Plameny v Táboře dotahovaly, ale na body nakonec nedosáhly

Zveřejněno 17.02.2018 | Tomáš Masař
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Sice s několika navrátilci v sestavě, ale bez mládežnických reprezentantů a ve značně omlazené sestavě, nastoupilo hned 7 dorostenců, odjížděly Plameny dobývat led Tábora. Bohužel hned od začátku utkání tahali žďárští hokejisté za kratší konec a neustále jen dotahovali náskok domácích. Ačkoliv se v závěru utkání dostali svěřenci Michala Konečného prakticky až na dostřel, vyrovnat a odvézt si z Tábora nějaké body se jim nakonec nepodařilo.

Ilustrační foto: Petr Nedvěd

34. kolo, sobota 17.2.2018, 16:00

Tábor

4:3

(2:0, 1:1, 1:2)

SKLH Žďár nad Sázavou

Branky a nahrávky: 6. Blažek (Šulek, Tesař), 20. Heřman (Březina), 36. Seidl, 47. Kachyňa (Havran, Doktor) - 25. Štěpánek (Kunstmüller, Krupka), 44. Peslar (Vašíček, Beneš), 50. Střecha (Pleva, Peslar). Rozhodčí: Mertl S. - Mertl J., Šimánek. Vyloučení: 4:3, navíc Dvořák (TAB) 5 minut, OT do konce utkání a trest ve hře, Stehlík (ZNS) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 872. Střely na branku: 25:23 (11:10, 6:5, 8:8). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.

Tábor

Novák (Klestil) – Tesař, Havran, Černý, Kachyňa, Dvořák, Duben, Černý – Pastyřík, Blažek, Heřman, Seidl, Březina, Šulek, Pechánek, Doktor, Kadilák.

SKLH Žďár nad Sázavou

Sláma (Radosta) – Pleva, Černohorský, Lojek, Peslar, Kolda, Sedláček, Marek – Kovářů, Krupka, Střecha, Kuřítko, Beneš, Gregar, Kunstmüller, Štěpánek, Stehlík, Vašíček, Nagy, Marguš.
 

Reportáž


Domácí Kohouti motivováni snahou přerušit černou sérii čtyř proher v řadě vstoupili do zápasu aktivně a již na konci 6. minuty se ujali vedení. Za Slámova záda dostal puk David Blažek, asistenci si připsali Jan Tesař a Ondřej Šulek - 1:0. Plameny posléze vyrovnaly hru a v druhé polovině první třetiny postupně přebíraly aktivitu. Na začátku 16. minuty byl nejprve vyloučen žďárský Vašíček, ale jen o 9 vteřin později si na trestnou lavici šel odpočinou i domácí Seidl a hrálo se tedy ve čtyřech na obou stranách. Ve 20. minutě pak za nesportovní chování dostal desetiminutový osobní trest žďárský Ondřej Stehlík. A aby toho nebylo málo, jen 15 vteřin před první sirénou domácí skórovali podruhé. Střelcem byl tentokrát Radim Heřman, nahrával Jan Březina - 2:0. Do kabin se tak mnohem veseleji šlo domácím Kohoutům.

Na začátku druhé periody si Plameny vynutily tlak, který na konci 23. minuty vyústil ve vyloučení domácího Černého za úmyslné posunutí branky. Žďárští hráči se dlouhou dobu nemohli v přesilovce prosadit, ale nakonec pár vteřin před jejím vypršením přece jen skóroval v čase 24:39 Petr Štěpánek a snížil tak na 2:1, asistence si připsali Luboš Kunstmüller a Lukáš Krupka. Jen o dalších 10 vteřin později byl na 5 minut a do konce utkání vyloučen domácí Dvořák a Plameny tak měl výhodu dlouhé přesilovky. Tu se jim však zužitkovat nepodařilo, stejně jako další přesilovku po nedovoleném bránění táborského Pechánka ve 32. minutě. A trest na sebe nenechal dlouho čekat, v čase 35:45 zvyšoval opět na dvoubrankový rozdíl domácí Radek Seidl - 3:1. V 37. minutě si v početní výhodě po vyloučení žďárského Marguše za podražení zahráli i domácí, ale skóre už se neměnilo.

Do třetí třetiny vstoupily Plameny náporem a hned na začátku 42. minuty si vynutily další přesilovku. Ani v té se jim vstřelit gól nepodařilo, ale krátce po návratu vyloučeného domácího hráče dostal puk v nepřehledné situaci za záda domácího Nováka Jakub Peslar u jehož gólu si, ve svém prvním zápase za dospělé, připsal nahrávku Dominik Vašíček, druhou asistenci měl Peter Beneš - 3:2. Následně byl ale vyloučen Petr Štěpánek a Kohouti ji na rozdíl od Plamenů využili. Po přihrávkách Martina Havrana a Jakuba Doktora znovu zvýšil na rozdíl dvou branek Ondřej Kachyňa - 4:2. Ještě před polovinou třetí třetiny to však bylo zase jen o gól, když se střelou do protipohybu Nováka prosadil Tomáš Střecha, kterému nahrávali Martin Pleva a Jakub Peslar - 4:3. V závěrečných minutách si Plameny vynutily tlak a v poslední minutě zkusily i hru bez brankáře, ale ke kýženému vyrovnání to nakonec nevedlo. Hokejisté domácího Tábora se tak výhrou po delší době příjemně naladili na slavnostní ples, který dnes večer jejich hokejový klub pořádá.

 

Ohlasy po utkání


Tomáš Matušík (trenér Hockey Club Tábor):

„My jsme strašně šťastní, že jsme vyhráli, protože momentálně považuji Žďár za nejlepší mužstvo v soutěži. Měli jsme i trochu štěstí. Žďár sice přijel do jisté míry oslabený, ale i nám chybí hráči. Myslím si, že to byl parádní hokej a jsme opravdu rádi, že jsme vyhráli."

Michal Konečný (trenér SKLH Žďár nad Sázavou):

„Chtěl bych domácím pogratulovat. Dnes hráli s obrovskou bojovností, bylo na nich vidět, že chtějí po dlouhé době vyhrát. Od nás to nebyl úplně výkon, jaký bych si představoval. Musíme se nachystat na další zápasy, blíží se play off a já chci věřit, že tento zápas byla výjimka. Tím nechci snižovat výkon domácích, kteří zahráli velice dobře, ale my jsme dnes v té útočné fázi nebyli dostatečně důrazní. Možná to bylo i tím, že jsme měli přeskupené útoky. Já věřím, že na to rychle zapomeneme a v sobotu předvedeme úplně jiný výkon."