Plameny nasázely Žihadlům bůra a ukončily pětileté čekání!

Zveřejněno 22.09.2018 | Ondřej Krásný
M O R A V S K É  B U D Ě J O V I C E — Čtyři zápasy a stále stoprocentní bilance. To je parádní vstup do sezony! Ba co víc, dnes Plameny obstály i na ledě Moravských Budějovic, kde nevyhrály dlouhých pět let. Dnes to vrátily Žihadlům i s úroky a nasázely jim pět branek. Hattrickem se blýskl Tomáš Franek.

Foto: René Rámiš

4. kolo, sobota 22.9.2018, 17:00

Moravské Budějovice

1:5

(0:1, 1:1, 0:3)

SKLH Žďár nad Sázavou

Branky a nahrávky: 24. Krutiš (Rytnauer, Peroutka) – 8. Franek (Peslar, Hasoň), 29. Franek (Kunstmüller), 45. Gregar (Kališ, Bureš), 48. Franek (Hasoň, Peslar), 57. Stehlík (Prokš, Kovářů). Rozhodčí: Maršálek – Horký, Roupec. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 439. Střely na branku: 31:29 (8:13, 9:10, 12:8). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5.

Moravské Budějovice

Čáp – Trnka, Pelikán, Kadela, Wasserbauer, Peroutka, Kabelka, Kliment, Sobotka – Matějka, Lupač, Juráň, Horký, Mikeš (A). Pucher (C), Hačecký, Rytnauer (A), Čejka, Bulín, Říčka, Krutiš

SKLH Žďár nad Sázavou

Sláma – Kolda, Koželuh, Lojek, Pleva (C), Peslar, Kališ – Tlačil, Gregar, Kovářů, Prokš, Kunstmüller (A), Bureš, Krupka (A), Jícha, Hasoň, Franěk, Stehlík
 

Reportáž

Souboj dvou celků z Vysočiny byl již od začátku zápasu vyrovnaný. Žďárští hokejisté přečkali oslabení po vyloučení Kališe a to byl dobrý základ k tomu, začít utkání dobře. Protože krátce poté se za obranou Moravských Budějovic puku ujal Tomáš Franek, jenž prostřelil Čápa – 0:1. Žihadla mohla velice brzy srovnat, Sláma ale proti třem rychlým ranám domácích obstál. V polovině prvního dějství mohly Plameny navýšit vedení, za zastrčený dres totiž odešel na trestnou lavici navrátilec Matějka. Výhodu hosté nedokázali proměnit, vyrovnané utkání tak dospělo do první přestávky s drobným vedením Žďáru.

To se mohlo zdvojnásobit hned po začátku druhého dějství. Za obranu Žihadel ujel Prokš, proti Čápovi nejprve nebyl úspěšný ale k dorážce se dostal Stehlík, jenž trefil puk jen do tyčky. To mohlo hosty mrzet ještě více, jelikož hned z brejkové situace se prosadil v přečíslení tři na dva Petr Krutiš - 1:1. Postavou utkání byl Franek. Ten sice byl po vyrovnávací brance vyloučen, nicméně po návratu z trestné lavice se znovu prosadil. Po perfektně vyhraném vhazování Kunstmüllera propálil bleskurychle Čápa právě Tomáš Franek - 1:2. Žihadla Čáp podržel zejména v pětatřicáté minutě, kdy před brankovištěm zakončoval neohroženě Jícha. Moravské Budějovice dohrávaly druhé dějství od času 37:29 v početní výhodě, ale Sláma všechny pokusy zneškodnil.

Neproměněná přesilová hra může Žihadla mrzet a možná je to stálo šance na body. Protože z kruhu se ve 44. minutě prosadil Martin Gregar, jenž namířil Plameny k vítězství – 1:3. Početní výhody hrály prim, ihned po vstřelené brance totiž Moravské Budějovice hrály další přesilovku, ale ani v ní nedokázaly Slámu překonat. A to byla voda na mlýn žďárským hokejistům. Zejména pro Tomáše Franka, který z mezikruží vymetl horní roh Čápovi branky a završil tak hattrick – 1:4. Plameny si ve zbytku zápasu v poklidu došly pro tři body, které ještě potvrdil Ondřej Stehlík, jenž dorazil odražený puk za záda Čápa – 1:5. Žďárští hokejisté tak zůstávají stoprocentní, zatímco Žihadla na první body čekají.

Žďárští hokejisté se stali součástí i jednoho nevšedního okamžiku. Aktivní hokejovou kariéru ukončil po zápase s Plameny legendární útočník Peter Pucher. Mistr slovenské extraligy, mistr světa a účastník olympiády byl jednou z ikon znojemského, ale i slovenského hokeje. Loňskou sezonu strávil právě v Moravských Budějovicích, kde svoji bohatou kariéru i zakončil.


 

Ohlasy po utkání

Augustin Žák (trenér HC Moravské Budějovice):
„Byl to dobrý zápas a docela vyrovnaný. Dneska bych řekl, že rozhodly výkony brankářů, ten Žďáru chytal velice dobře. S tím taky souvisí, že jsme dali málo gólů, doma bychom jich měli dávat daleko více."

Michal Konečný (trenér SKLH Žďár nad Sázavou):
„Musíme před klukama smeknout, nebyl to vůbec lehký zápas. Výhra podpořená Jirkou Slámou, bohužel nám skončil Lukáš Krupka se zraněním. Nicméně ve třetí třetině odevzdali kluci fantastický a disciplinovaný výkon, perfektně dozadu. Ty branky pak přišly, myslím si, že šancí jsme měli daleko víc a rozhodla disciplinovanost našeho mužstva. Jsem velmi rád a za celý tým děkuji, že nás přijeli podpořit naši fanoušci a zároveň oceňuji, že domácí fanoušci i za rozhodnutého stavu fandili až do konce."