38., sobota 9.2.2019
Nový Jičín - SKLH Žďár nad Sázavou NJI - ZNS
Nový Jičín: Hlaváč – Adamík, Már, Hruška, Kališ, Gřesík, Tomeček – Kuba, Palička, Pecha, Málek, Kafka, Lehečka, Chvostek, Zedník, Vaňo, Sonnek J., Slovák, Irgl
SKLH Žďár nad Sázavou: Loubal – Kolda, Půža, Koželuh, Váňa, Lojek, Pleva, Peslar – Kovářů, Prokš, Vašíček, Bureš, Kadlec, Krupka, Jícha, Kuřítko, Hasoň, Stehlík, Panna, Wasserbauer
Branky a nahrávky: 49. Zedník (Tomeček), 58. Málek (Tomeček, Kafka) – 8. Půža (Prokš, Wasserbauer), 18. Pleva (Váňa, Prokš), 26. Jícha (Bureš). Rozhodčí: Škrobák - Pospíšil, Blažek. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: 30:23. Průběh utkání: 0:3, 2:3.
N O V Ý  J I Č Í N — Žďárští hokejisté se vydali na dlouho cestu na východ a v polovině utkání to vypadalo na jednoduché tři body. Ovšem Ďáblové z Nového Jičína se nevzdali a během třetí dvacetiminutovky pořádně Plamenům zatopili. Nakonec se žďárští hokejisté dočkali třech bodů.

Začátek utkání byl poměrně vyrovnaný, ovšem převahu si vytvořili hosté, především díky dvěma vyloučením domácích Ďáblů. Jednu ze dvou přesilovek navíc Plameny využily, když se trefil po přihrávce Prokše a Wasserbauera za záda Hlaváče Václav Půža - 0:1. Žďárští si pak vytvářeli další šance. Ještě před odchodem do kabin se povedlo při hře čtyři na čtyři hostům zvýšit zásluhou Martina Plevy - 0:2.

Přesilovou hru si na začátku druhého dějství Ďáblové po šanci Půžy, ale ani tuto příležitost neproměnili. Naopak v pětadvacáté minutě udělal rázný krok ke třem bodům Lukáš Jícha, jenž dorazil vlastní střelu za záda Hlaváče - 0:3. Plameny si ve zbytku druhé třetiny svého soupeře hlídaly co nejdále od Loubala a sami zaměstnávaly Hlaváče.

Ještě dvanáct minut před koncem to vypadalo na pohodový konec utkání, jenže Nový Jičín poté začal mohutně dotahovat a Plameny se o výsledek strachovaly až do konce. Puk před Slámou šikovně tečoval Pavel Zedník, jenž vstřelil úvodní branku domácích - 1:3. K velkému dramatu se schylovalo především pro to, že dvě minuty před koncem znovu tečoval puk před Loubalem domácí útočník, tentokrát Matěj Málek, jenž vstřelil kontaktní branku. Domácí hráli bez brankáře, ale Plameny si tři body vzít nenechaly.

Petr Macháček (trenér HC Nový Jičín):
„My jsme chtěli zvítězit, ale hosté přijeli velice dobře fyzicky nachystaní. Měli jsme problém v osobních soubojích i v kombinaci. Hosté to hráli velmi chytře a navíc se jim podařilo dát dvě branky z předbrankového prostoru. Nemohli jsme se dostat padesát minut do tempa, nemělo to hlavu ani patu. V závěru jsme se dostali na dostřel, ale dnes zaslouženě hosté odváží tři body."

„Myslím si, že dneska jsme hráli velice zodpovědně od první minuty. Škoda té koncovky, kdy jsme dostali dva góly v oslabení, byli to trošku přísné fauly, nicméně musím klukům poděkovat, protože dnes tam bylo minimum chyb vzadu, výborný brankář a bylo vidět že kluci chtějí. Soupeř hrál v plném složení a my jsme rádi, že jsme to konečně zlomili a máme tři body."