NJI - ZNS 6:2 - Olesz sestřelil Plameny čtyřmi góly, z Nového Jičína se vracíme s prázdnou

Zveřejněno 25.11.2023 | Anna Daňsová
HK Nový Jičín SKLH Žďár nad Sázavou
18., sobota 25.11.2023
HK Nový Jičín - SKLH Žďár nad Sázavou NJI - ZNS
HK Nový Jičín: Šimonů (Hořejší) - Holaň, Báchor, Hladiš, Kuboš, Hanák, Dudáš - Maliník (C), Konečný, Sluštík (A), Berka, Olesz, Flok, Zdeněk, Škarka, Kafka, Handl, Hilšer, Květoň.
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Vít) - Grauer, Kulhánek, Pleva (C), Ludvík J., Kubíček, Půža - Maštera, Jícha, Wasserbauer (A), Kadleček, Dušek, Polodna, Čejka, Půhoný (A), Ludvík T., Gregar, Štola, Rohlík.
Branky a nahrávky: 12. Olesz (Zdeněk), 25. Konečný (Maliník, Květoň), 34. Olesz (Zdeněk, Kuboš), 36. Olesz (Flok, Zdeněk), 44. Květoň (Zdeněk, Olesz), 58. Olesz (Květoň, Dudáš) - 32. Dušek (Kulhánek, Půhoný), 52. Dušek (Půhoný). Rozhodčí: Jakub Koziol - Přemysl Bartek, Michal Frais. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 558. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 6:2.
V 18. kole zajížděly Plameny na led Nového Jičína, s nímž první vzájemný duel dokázaly vyhrát. Ďáblové na domácím ledě vstoupili do zápasu lépe a dostali se ve 12. minutě zásluhou Olesze do vedení 1:0, které vydrželo až do konce první třetiny. Hned zkraje druhé části domácí své vedení zvýšili už na 2:0 po pěkné akci Konečného, na což Plameny ve 32. minutě zareagovaly kontaktním gólem z hole Duška. Bohužel o dvě minuty později vrátil domácím dvoubrankové vedení Olesz, který chvilku nato završil hattrick a zvýšil už na 4:1. Ve třetí třetině domácí přidali pátý gól, Plameny pak využitou přesilovou hrou korigovaly na 5:2, ale poslední slovo měli opět Ďáblové, když čtvrtý gól večera přidal Olesz, jenž pěti body (4+1) sestřelil Plameny. Ty tak odjely domů bez bodu. O body do tabulky budou svěřenci Milana Řehoře moci bojovat zase ve středu, kdy sehrají okresní derby ve Velkém Meziříčí.

Jiří Plachý (SKLH Žďár nad Sázavou): Dnes ten zápas byl takový bez náboje. Šance, které jsme si vytvořili, jsme bohužel nedokázali proměnit, zatímco soupeř ano. Chyběla mi tam dnes větší chuť a hlad po vítězství.