42., středa 3.3.2010
Kobra Praha - SKLH Žďár nad Sázavou KOB - ZNS
Kobra Praha: Krch – Šmíd, Ton, Drbohlav, Záhorovský, Lang, Chocholáček, Valenta, Bárta, Žáček, Slanina, Georgiev, Novák, Nykl, Regner, Sodomka, Kubišta, Holý, Suchan, Kudláček
SKLH Žďár nad Sázavou: Vajner – Novák, Posmyk, Jícha, Koželuh, Smejkal, Pleva – Sobotka R., Kunstmüller, Man, Sobotka M.,Vránek, Vítek, Dobiáš, Hron, Havelka, Šulc
Branky a nahrávky: 4. Regner (Sodomka), 13. Bárta (Slanina), 16. Regner (Slanina),18. Slanina (Bárta, Žáček), 29. Regner (Sodomka), 30. Bárta (Žáček) - 5. Sobotka R. (Koželuh), 54. Posmyk, 58. Kunstmüller (Smejkal)
Rozhodčí: Pražák - Komárek, Krátký
Vyloučení: 8+TS:6 Využití: 2:0 V oslabení: 0:0
Diváci: 40
Střely na branku:
Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:3
P R A H A – Hokejisté žďárského SKLH si nedokázali ani napočtvrté poradit s pražskou Kobrou a z hlavního města se vrátili bez bodů. Utkání mělo poměrně vysokou hokejovou úroveň, oběma mužstvům šlo o hodně a tak hrál se rychlý a bojovný hokej. Hrstka diváků mohla vidět pěkné kombinační akce i množství tvrdých osobních soubojů. Hosté doplatili na dvě chvilkové ztráty koncentrace, během nichž pětkrát inkasovali, čímž ztratili zápas. Určitý vliv na průběh zápasu mohla mít i fatální chyba rozhodčího Pražáka, jenž neuznal regulérní branku z trestného střílení. Do zápasu nastoupil Žďár s několika posilami z jihlavské Dukly, svoji premiéru v „A“ mužstvu odehrál také mladý dorostenec Martin Jícha a nutno dodat, že se ctí.

Trenér Benák měl před zápasem opět velké starosti se sestavou. Prakticky v celém průběhu sezóny nebylo mužstvo schopno nastoupit v kompletní plné sestavě, nejinak tomu bylo i v utkání na Kobře, kde nemohlo nastoupit pět hráčů základní sestavy. Kromě distancovaných klíčových hráčů (Plachý, Souček, Dítě), přišel kouč ještě o další opory. V úterý večer schvátila střevní viróza Mirka Bukáčka a obnovily se problémy s kolenem Tomáši Doležalovi. Naštěstí tentokrát vypomohla Jihlava a uvolnila Ondřeje Posmyka, Petra Nováka a Jirku Mana. Trenéři dali šanci i mládí, ke svému prvnímu utkání za žďárské „áčko“ se postavil i mladý, teprve sedmnáctiletý obránce žďárského dorostu a juniorky Martin Jícha. V utkání si nevedl vůbec špatně, hrál naprosto bez respektu a na svůj věk a zkušenosti s velkým přehledem.

Zapas začal oboustranně aktivní hrou s několika šancemi na obou stranách. První z nich však dokázali využít domácí z hole Tomáše Regnera. Ovšem hosté dokázali bleskově odpovědět. Aleš Koželuh přihrál před branku na volného Romana Sobotku, který si šikovně položil gólmana a s přehledem vyrovnal. V dalších minutách pokračovala atraktivní rychlá hra, která se přelévala od jedné branky k druhé a na malém prostoru branického stadionu byla k vidění řada osobních soubojů, které rozhodčí docela citlivě pouštěl a tak se hrálo téměř bez vyloučení. Velkou šanci na vedoucí branku měl Martin Sobotka, který dostal přesnou přihrávku mezi kruhy, ale jeho tvrdou střelu „z první“ zlikvidoval dobře chytající Krch v pražské brance. Hráčům z Vysočiny nepřálo však v tomto zápase ani štěstí. Ve dvanácté minutě se Martin Sobotka pokusil vyhodit kotouč z pásma obloučkem ve snaze vyhnout se zakázanému uvolnění, avšak velmi nízký strop haly znamenal dvě minuty za zdržování hry. Hosté se statečně bránili, ale necelou půlminutu před vypršením oslabení přeci jen Kobra uštknula podruhé a do vedení poslal domácí tým David Bárta. Žďárské hokejisty inkasovaná branka (po kolikáté již?) místo vyburcování k vyrovnání, uvedla do agónie, přestali bruslit a soupeř přebral veškerou aktivitu, žďárští se uchylovali k nedovoleným zákrokům a tak nebylo divu, že do pěti minut domácí zvýšili svůj náskok až na 4:1. Postarali se o to nejprve opět Tomáš Regner a pak při našem dvojnásobném oslabení Michal Slanina.

