Dorostenci drželi naději jen první třetinu.

22., pátek 28.11.2008
Poruba - SKLH Žďár nad Sázavou POR - ZNS
Poruba: Konvička - Odsedek, Kupčík, Svoboda, Peslar, Lužný, Puškár - Král, Kofroň, Vícha, Palkovič, Sochorek, Chaloupka, Dominec, Němec, Ganger.
SKLH Žďár nad Sázavou: Krejčík - Prokš, Jan, Kabelka, Čejka, Jícha, Hájek, Gregar, Vítek, Hron, Staněk, Mach, Střecha, Peňáz, Bednář, Ludvík.
Branky a nahrávky: 2. Vícha (Dominec), 21. Palkovič (Kofroň, Král), 27. Chaloupka (Král), 35. Dominec (Vícha, Peslar), 36. Kofroň (Lužný), 46. Sochorek (Peslar, Král), 57. Vícha (Puškár) - 14. Střecha, 19. Peňáz (Jan), 59. Ludvík (Střecha). Rozhodčí: Šeděnka - Dočkal, Štefková. Vyloučení: 10:14, navíc Konvička 10 OT, Chaloupka 5 + OK, Kofroň 5 + OK, Lužný 5 + OK (všichni POR) - Mach 5 + OK, Jan 5 + OK, Prokš 5 + OK (všichni ŽNS). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 7:2, 7:3.
O S T R A V A - P O R U B A - Po nadějné první třetině, kterou jsme vyhráli o jednu branku, nás Poruba srazila do kolen ve druhé části hry, když čtyřmi brankami nejen otočila výsledek, ale vytvořila si i bezpečný náskok, jenž v závěrečné třetině pohodlně uhájila. Proti vedoucímu celku tabulky, se tak našim dorostencům nepodařilo získat žádný bod do tabulky, v boji o finálovou osmičku.

První třetina započala lépe pro domácí hráče. Po menších tahanicích se kotouče zmocnili porubští hráči a v čase 1:30 vstřelil za gólmanova záda branku Jan Vícha. Po této brance se domácí rozhodli nepustit soupeře ke kotouči, a to také plnili. VOKD mělo v 5. minutě obrovskou výhodu přesilovky 5 na 3 a proto se po většinu času zdržovalo ve žďárském obranném pásmu. Bohužel střely Domince a Němce neskončily v bráně, protože puk zachytil pohotový Krejčík. Porubě se tedy v této početní výhodě nepodařilo vsítit branku, ale zato hostím se podařilo si ji uchránit. Domácím se dostala v oslabení šance dát další gól, když Kofroň sebral nepozornému hráči hostí kotouč a ikdyž byl pronásledován žďárskými obránci, pokusil se poslat touš do hostující klece. To se mu ale nepovedlo a tak si mohl gólman hostí oddychnout. Dominec a Vícha se také pokusili dát gól, ale Krejčík kotouč přikryl svou lapačkou. Hosté se taky snažili o vstřelení gólu. Jejich pokusy byly úspěšně mařeny. Pokusil se o to i Střecha, ale jeho střelu zablokoval jeden z domácích obránců. Ve 13. minutě se o branku znovu snažil Střecha, bohužel kotouč letěl vysoko. Ve 14. minutě, když si opět, již zmiňovaný hráč, najížděl před Konvičku, byl podražen a rozhodčí odpískal trestné střílení. Tomáš Střecha s přehledem proměnil a srovnal tak na 1:1. Domácí se nehodlali vzdát. Odsedek pálil od modré a Král se snažil letící kotouč srazit do brány. Nepodařilo se mu to. O pár sekund později se o gól pokusil Král znovu, ale puk skončil v brankářových betonech. V čase 18:56 vstřelili hosté druhou branku. Petr Peňáz využil toho, že Konvička vyjel z brány a vystřelil. Kotouč krásně zapadl za jeho záda a hosté se tak ujali vedení 1:2. Poslední minutu třetiny se Porubští snažili ochránit svou klec. To se jim podařilo a do šaten odcházeli s těsnou prohrou 1:2.

