:00 na Bouchalkách.
23.2.Ve vyrovnaném utkání nakonec Plameny vydřely na ledě Tábora tři bodyTAB - ZNS 1:4, 41.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Velmi důležitý zápas dnes odehráli žďárští hokejisté na ledě Tábora. S vědomím, že každý bod může hrát klíčovou roli pro postavení v tabulce se proti bez nervů hrajícím domácím prosazovali velice těžce. Nakonec se jim ale ve třetí třetině podařilo odpor Kohoutů zlomit a udržet si druhé místo v tabulce.

Ilustrační foto: Petr Nedvěd

22.2.Plameny se v základní části představí naposledy venku. Cestují na led TáboraTAB - ZNS 1:4, 41.kolo | Jakub JanůŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Do konce základní části zbývají poslední dvě kola a pro Žďár to jsou oba velice důležité zápasy pro co nejlepší konečné udržení se v tabulce. V tom prvním se Plameny ukážou na venkovním ledě. Konkrétně na ledě Kohoutů z Tábora, kterým se letos, ale vůbec nedaří a nachází se v tabulce na předposlední pozici. Zápas začíná od 18:00.
18.2.Extraligy mládeže čeká řez, Plameny o ně přijdou Ondřej KrásnýŽ Ď Á R N A D  S Á Z A V O U — Po další reorganizaci mládežnických soutěží se Plameny s jistotou rozloučí v následující sezoně s juniorskou DHL extraligou, bez ohledu na to, zda ji udrží sportovní cestou či ne. Bledě to vypadá i s dorostem.

Foto: Petr Nedvěd

13.2.Plameny znovu selhaly při dvoubrankovém vedení a berou jen bodZNS - MBU 3:4, 39.kolo | Ondřej KrásnýŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Od předchozích utkáních se toho bohužel dnes moc nezměnilo. Plameny začaly sice dobře, ale znovu ztratily dvoubrankový náskok a ze zápasu s Moravskými Budějovicemi berou jediný bod. To sice prozatím stačí na druhé místo, ale poslední dvě kola musí bezpodmínečně odehrát za plný počet bodů.

Foto: Petr Nedvěd

12.2.Plameny čeká přímý souboj o čelo tabulky. Na Bouchalky přijedou Moravské BudějoviceZNS - MBU 3:4, 39.kolo | Jakub JanůŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Zápasy s Moravskými Budějovicemi vždy zaručují skvělou hokejovou podívanou. Tenhle však bude mít ještě o level více. Případné vítězství by Plamenům již téměř zajistilo nejhůře druhé místo po základní části a výhodu domácího prostředí pro první kolo play-off a zároveň udrželo partu kolem Martina Plevy ve hře o historický úspěch, v podobě vítězství v základní části. O to tedy půjde ve středu od 18:00 na Bouchalkách. Nenechte si to ujít!
11.2.Omluva za Brod a radost z Jičína. Martin Pleva a jeho komentářNJI - ZNS 2:3, 38.kolo | mkN O V Ý   J I Č Í N - Možná i facka z Havlíčkova Brodu byla příčinou toho, že utkání v Novém Jičíně mělo ze strany Plamenů úplně jiné parametry a po výborném výkonu si z ledu Ďáblů odvezly nesmírně důležité tři body. Po skončení zápasu jej okomentoval žďárský kapitán Martin Pleva, jenž se krátce vrátil i ke středeční porážce a otázka padla i na příští, možná rozhodující utkání sezóny, které parta kolem Martina Pleva sehraje ve středu na Bouchalkách proti Moravským Budějovicím.

Foto: Michal Eger

9.2.Plameny vezou z Nového Jičína tři body! NJI - ZNS 2:3, 38.kolo | Ondřej KrásnýN O V Ý  J I Č Í N — Žďárští hokejisté se vydali na dlouho cestu na východ a v polovině utkání to vypadalo na jednoduché tři body. Ovšem Ďáblové z Nového Jičína se nevzdali a během třetí dvacetiminutovky pořádně Plamenům zatopili. Nakonec se žďárští hokejisté dočkali třech bodů.

Ilustrační foto: Petr Nedvěd

8.2.Ve druhém po sobě jdoucím venkovním zápase cestují Plameny do Nového JičínaNJI - ZNS 2:3, 38.kolo | Jakub JanůŽ Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Po středečním debaklu na havlíčkobroském ledě se Plameny v sobotu přesunou na led Nového Jičína, který se ve východní skupině nachází na předposlední šesté pozici. Zápas začíná na zimním stadióně od 17:00 hodin.