31., sobota 12.1.2019
Hodonín - SKLH Žďár nad Sázavou HOD - ZNS
Hodonín: Kubáň (Štěpanovský) – Sedlák, Šaršok, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Miklík – Charvát, Hložánek, Matějka, Leška, Finsterle, Škutchan, Benýšek, Růžička, Franek, Matula, Jurča
SKLH Žďár nad Sázavou: Loubal (Sláma) – Kolda, Koželuh, Lojek, Pleva, Hort, Peslar – Kovářů, Prokš, Kunstmüller, Bureš, Kadlec, Čermák, Krupka, Jícha, Kuřítko, Hasoň, Stehlík, Wasserbauer
Branky a nahrávky: 16. Matula (Růžička, Finsterle), 24. Finsterle (Růžička), 56. Škutchan (Charvát) – 19. Hort (Krupka), 39. Čermák (Wasserbauer). Rozhodčí: Slávka - Maloušek, Hübl. Vyloučení: 5:5, navíc Růžička (HOD) a Bureš (ZNS) 5 min. + OT do konce utkání a Kolda (ZNS) 10 min. nesportovní chování. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1146. Střely na branku: 35:26 (13:8, 10:10, 12:8). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Ž Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Dnešní střetnutí mezi Drtiči a Plameny nabídlo bojovné utkání velmi vysoké úrovně, které splňovalo ty nejpřísnější parametry. Žďárským hokejistům se dvakrát podařilo smazat jednobrankový náskok domácích, ale na třetí branku v síti Loubala již zareagovat nedokázali a domácí si tak se štěstím připsali všechny tři body.

Do souboje dvou týmů z předních příček skupin jih a východ vstoupily oba týmy s enormním nasazením, které charakterizovalo prakticky celý zápas. Jako první se radovali domácí drtiči, kteří v 16. minutě potrestali vyloučení žďárského Čermáka. Po asistencích Růžičky a Finsterleho se prosadil Dominik Matula - 1:0. Plameny o pár minut oplatily stejnou mincí. Jen 6 sekund před návratem domácího Matějky zpět na led prostřelil Kubáně v domácí brance v čase 18:57 Lukáš Hort, kterému nahrával Lukáš Krupka - 1:1.

Druhá část se odvíjela v podobném duchu jako první perioda. Domácí si sice vytvořili mírný tlak, ale útoky se víceméně přelévaly z jedné strany na druhou. Oba týmy hrály ve vysokém tempu a na ledě se chvílemi i dost jiskřilo. Ve 24. minutě se znovu do jednobrankové výhody dostali Hodonínští, když si Růžička připsal již druhou gólovou asistenci, poté co nabil na gól Lukášovi Finsterlemu - 2:1. Stejně jako v první třetině se svěřencům trenérů Konečného a Hamana chvíli před sirénou podařilo srovnat. Přihrávku Wasserbauera přetavil v gól David Čermák - 2:2. Po následné potyčce se pak do sprch netradičně odebrali nejproduktivnější hráči obou týmů. Jak domácí Růžička, tak žďárský Bureš si odnesli tresty na 5 minut a do konce utkání za nesportovní chování.

Do třetí periody se tak vstupovalo opět za nerozhodného stavu. Oba týmy si neúspěšně zahrály dvě přesilové hry. Nakonec se však štěstí přiklonilo na stranu domácích. Po souhře s Charvátem se prosadil Adam Škutchan - 3:2 a poslal tak domácí Drtiče potřetí do vedení. Plameny se sice snažily, vytvořily si tlak ve snaze i do třetice vyrovnat, ale tuto možnost jim nakonec sebralo poměrně kontroverzní rozhodnutí sudího, který necelé dvě minuty před konce poslal na trestnou lavice žďárského Wasserbauera. Domácím si tak své těsné vedení již pohlídali a dotáhli utkání do vítězného konce.

Ivan Dornič (trenér SHK iClinic Hodonín):
„Od začátku do konce to byl velmi vyrovnaný zápas. Myslím si, že všichni diváci, kteří dnešní utkání viděli musí být spokojení. Hrál se zápas, který splňoval všechny atributy moderního hokeje. Hrálo se nahoru dolů, všichni bránili i útočili. Bylo vidět, že obě mužstva jsou kvalitní. Nám se v druhé třetině podařilo trochu více ovládnout hru, měli jsme víc šancí, ale nepodařilo se nám překonat hostujícího brankáře, který dnes podal velmi kvalitní výkon. Měli jsme trochu smůlu v tom, že v první třetině jsme dostali vyrovnávací gól v poslední minutě a to samé se nám podařilo i v druhé třetině. Ve třetí třetině jsme klukům řekli, že musí dát velký pozor, aby neudělali chybu, drželi více puk a vytvářeli tlak před brankářem soupeře. Nakonec se nám podařilo dát gól a závěrečných pět minut jsme dominovali a nepustili soupeře k power play. Jsme šťastný, že chlapci podali dobrý kolektivní výkon."

Radek Haman (asistent trenéra SKLH Žďár nad Sázavou):
„Dnes musím před kluky smeknout. Sice se prohrálo, ale pro mě to bylo utkání na úrovni play off se vším všudy. Po zraněních v průběhu zápasu, jsme dvacet minut hráli na čtyři a zbytek zápasu na pět beků, takže to kluci doslova odhrabali. Kluci v útoku prakticky to samé. Musím říci parádní práce. Máme tam některé dobré poznatky, třeba dvě minuty před koncem vyloučení, při kterém Wasserbauer odhodí stotřicetikilového obtloustlého Benýška. K rozhodčímu se vyjadřovat nebudu. Každopádně si myslím, že to byl minimálně remízový zápas. To že to potom spadlo pět minut před koncem na naši stranu, to se prostě stane, ale klobouk dolů před kluky."