Druhá třetina začala opět úspěšně pro Porubské. V čase 21:00 se snažil vsítit vyrovnávací branku Kofroň, ale jeho střela lízla brankářovy betony. Naneštěstí stál u tyče Vojtěch Palkovič a puk do klece postrčil a vyrovnal tak na 2:2. Prokš se ihned pokusil vrátit vedení na stranu Žďáru. Pohotový Konvička však kotouč vyrazil. V čase 26:14 vystřelil na gólmana Petr Chaloupka. Kotouč měl ale žďárský gólman vedle sebe a nešťastně si ho lapačkou srazil do klece. Dvě další šance na skórování měl Palkovič, ale ani jednou se nedokázal trefit do odkrytého prostoru v bráně. Další pokus měl Kofroň, ale jeho střela skončila v Krejčíkových betonech. Na hostujícího ochránce svatyně si vystřelil i Kupčík, avšak pohotový žďárský gólman zachytil kotouč do lapačky. Domácí hosty pořádně trápili a zdržovali se většinou v útočném pásmu. V čase 34:12 dali Porubští již čtvrtou branku. Domácí pak opět stříleli na Krejčíka, ale ani jedna střela nespadla za jeho záda. Podařilo se to až Jakubovi Domincovi, jehož trefa byla namířena pod horní tyč, kde také skončila. Netrvalo dlouho a v čase 35:46 padla pátá branka, kterou vstřelil Lukáš Kofroň. O pár minut později se Kofroň opět pokusil dát gól, což se mu však již nepodařilo. Poslední minuta už probíhala klidněji a do šatny se tentokrát šlo podstatně lépe domácím, kteří po této třetině vedli 5:2.

Třetí třetina začala zvýšeným tlakem ze strany hostí, kteří se snažili dorovnat třígólový náskok domácích. Ačkoliv byli po většinu času u kotouče a hrálo se v jejich útočném pásmu, byly jejich pokusy o gól mařeny. Domácím se také naskytlo pár šancí. Střela Palkoviče však skončila jen v gólmanově výstroji. V čase 45:56 se po neúspěšném pokusu Jan Sochorek nevzdal a vystřelil na Krejčíka znovu a kotouč zapadl do odkryté klece. Na Konvičku vystřelil na druhé straně Jícha, ale kotouč se octl v betonech domácího gólmana. Hostům se jejich snahy o vstřelení branky rozplynuly, neboť měli puk v moci domácí, kteří se nadále zdržovali v útočném pásmu. Na Krejčíka vystřelil od modré Peslar a střela se jen odrazila od betonů. V 55. minutě se strhla před domácím gólmanem hromadná bitka, po které se její aktéři odebrali do šaten. Z domácích to byli Chaloupka, Kofroň a Lužný a z hostí Mach, Jan a Prokš. Dalším střelcem, který si vystřelil na Konvičku, byl Ludvík, ale jeho pokus byl sražen. V čase 56:54 dal sedmou branku Jan Vícha, který prostřelil žďárského gólmana a zvýšil náskok na 7:2. Radost ze sedmé trefy domácím moc dlouho nevydržela, protože v čase 58:13 dali branku hosté. Před porubským gólmanem sehráli Ludvík a Střecha parádní akci, kdy si před Konvičkou jen ťukali až Jan Ludvík vypálil a kotouč projel mezi brankářovými betony. Do konce utkání už nepadla žádná branka, zato domácí si deset sekund před koncem vzali oddechový čas a poté dohrávali v šesti před brankářem hostí. Utkání skončilo stavem 7:3 a porubští si tak připsali další výhru a posunuli se do čela tabulky.

14. Kopřivnice   22  1 1 20  43 : 113  3

Další zápas žďárských dorostenců můžete vidět na našem stadionu již v neděli 30.11.2008 v 15.00, kdy hostíme Přerov. Můžete si toto utkání dát jako předkrm před následným utkáním "A" mužstva proti Orlové.