Dostupné kategorie

V listopadu 2015 vyšly tyto články:

Další stránky
12»
1.11.Mladší dorost šokoval výhrou nad extraligovým lídremmkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Nejpříjemnějším překvapením mládežnických výsledků v uplynulém týdnu, se jednoznačně stala nečekaná výhra mladšího dorostu nad Hradcem Králové, čímž žďárští mladíci udělali další krůček k hlavnímu cíli sezóny – záchraně extraligy. Ale dařilo se i dalším kategoriím. Opět bezchybní byli junioři, kteří nadále vedou tabulku bez ztráty bodu. Starší dorost si po pátečním debaklu od Kolína, spravil chuť nedělní výhrou v Příbrami.

2.11.„Měl jsem dát minimálně ještě jeden gól,“ říká David VítekZNS - JBL 2:3, 12.kolo | Barbora HronkováŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – V poslední říjnový den přivítali žďárští hokejisté na Bouchalkách Vlky z Jablonce nad Nisou. I když utkání pro Žďár skončilo bez bodového zisku (2:3), bylo plné srdce-zastavujících okamžiků jako například neuznání branky domácích. O hře nám více prozradil žďárský útočník David Vítek.

3.11.Ve středu se projedou Plameny do KlášterceKNO - ZNS 1:4, 13.kolo | mkK L Á Š T E R E C   N A D   O H Ř Í – První listopadovou středu bude pokračovat třetí nejvyšší hokejová soutěž třináctým kolem. Plameny v něm čeká jeden z nejdelších tripů sezóny. Vydají se do téměř 300 km vzdáleného Klášterce nad Ohří. A z takové dálky by to určitě chtělo přivézt nějaké body.
4.11.Daleká cesta se vyplatila. Žďár veze z Klášterce tři bodyKNO - ZNS 1:4, 13.kolo | mkK L Á Š T E R E C   N A D   O H Ř Í – Plameny dnes v Podkrušnohoří odehrály dobrý zápas. Povedl se jim vstup do zápasu a získaly vedení, které dalšími dvěma brankami ve druhé třetině potvrdily. V závěru sice domácí snížili na 1:3, ale Kunstmüllerova pojistka do opuštěné branky pečetila vítězství Žďáru v Klášterci nad Ohří a import velmi důležitých tří bodu na Vysočinu.

5.11.S Martinem Gregarem o zápase, vítězné brance i o tom, proč se mu střelecky tolik nedaří jako v přípravěKNO - ZNS 1:4, 13.kolo | Barbora Hronková, mkK L Á Š T E R E C   N A D   O H Ř Í – Ve středu se Žďárští vydali do Klášterce, odkud si za svoje snažení přivezli tři body. Jsou zcela jistě spokojeni, protože stav 1:4 poměrně dost vypovídá o tom, kterému týmu se dařilo více. Rozhodně to ale nebylo tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Plameny se na tento zápas pilně připravovaly, ale rozhodně se to vyplatilo. Více už nám k zápasu řekl Martin Gregar.

6.11.Reprezentační přestávka mládeže pustí do zápasu jen juniory, ale sedm Žďáráků oblékne do národních dresůmkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Na první listopadový víkend hokejový svaz naplánoval reprezentační přestávku. Do bojů o soutěžní body se tak dostanou pouze junioři, jejichž soutěže se pauza netýká. Řada žďárských či exždárských hráčů však oblékne národní dres.

