Zveřejněno 12.12.2008 | mk, mb
Kometa Úvoz SKLH Žďár nad Sázavou
26., pátek 12.12.2008
Kometa Úvoz - SKLH Žďár nad Sázavou KBU - ZNS
Kometa Úvoz: Gušlafík - Kavezsda, Hradil, Kříž, Maršálek, Farsa, Šidák - Křen, Novák, Hakl, Rohrl, Novoměstský, Kohoutek, Coufal, Lainka, Bezděk
SKLH Žďár nad Sázavou: Krejčík - Mach, Jan, Jícha, Kabelka, Vítek - Ludvík, Střecha, Hájek, Gregar, Prokš, Jícha, Bednář, Peňáz, Čejka
Branky: Střecha, Prokš, Hron
Nahrávky: Jan, Prokš, Gregar
Vyloučení: 10:8 navíc ZNS OK Využití: 3:0
Střely na branku: 22:28 Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3, 5:3
B R N O - Naši dorostenci měli dnes před sebou nelehký úkol, udělat poslední krok k postupu do finálové osmičky tím, že vybojují na ledě brněnské Komety, v přímém souboji o postup, alespoň jeden bod. To se jim však nepodařilo a i když dokázali stáhnout nepříznivý stav 4:1 na těsných 4:3, domácí tři minuty před koncem naše postupové šance definitivně zhatili, získali dva body a v tabulce se dotáhli na naše mužstvo. Při stejném počtu bodů obou týmů, tak rozhodovaly o postupujícím výsledky vzájemných zápasů a ty hovoří ve prospěch Komety, jejíž hráči se tak radují s postupu.

Začátek utkání pro ,,ždáráky" začal s nejhorším scénářem jaký si vůbec nepřáli.V 0:34 min.jsme inkasovali první gol a domácí se ujali vedení 1:0. Psychycky jsme se potřebovali zvednout co nejdříve.Několik minut jsme se dostávali z brněnského tlaku.V polovině třetiny si vytváříme golove sance,ale trefujeme pouze horní tyč.Stálw nám schází trochuštěstí ke vstřelení prvního golu.Od 14.min hrajeme přesilovku 5:3,ale bez využití.V čase 16:47 nám proměnuje Kometa přesilovku a zvyšuje na 2:0. O minutu později se nám daří vsítit kontaktní gol,snižujeme na 2:1.

Polovinu druhé třetiny hrajeme pouze u soupeřovi branky.Vynikající výkon,však podává domácí brankář,nám se stále nedaří vstřelit tak důležitý postupový gol k zisku bodu za remízu. Po ojedinelém útoku rychlou kombinací dávají domácí branku a pojištují si výsledek na 3:1.Minutu před koncem 2.třetiny bohužel jíž prohráváme 4:1.

Do závěrečného dějství vstupujeme s velkým odhodláním srovnat nepříznivý výsledek. V šesté minutě snižujeme na 4:2.V jedenácté minutě jsme opět ve hře o zisk tak důležitého bodu pro náš postup,snižujeme na rozdíl jediné branky.Bohužel soupeř svým pohybem po hřišti nám nedovoluje rozehrát kombinacei před jeho brankou. Tři minuty před koncem utkání si Kometa pojištuje opět dvoubrankové vedení a naše naděje se rozplynula při power-play,kdy jsme domácího golmana sice ohrožovali v jeho brance,ale bez golového efektu.