Orli Znojmo: Kameš - Hobza, Tichý, Hejl, Hloušek, Pražák, Telesz - Nahodil, Kustner, Mikulášek, Vrbka, Jankových, Pelikán, Bukáček, Hlávka, Pražák
SKLH Žďár nad Sázavou: Krejčík - Mach, Jan, Jícha, Pavlas, Hron, Kabelka - Ludvík, Beneš, Hájek, Gregar, Střecha, Penáz, Svobodník, Kuchta, Chlubna
Branky: Beneš 3x, Ludvík, Střecha, Pavlas
Nahrávky: Hájek 2x, Penáz, Beneš
Vyloučení: 6:10 Využití: 1:0 V oslabení: 0:1
Z N O J M O - Po páteční domácí porážce dorostenců od Břeclavi, odcestovali dnes naopak naši mladíci na jih Moravy na led Znojemských Orlů. V tomto zápase byli úspěšní a především díky hattricku Petra Beneše odvážejí ze Znojma oba body.

Skóre otevřeli hosté již v čase 1:29. Nadále bylo Znojmo asi pět minut pod tlakem, ale žďárští z toho další branku nevytěžili. Po chybě v obraně, se naopak podařilo v 7:26 vstřelit branku domácím a vyrovnat. Rychlá odpověď na inkasovanou branku přišla již po dvaceti sekundách z hole Honzy Ludvíka. Přichází první přesilovka, střela od modré, ale je tečována pouze do betonů znojemského brankáře. Žďár nedokázal využít ani početní převahu 5 na 3 ani další početní převahu od dvanácté minuty. Dokonce ani tři větší šance Žďáráků v rozmezí půl minuty nezměnily nic na výsledku první třetiny.

Na začátku 2.části se dostal do gólové příležitosti Honza Ludvík, ale nebyl úspěšný. Pak získali výhodu přesilové hry také domácí, ale Žďár ji dokázal ubránit. Následovala šance Petra Hájka, ale bez gólového efektu. Na druhé straně přišla další hrubá chyba v obraně, námaz Pavla Hrona a Znojmo opět srovnalo stav utkání. V čase 26.21 posílá rozhodčí hosty do třech. Po dvaceti vteřinách proměňují domácí dvojnásobnou početní výhodu a ujímají se poprvé v zápase vedení. Pět minut před koncem prostřední části hry Znojmo získalo další dvojitou početní výhodu a Žďár opět hraje ve třech, tentokráte mimořádně úspěšně, neboť Petr Beneš vybojoval puk u mantinelu na modré bránící čáře, vyrazil do útoku a nádherným blafákem vyrovnal na 3:3 !!!

Třetí třetina přinesla více hokejového boje než umění. Žďár hrál opět pár oslabení, ale v čase 52:25 se ujímá vedení 3:4 nenápadnou střelou Petra Beneše. Již o tři minuty později Petr Beneš proměňuje čistý hattrick a nádhernou střelou pod víko pojišťuje stav na dvoubrankový rozdíl. Znojmo se „zlomilo“ a hned za další minutu se vydal na výlet žďárský obránce Jakub Pavlas a zvýšil na konečných 3:6. V závěru jsme ještě získali možnost navýšení skóre při přesilovce a po více než minutě dokonce dvojnásobné, ale již se nic na konečném výsledku nezměnilo.

14. Kopřivnice    12 0 0 12 15 : 65  0
Příští utkání dorostu můžete navštívit na žďárském stadionu v pátek 17.10.2008, kdy od 19:00 hostíme brněnskou Kometu.