Tohle tu dlouho nebylo, Plameny vítězí 1:0 a mají první bod v sérii!

ČF1, sobota 2.3.2019
SKLH Žďár nad Sázavou - Valašské Meziříčí ZNS - VAL
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma - Kolda, Koželuh, Lojek, Pleva (C), Hort, Peslar – Kovářů, Prokš, Kunstmüller (A), Bureš, Kadlec, Čermák, Krupka, Jícha, Kuřítko, Hasoň, Stehlík (A), Panna, Wasserbauer
Valašské Meziříčí: Slovák (Plšek) – Ostrčil, Rudl, Holiš, Kamas, Weintritt, Báchor, Váňa, Žák – Hořanský, Brunec (C), Fojtík, Andris, Vaněk, Vávra, Pořický, Seidler, Dvořák, Martiník (A), Daněk (A), Dalajka
Branky a nahrávky: 14. Kuřítko (Stehlík, Panna). Rozhodčí: Čuňočka – Musil, Kleprlík. Vyloučení: 5:8, navíc Brunec 10m OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 907. Střely na branku: 34:32. Průběh utkání: 1:0. Stav série: 1:0.
Ž Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — V první třetině se Plameny dostávaly hodně často na dostřel Slováka, ten měl hodně práce a nakonec ve 14. minutě kapituloval. Málokdo tušil, že toto bude jediný úspěšný zásah tohoto utkání, protože zbytek jak Jiří Sláma, tak i hostující brankář pochytali. Nervydrásající utkání žďárští hokejisté uhájili s nulou na kontě a mají první bod ve čtvrtfinálové sérii.

Domácí vstoupili do utkání jako uragán, Plameny totiž hnaly zaplněné Bouchalky a první třetinu jednoznačně ovládly. Bohužel pro domácí branek bylo pramálo. Velkou šanci měl Kovářů, jenže dostal velmi prudkou přihrávku, kterou nedokázal usměrnit do odkryté branky Slováka. Plameny se radovaly z branky až v polovině první třetiny, kdy Stehlík přenechal kotouč na holi Martinu Kuřítkovi a ten prostřelil Slováka pod horní tyčku - 1:0. V závěru prvního dějství si Bobři zahráli po dvou minimálně sporných momentech přesilovku pět na tři a dokázali si vytvořit dvě obrovské šance, ale Sláma s pomocí obrany odolal.

Bobři se ve druhé třetině trochu vzpamatovali z tlaku domácích, nicméně Slámu ohrožovali hlavně z delších vzdáleností a domácí brankář si se všemi pokusy poradil. Za to Slovák musel řešit několik nebezpečných situacích. Z mezikruží z první pálil Wasserbauer a pak Čermák. Slovák Valašské Meziříčí fantasticky podržel i proti krásné souhře Bureše s Čermákem, kdy druhý jmenovaný zakončoval do poloodkryté branky, ale hostující brankář se bleskově přesunul. Po čtyřiceti minutách mohly Plameny litovat neproměněných šancí, neboť jich měli na svých hokejkách mnohem více.

Ve třetí třetině předvědly Plameny naprosto neskutečně obětavý a hlavně zodpovědný výkon. Valašské Meziříčí se tak jako po většinu zápasu dostávalo na dostřel Slámy hlavně z dálky, přes to fantom v domácí masce byl jedním z hlavních klíčových mužů Plamenů. Bobři v závěru zápasu začali domácí hokejisty řezat hlava nehlava a sami si tak konec utkání zkomplikovali několika vyloučeními. Žďárští hokejisté si tak bojovným výkonem vybojovali první bod v sérii.

„Byl to přesně zápas jaké play-off nabízí. Podpořený Jirkou Slámou, kluci si hrábli, ale takhle to má vypadat. Škoda, že jsme to nerozhodli v přesilovce 5 na 3, ale neskutečně odmakaný zápas od našich kluků. Na druhou stranu, musíme vidět kvalitu soupeře. Tohle bude fantastická série a první zápas tomu jasně napověděl."