7., sobota 7.10.2017
SKLH Žďár nad Sázavou - Tábor ZNS - TAB
SKLH Žďár nad Sázavou: Řehoř (Sláma) – Pleva, Lojek, Staněk, Smejkal, Marek, Sedláček, Kolda – Štěpánek, Vítek, Kunstmüller, Gregar, Kuřítko, Bureš, Jícha L., Beneš, Střecha, Krupka, Kovářů, Nečas
Tábor: Novák (Klestil) – Tesař, Kachyňa, Černý K., Duben, Havran, Dvořák, Černý T. – Heřman, Prokeš, Andres, Seidl, Matušík, Urbanec, Blažek, Pechánek, Březina, Škrdleta, Kadilák
Branky a nahrávky:16. Štěpánek (Kunstmüller, Vítek), 56. Jícha (Kunstmüller) – 30. Andres (Prokeš, Heřman), 31. Matušík (TS), 50. Andres, 55. Dvořák (Seidl, Matušík) Rozhodčí: Pilný – Křivohlavý, Potůček Vyloučení: 5:7 Využití: 0:0 Diváci: 883 Střely na branku: 28:27 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 1:3, 1:4, 2:4
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Žďár sice vstřelil první gól zápasu a šel do vedení. Jenže Tábor zvládl druhou polovinu utkání lépe a především zásluhou individuálních chyb z domácích hokejek bere všechny tři body.

Hned ve třetí minutě se hosté prezentovali velkou chybou. V té se do šance dostal Kunstmüller, ale ten puk do brány svojí střelou nedostal. Poté následovali dvě přesilové hry v podání hostů, ale ani jedna nebyla tou gólovou. V šestnácté minutě hry se po nahrávce Kunstmüllera dostal ke střele Petr Štěpánek, který překonal Nováka a poslal tak Plameny do vedení – 1:0. O dvě minuty později usedl na trestnou lavici Jícha a Tábor mohl snížit. Ale oslabení Žďár přežil a do šaten se tak poprvé šlo za stavu – 1:0 pro Plameny.

Velké věci se v druhé třetině začali dít až v devětadvacáté minutě zápasu, kdy jeden z hostí sevřel puk ve svém brankovišti a díky tomu bylo nařízeno trestné střílení na které se postavil Krupka. Ten vyzkoušel střelu nad Novákovo levé rameno. S ní si hostující brankář poradil. O minutu později se po chybě jednoho z domácích obránců dostal do šance Tomáš Andres, který se v šanci nemýlil a vyrovnal tak na – 1:1. Hned za další minutu bylo nařízeno další trestné střílení. Na to se postavil tentokrát hostující Jakub Matušík. Ten svůj pokus proměnil a otočil tak stav zápasu na – 1:2 pro Tábor. O chvíli později měl výbornou šanci na vyrovnání Štěpánek. Ten byl úplně osamocený mezi kruhy, ale při střele z mezikruží zlomil hokejku. Následně usedl na trestnou lavici Heřman a Žďár měl další šanci vyrovnat. To se však nepovedlo. Po druhé třetině se tak šlo do šaten s jednogólovým náskokem pro Tábor – 1:2.

Šest minut po začátku třetí třetiny usedl na trestnou lavici za hákování Beneš a Tábor tak mohl odskočit o druhou branku. Jenže o půl minuty později fauloval hostující Matušík a poměr sil na ledě se tak vyrovnal. Hra ve čtyřech se lépe dařila hostům, protože opět po špatné rozehrávce jednoho z domácích se dostal do šance Tomáš Andres, který poslal hosty už do dvoubrankového vedení – 1:3. O dvě minuty později na tom mohli být domácí ještě hůř, protože po střele jednoho z hostí zazvonila za Řehořem tyčka. O pár minut později následovalo současné vyloučení. Na trestnou lavici usedl Černý a na domácí straně Jícha. V ní se prosadili hosté, když už na – 1:4 zvyšoval Marcel Dvořák. O chvíli později domácí sice stihli ještě zásluhou Lukáše Jíchy snížit na - 2:4. Jenže i přes hru v šesti o kterou se pokusili v posledních dvou minutách nakonec na domácím ledě prohráli. Tábor si tak domů veze z Bouchalek všechny tři body a přesouvá se na vedoucí místo v tabulce.

Radovan Biegl (asistent trenéra SKLH Žďár nad Sázavou): Narazili jsme na velmi silné mužstvo. Tábor hrál velice organizovaně s těsnou osobní obranou se kterou jsme si nedokázali poradit a další rozdíl byl v proměňování šancí. My když už jsme si ty šance vytvořili tak jsme je nedokázali proměnit. A po našich individuálních chybách jsme naopak inkasovali. Je potřeba to hodit za hlavu a připravit se na Klatovy a tam odčinit dnešní ztrátu.