Po přestávkové bouřce v kabině nastoupili hosté s viditelnou snahou o kontaktní gól a návrat do zápasu, byli opět aktivní a několikrát vážně ohrozili soupeřovu branku, kterou však skvěle hájil slávistický junior Pavel Krch a naši střelci nedokázali najít recept na jeho překonání. Definitivní zlom v utkání přišel v polovině zápasu. Do brejku se rychlým pohybem dostal David Vítek a v rozhodující okamžik byl faulován. Rozhodčí nařídil trestné střílení, jehož exekuce se Martin Sobotka, který předvedl opět svůj blafák alá Forsberg a nedal Krchovi šanci. Radost hostů však přerušilo rázné rozpažení hlavního arbitra, neboť brankář při skluzu vychýlil branku ze svého postavení. Těžko posoudit zda k tomu došlo dříve, než puk přešel brankovou čáru, ale jak jsme zjistili na kompetentních místech, není to při trestném střílení rozhodující a v tomto případě měl platit tzv. technický gól. O přestávce si to pak ověřoval i sám rozhodčí a budiž mu ke cti, že potom svoji chybu uznal a omluvil se, což však již nebylo nic platné. Trestné střílení se opakovalo a tentokrát Krch šikovně puk Sobotkovi vypíchl. Tato situace se výrazně podepsala na psychice žďárských hráčů, kteří sice tentokrát dokázali své emoce ovládnout, ale na jejich hře se to projevilo absolutní ztrátou koncentrace. Pouhých osmnáct sekund stačilo Tomáši Regnerovi, aby pátou brankou ve Vajnerově síti zkompletoval svůj hattrick. O necelou minutu později zaútočila Kobra pošesté a její jed byl již definitivně smrtící. Na rozdíl pěti branek zvýšil svojí druhou trefou v zápase Jan Valenta. Ani pak se hosté nevzdali a nadále bojovali alespoň o naději, což pozitivně hodnotilo i několik přítomných pražských fanoušků. Jejich snažení však končilo na dobře formované obraně domácích nebo v moci výborného Krcha.

Do závěrečné třetiny vstoupili hosté znovu aktivně a svůj tlak průběžně stupňovali až do hry „vabank“. Byla to divácky velmi atraktivní hra, plná útoků a kombinací. Žďárští ve snaze útočit museli trochu pootevřít zadní vrátka a riskovat, domácí toho několikrát využili a pokusili se ještě navýšit svůj již tak bohatý náskok. V těchto chvílích se blýskl řadou parádních zákroků Vráťa Vajner. Hosté bojovali o každý puk, svedli bezpočet tvrdých soubojů, ale koncovka byla stále bez gólového efektu. Snížení přeci jen přišlo. Necelých sedm minut před koncem vypálil od modré Ondřej Posmyk takovou dělovku, že doslova protrhl Krchovu lapačku, kterou si pak musel vyměnit. Na zvrat však bylo již málo času, i když v hokeji je možné vše. Další snížení ovšem přišlo již příliš pozdě. Dvě minuty před koncem upravil do přijatelnější podoby konečné skóre zápasu Luboš Kunstmüller po asistenci Tomáše Smejkala.

Víc již hosté nedokázali a vrátili se zpět na Vysočinu bez jediného bodu, což znamená, že o postavení do play-off se rozhodne až v nedělním zápase proti Kolínským Kozlům. Situace je natolik vyrovnaná, že můžeme skončit kdekoli od čtvrtého do osmého místa.