6.11.V sobotu přivítají Bouchalky první letošní derby. Přijede PelhřimovZNS - PEL 10:3, 14.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Tradiční druholigové derby Vysočiny bude ozdobou 14. kola třetí nejvyšší hokejové soutěže. Na žďárské Bouchalky v sobotu přijede HC Lední Medvědi Pelhřimov. Vzhledem k postavení obou celků v dolní části tabulky, je důležitost každého bodu pro oba soupeře naprosto zřejmá. Takže si nenechte ujít tuto hokejovou událost a přijďte podpořit Plameny v boji o Vysočinu.
7.11.Ledním Medvědům žhavé Plameny nesvědčily. Z Bouchalek si odvezli desítkuZNS - PEL 10:3, 14.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Prestižní derby Vysočiny mezi Žďárem a Pelhřimovem dnes přilákalo na Bouchalky zatím nejvyšší návštěvu sezóny a diváci se rozhodně nenudili. Úžasná hokejová atmosféra doprovázela parádní hokejové představení okořeněné třinácti brankami. Plameny se dostaly v první třetině do dvoubrankového vedení, ale Medvědi jej dokázali v úvodu druhého dějství smazat. Pak ovšem domácí čtyřmi góly zlomili odpor soupeře. V závěrečné dvacetiminutovce svůj triumf korunovali dalšími třemi trefami a Medvědy poslali do města rekordů s desítkou.

9.11. Carey_44">Junioři nadále stoprocentní, v reprezentaci zářili žďárští odchovanciOndřej Krásný, Carey_44Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Listopadový víkend se konala reprezentační přestávka a tak svůj zápas sehráli pouze junioři a vítězně. Nicméně žďárská mládež nechala velkou stopu i ve světě. Velkou roli v reprezentačním týmu U17 hrála trojice žďárských odchovanců Martin Nečas, Ondřej Machala a Martin Kaut. Velice dobrý turnaj odehrála U18, v jejíž sestavě se nacházel Tomáš Havránek.
10.11.„Parádní hra a úžasní fanoušci“, tak okomentoval derby David BřezinaZNS - PEL 10:3, 14.kolo | Barbora HronkováŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Žďárská aréna nemá v poslední době nouzi o zápasy, ve kterých padá hodně gólů. Sérii zápasů s hojným přídělem začaly na Bouchalkách hostující Řisuty, které bohužel pro domácí fanoušky, trefovali „zařízení“ výrazně častěji, než plamenní střelci. Hned nato se ale Žďárští ukázali a odnesli to hosté ze Sokolova. Následoval velmi vyrovnaný a kvalitní zápas s Jabloncem. Ale v sobotu při derby Vysočiny s Pelhřimovem padla na Bouchalkách první desítka v této sezóně, ke které nám komentář (ale nejenom k tomuto zápasu) poskytla hvězda tohoto duelu, střelec čtyř branek a útočník - David Březina.

12.11.Návrat ztraceného syna - Petr Beneš opět PlamenemmkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Vedení SKLH muselo řešit před letošní sezónou velkou ztrátu v defenzivě, kterou byl odchod klíčového beka Petra Beneše do Vrchlabí. Rychlý obrat však nabrala v tomto týdnu jednání mezi Žďárem, Vrchlabím a Pardubicemi, která vlastní práva na tohoto hráče. Výsledkem je skutečnost, že Petr Beneš se vrací do mateřského klubu v jehož dresu nastoupí již v sobotním duelu v Písku.

12.11. Carey_44">Po repre pauze čeká mládež bohatý programOndřej Krásný, Carey_44Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Před pátkem 13. začne další várka zápasů žďárské mládeže. Juniory čeká souboj s druhým týmem tabulky. Velmi těžký oříšek je připraven pro starší dorostence, které čeká druhý Tábor a třetí Písek. Mladší dorost se utká ve čtvrtek s brněnskou Kometou. V neděli zkříží hole s Bruslaři z Havlíčkova Brodu, což bude jedno z klíčových utkání sezóny.

