O prodloužení vítězné série budou Plameny usilovat v Hodoníně

Zveřejněno 12.01.2019 | Tomáš Masař
Ž Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Plameny dnes čeká další velmi nepříjemný soupeř. Zajíždějí totiž na led Drtičů z Hodonína, kterým se budou snažit oplatit prohru z prvního vzájemného střetnutí v této sezóně. Ještě vetší náboj pak utkání bude mít pro hodonínského útočníka Tomáše Franeka, který ještě nedávno působil v dresu Plamenů a proti bývalému zaměstnavateli se určitě bude chtít vytáhnout.

HODONÍN ZÍSKAL VÝZNAMNOU POSILU DO REALIZAČNHO TÝMU

Jihomoravané se aktuálně nacházejí na čtvrté příčce skupiny východ s 46 body a kladným skóre +31. Na druhé Valašské Meziříčí však ve vyrovnané tabulce ztrácí jen 2 body. Vstup do nového roku se Drtičům vcelku vyvedl, hned v prvním zápase deklasovali vedoucí Šumperk na jeho ledě v poměru 1:6. Druhé utkání v roce 2019 se již svěřencům trenéra Dorniče tolik nevyvedlo a odvezli si prohru 3:6 z Moravských Budějovic.

Hlavní síla týmu z rodiště prvního prezidenta ČSR T. G. Masaryka spočívá především v útoku. 122 gólů vstřelených ve 27 zápasech je suverénně nejlepší počin mezi všemi mužstvy ve skupině východ. Tomu odpovídá i vysoká produktivita, o kterou se největší měrou stará trojice Marek Růžička (14+25), Dominik Matula (18+20) a Lukáš Finsterle (17+16), v obraně si pak průměr rovného bodu na zápas drží Róbert Mikéska (5+17).

Jak již byl v nadpisu zmíněno, domácí vstoupí do dnešního utkání významně posíleni na trenérském postu. Angažmá na jihu Moravy přijal bývalý vynikající extraligový obránce a bronzový medailista z MS 1993 Aleš Flašar, který nově povede tým společně se stávajícím koučem Ivanem Dorničem.

PLAMENŮM SE VSTUP DO NOVÉHO ROKU VYVEDL

Svěřenci trenérů Konečného a Hamana, zdá se, vstoupili do nového roku správnou nohou. Po vydřeném vítězství 5:6 na ledě českobudějovického David Servisu si vcelku bez problémů poradili na domácím ledě s Orlovou, kterou přestříleli v poměru 9:1. I když trenérský štáb i v tomto utkání našel určité chybičky, vyplývající především z určité ztráty koncentrace v průběhu druhé třetiny. Vzhledem k tomu, že Plameny dnes čeká výrazně těžší soupeř a boj o čelo skupiny jih je stále otevřený, lze očekávat, že s hledáním potřebné motivace a zápalu do utkání dnes hokejisté s plamenným Ž na hrudi nebudou mít žádný problém. Na vedoucí Moravské Budějovice totiž momentálně ztrácí pouhý bod a i když mají vedoucí Žihadla jedno utkání k dobru, boj o první příčku je stále ještě otevřený. Zasáhnout do něj ostatně může i třetí Havlíčkův Brod, který číhá na třetím místě s pětibodovým odstupem a taktéž zápasem k dobru.

ŽĎÁRŠTÍ HOKEJISTÉ MAJÍ HODONÍNU CO VRACET

Snad ještě výraznějším hnacím motorem pro žďárské hokejisty by měla být snaha vrátit Hodonínským potupnou porážku 4:7 z listopadového měření sil na domácích ledě. Přes slibný úvod a dvoubrankové vedení v první třetině se Plameny nedokázali vypořádat s gólovou smrští Drtičů ve druhé třetině, kterou soupeř utkání prakticky rozhodl a jako první a zatím jediní v této sezóně si tak Hodonínští odvezli z Bouchalek všechny tři body.

O tom, jestli se Plamenům podaří soupeři na jeho ledě porážku oplatit se můžete přesvědčit pomocí tradičního on-line přenosu, který začíná v 17:00.

18so 17.11.2018 SKLH Žďár nad Sázavou Hodonín4:7

2. liga mužů - 31. kolo

Drtiči Hodonín

12.01.2019

17:00

Zimní stadion Václava Nedomanského

SKLH Žďár nad Sázavou