9., sobota 13.10.2018
Lední medvědi Pelhřimov - SKLH Žďár nad Sázavou PEL - ZNS
Lední medvědi Pelhřimov: Holík (26. Holata) – Vrátný, Kohút, Rašín, Port, Pospíchal, Slabý, Kasalý D., Hadrava Martin, Heinrich, Kaminsky, Vysloužil, Votápek, Pigl, Siřiště, Kasalý F., Oščádal, Hadrava Marek, Kadlec
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma – Kolda, Pika, Pleva, Peslar, Kališ, Tlačil, Gregar, Kovářů, Prokš, Kunstmüller, Bureš, Jícha, Kuřítko, Hasoň, Franek, Wasserbauer
Branky a nahrávky: 32. Votápek (Kadlec) – 8. Hasoň (Kolda), 13. Kališ (Bureš), 18. Peslar (Bureš), 19. Tlačil (Peslar, Prokš), 24. Kuřítko (Gregar), 58. Franek (Hasoň). Rozhodčí: Horáček – Krátký, Svoboda. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 30:36 (3:19, 13:6, 14:11) Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6.
P E L H Ř I M O V – Žďárští hokejisté v dnešním druholigovém utkání vycestovali na led Pelhřimova. Ledním Medvědům nasázeli hned šest gólů a po přesvědčivém výkonu si připsali další výhru. Slámovi jen těsně uniklo čisté konto. Plameny museli řešit nepříjemnosti v obraně, jelikož se zápasu na poslední chvíli vzhledem k pracovnímu vytížení nemohl zúčastnit Martin Lojek a žďárští junioři byli vytíženi na reprezentační akci. Skvěle ale zaskočil mladíček Jevgenij Pika.

Do samotného utkání vstoupily mnohem aktivněji Plameny. Když byl hned na začátku 3. minuty z domácího týmu vyloučen Dominik Kasalý za sekání, dostali hosté šanci hry v pěti proti čtyřem. Plameny dlouho držely soupeře pod tlakem, ale využít přesilovou hru se jim nepodařilo. V čase 7:45 se jim ale neustávající nátlak vyplatil. Po Koldově střele se k odraženému kotouči dostal Jan Hasoň a dorazil ho do prázdné brány. Holík si poté připsal pár úspěšných zákroků proti pokusům žďárských hokejistů. V čase 12:46 poslal Jiří Kališ střelou od mantinelu hosty do dvoubrankového náskoku. O necelých pět minut později se Jakub Peslar přesně trefil pod horní tyč domácí brány a hosté se dostali do vedení 0:3. Těsně před koncem úvodní třetiny, v čase 18:40, se žďárský šikula Jan Tlačil rychle zorientoval v chumlu před Holíkem a dostal kotouč za jeho záda. Do kabin tedy odcházeli mnohem spokojenější hráči Žďáru.

Druhá dvacetiminutovka začala opět lépe pro hostující tým. V čase 23:50 Martin Kuřítko poslal Žďár do vedení 0:5. Ve 26. minutě došlo ke střídání brankářů domácího Pelhřimova a Martina Holíka v bráně vystřídal Martin Holata. Ve 32. minutě poslal rozhodčí na trestnou lavici Martina Hadravu, ale domácí ve vlastním oslabení vybojovali puk a ve dvou ujeli do přečíslení. Petr Votápek ho vyřešil střelou do odkryté brány a stal se tak prvním, kdo dnes Slámu překonal. Před závěrečnou sirénou si hostující brankář ještě připsal pár úspěšných zákroků.

V poslední třetině bylo znát, že se domácí snažili snížit stav utkání. Dostalo se jim pár možností skórovat v přesilových hrách, ale žádnou nevyužili. V čase 57:38 Tomáš Franek krásným blafákem překonal Martina Holatu a poslal Žďár do vedení 1:6. Ke konci 59. minuty byl z hostujícího týmu vyloučen Jiří Kališ za hákování, ale ani přesilová hra domácím nebyla nic platná. Utkání tedy skončilo za stavu 1:6 a Plameny si z pelhřimovského ledu vezou tři vítězné body.

„Měli jsme parádní začátek, trochu nám to zkomplikovalo to, že jsme se těsně před zápasem dozvěděli, že nebude hrát Martin Lojek, takže jsme to museli odehrát na pět beků. Přijel další mladíček ze Sparty, pro něho těžký ale zvládl to excelentně. První třetina podle našich představ a samozřejmě za stavu 5:0 se úplně nedá hrát v takovém nasazení. Musím znovu pochválit Jirku Slámu, který znovu toho hodně moc pochytal. Všichni víme, že Pelhřimov je dopředu velice dobrý a on to znovu zavřel a tým podržel."

Jaroslav Benák (asistent trenéra Lední medvědi Pelhřimov):
„Pro nás to byl velmi špatný začátek, v letošní sezoně nejhorší. To nebylo ani podcenění, ale zoufalství. My jsme věděli, že proti nám stojí letos nejlepší mančaft, ale nepochopitelně jsme to vypustili. Dvě třetiny jsem začali trochu bojovat a vypadalo to líp, ale pořád to není ono a něco nám chybí. Není to ani tak velké zklamání, protože jsme věděli, že to bude hodně těžké a to se potvrdilo."