13.11.Vyrýžují Plameny z Písku body?PIS - ZNS 0:4, 15.kolo | mkP Í S E K – Sobotní večery pravidelně přinášejí druholigový hokej a ani tato nebude výjimkou. Hokejisté žďárského SKLH pocestují na led nováčka soutěže IHC Písek. Je nasnadě, že na jihu Čech se budou Plameny snažit navázat na dobré výkony v posledních zápasech a rozšířit svoji bodovou sbírku, ovšem od Otavy se body nevozí snadno.
14.11.Písek Plameny neuhasil. Žďárští vezou tři bodyPIS - ZNS 0:4, 15.kolo | mkP Í S E K – Plamenům se zájezd na jih Čech vydařil na jedničku. V Písku prodloužily vítěznou sérii a připisují si do tabulky velmi cenné tři body. K úspěchu Žďárští nakročili už v první třetině dvěma góly, ke kterým pak ve zbývajících dvou částech, přidali vždy po jedné brance. Zásadní podíl na výhře má také brankář Jiří Sláma, který si připsal svoji první letošní vychytanou nulu.

15.11.Petr Beneš oslavil svůj návrat vítěznou brankou! Co na to říká?PIS - ZNS 0:4, 15.kolo | Barbora Hronková, mk P Í S E K - V sobotu 14. listopadu vyjely žďárské Plameny do Písku, odkud si přivezly tři body a zároveň třetí výhru v řadě. Tento večer měl několik hrdinů, mimo brankáře Jiřího Slámy, který vychytal svoji první letošní nulu, nelze opomenout příběh obránce Petra Beneše, který by mohl obohatit i filmový scénář. A tak jsme požádali Petra, aby se s námi o tento příběh podělil.

16.11.Junioři stále bezchybní, mladší dorost získal i ztratil, starší nulovýOndřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - V polovině listopadu se žďárská mládež střetla k dalším šesti duelům. Junioři jsou i po deseti zápasech bez ztráty jediného bodu. Starší dorost měl jihočeský víkend a vůbec se mu nevydařil. Doma neuspěl proti Táboru a z Písku se vrátil s debaklem. Mladší dorostenci naopak překvapili brněnskou Kometu, nicméně v Havlíčkově Brodě ztratili.

16.11.Potvrdí v úterý Plameny roli favorita a prodlouží vítěznou sérii?ZNS - JHR 5:4, 16.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Základní část druholigové soutěže se pomalu chýlí do své poloviny, která vyvrcholí velkým a dlouho očekávaným sobotním derby v Havlíčkově Brodě. Ještě předtím však sehrají Plameny poslední duel první půle na domácím stadionu, ve kterém ve sváteční úterý přivítají KLH Vajgar Jindřichův Hradec.
17.11.Plameny prodloužily vítěznou sérii, ale…ZNS - JHR 5:4, 16.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Přestože se dnešní zápas začal vyvíjet podle představ žďárských hokejistů i jejich fanoušků a brzy se dostali do vedení 2:0, vyvinulo se z něho velké drama. Ve třetí třetině dokonce domácí s posledním Jindřichovým Hradcem prohrávali. Dokázali sice vyrovnat, ale očekávané vítězství zachraňovali až v prodloužení, které pro Plameny rozhodl Petr Štěpánek.

18.11.„Určitě jsme od zápasu čekali víc,“ říká Michal Kaňka o duelu s VajgaremZNS - JHR 5:4, 16.kolo | Barbora HronkováŽ Ď Á R N A D S Á Z A V O U - Ve včerejším dramatickém zápase se na domácím ledě utkaly žďárské Plameny s KLH Vajgar Jindřichův Hradec. Hra byla velmi vyrovnaná, ale nakonec dokázal Žďár vyhrát v prodloužení 5:4. Ale průběh zápasu rozhodně neodpovídal tomu, co domácí plánovali.

19.11.Juniory čeká souboj s druhým, starší dorost domácí dvojboj a mladší uzavírá základní částOndřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Dalším víkendem budou pokračovat zápasy žďárské mládeže. Junioři vyjedou na venkovní led k zápasu s druhým celkem tabulky. Starší dorost bude v pátek i v neděli hájit domácí led proti Jablonci a Poděbradům. Mladší se již tento týden předvedl, v neděli uzavře základní část s Duklou Jihlava. Foto: René Rámiš