SKLH Žďár nad Sázavou: Krejčík - Jícha, Kabelka, Jan, Hron, Vítek - Wasserbauer, Střecha, Gregar, Staněk, Peňáz, Čejka, Ludvík, Prokš, Hájek, Bednář
Orli Znojmo: Kameš - Hejl, Jurečka, Hobza, Telesz - Nahodil, Kastner, Nohava, Kún, Jankových, Pelikán, Adámik, Hlávka, Hloušek
Branky: Střecha 3x, Ludvík, Prokš, Jan
Nahrávky: Wasserbauer 2x, Prokš, Kabelka, Jan, Ludvík
Vyloučení: 7:17 Využití: 4:0
Střely na branku: 23:21 Průběh utkání: 1:0, 1:2, 6:2
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Hráčům žďárského dorostu se v předposledním zápase základní části podařilo přehrát celek Znojma. Domácí si tak připsali důležité dva body, ale vzhledem k remíze brněnské Komety s Prostějovem, stále nemají postup do finálové části ligy dorostu zajištěn. K tomuto vysněnému cíli je dovede pouze zisk minimálně jednoho bodu v přímém duelu na ledě Komety příští pátek.

Úvodní třetina, pro domácí velmi důležitého utkání, patřila hostujícímu celku ze Znojma, který již má účast ve finálových bojích jistou. Žďáráci pod tímto tlakem působili dojmem dosti nervózního soupeře. Nedařilo se nám tvořit hru a rychlostí i důrazem jsme o něco zaostávali. Důrazná a kontaktní hra hostů přidělávala domácím mnohé starosti. V závěru první třetiny se, ale ujímáme vedení 1:0. Bohužel nekoncentrovaným přístupem Znojmo tři sekundy před vypršením první dvacetiminutovky srovnává na 1:1.

Prostřední část zápasu začínáme lépe. Soupeře přehráváme, ale větší brankovou příležitost si nevypracujeme. Hosty držel výborně chytající gólman. V čase 26:45 min se však Znojmo ujalo poprvé (a naposledy)v tomto zápase vedení 1:2. Až pětiminutová přesilovka nás dostala do hry, kdy na konci třetiny otáčíme výsledek v náš prospěch a opět se ujímáme vedení 3:2.

Poslední třetina moc pěkného hokeje nepřinesla. Posledních deset minut se odehrávalo v neúplných počtech hráčů. Z těchto přesilovek dokázali domácí střelit tři góly a pojistit si toto důležité vítězství k zisku mimořádně cenných dvou bodů do dalších bojů o postup do finálové osmičky.