Žďár ztratil v Opavě dvoubrankové vedení a jede domů s prázdnou

28., středa 12.12.2018
Slezan Opava - SKLH Žďár nad Sázavou OPA - ZNS
Slezan Opava: Daňa – Zouhar, Krejčí, Šindelář, Chujac, Štindl, Slavík, Vilinskij – Jaroš, Pělucha, Rousek, Jánošík, Zelenkov, Bjurkland, Spratek, Wolf, Hartmann, Peterka, Černý, Malina, Hendrych
SKLH Žďár nad Sázavou: Loubal – Kolda, Havlín, Koželuh, Lojek, Pleva, Hort – Kovářů, Prokš, Kunstmüller, Bureš, Kadlec, Krupka, Jícha, Kuřítko, Hasoň, Peslar, Stehlík, Wasserbauer
Branky a nahrávky: 31. Wolf (Šindelář, Malina), 33. Hendrych (Rousek), 59. Peterka (Černý, Wolf), 60. Wolf (Černý, Šindelář) – 16. Wasserbauer (Kolda), 19. Wasserbauer (Pleva, Bureš). Rozhodčí: Šudoma – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 0:2, 4:2.
Hokejisté Žďáru nad Sázavou nevyzráli na Opavu letos ani podruhé. Na ledě slezského soupeře sice po dvaceti minutách vedli o dvě branky, domácí však zvládli v dalším průběhu hry čtyřmi zásahy překlopit skóre na svou stranu. Utkání tak skončilo vítězstvím Slezanu v poměru 4:2.

Opavě podobně jako v utkání s Havlíčkovým Brodem nevyšla první třetina. Žďár se ujal vedení na konci 16. minuty, pouhou vteřinu po konci vlastního oslabení. V rohu pásma Slezanu kotouč vybojoval Kolda, který našel mezi kruhy rozjetého Jana Wasserbauera, ten Daňovi udělal kličku a uklidil puk do sítě. O dvě minuty později už vedly Plameny o dvě branky. Během přesilové hry hostů se totiž před Daňou odehrála skrumáž a obránce Slezanu ve snaze kotouč odpálit do bezpečí trefil vlastního spoluhráče Wolfa, od kterého se kus gumy odrazil do branky. Jako autor gólu byl označen opět Jan Wasserbauer.

Ve druhé třetině Opava svou hru výrazně zlepšila, což vyústilo v několik přesilovek pro Slezan. První dvě sice byly neúspěšné, ale v půlce periody byla Slezanu nabídnuta dvojnásobná početní výhoda a tou už domácí výběr nepohrdnul. Šindelář sice vypálil vedle, ale od zadního mantinelu se kotouč odrazil k Petru Wolfovi a ten jej uklidil do sítě – 1:2. V čase 32:54 už v Opavě bylo srovnáno. Na modré nic nevymýšlel Jakub Hendrych, puk lehce nahodil na Loubala a ten kupodivu všech přítomných nijak nereagoval. Po čtyřiceti minutách tak na světelné tabuli svítil stav 2:2.

Ve 44. minutě mohl jít Slezan ve vlastním oslabení poprvé v zápase do vedení. Po šťastném odrazu od mantinelu jel totiž Hendrych sám na Loubala, ale svou střelou jen orazítkoval levou tyč. Když už to vypadalo, že utkání dospěje do prodloužení, tak Černý v 58. minutě od mantinelu nahodil puk do předbrankového prostoru, kde jej tečoval Lukáš Peterka a brankář Žďáru byl bez šance – 3:2. Na konečných 4:2 ještě do prázdné branky upravil svým druhým gólem v zápase Petr Wolf a tři body tak zůstaly ve Slezsku.

Martin Janeček (trenér HC Slezan Opava):
„Do utkání jsme nastoupili špatně a laxně, prohrávali jsme osobní souboje, nebruslili jsme. Přitom podle rozbruslení to vypadalo obráceně, Žďáru to úplně nejezdilo. Ale opak byl pravdou. My jsme byli v první třetině ti ospalejší a z toho pramenilo dvoubrankové vedení hostů. Museli jsme udělat trochu vítr v kabině, bylo potřeba na některé hráče zatlačit, hlavně na ty klíčové hráče. Pak přišlo zpozornění, sedlo si to, dostali jsme se zpátky do hry a oni rozhodli celý ten obrat. Jsme rádi, že se to takhle povedlo a že máme body. Pokud chceme dál vyhrávat, tak musíme jít s pokorou do každého zápasu, protože mám poslední dobou pocit, že si myslíme, že to půjde samo a to samozřejmě nikdy nejde.„

„Těžko se to hodnotí, protože jsme zápas měli rozehraný dobře. Ve druhé třetině jsme si to vlastní nedisciplinovaností zkomplikovali. I když jsme si jasně řekli pozor na fauly, tak máme do desáté minuty čtyři vyloučené a jednou do tří a domácí jsme tím dostali zpět do zápasu. No a ta třetí třetina… co k tomu říct… zase remízový zápas, stejně jako ve Valašském Meziříčí, a my necháme naprosto volného hráče před bránou a jsme za to potrestaní. Bohužel jsme si to dnes vyžrali až do dna. V poslední minutě jsme znovu hráli v oslabení, tak jsme odvolali gólmana a zkusili to aspoň pět na pět, ale bohužel. Každý z hráčů musí začít u sebe, nechci říkat, že už jsme měli hlavy v oblacích, ale upozorňoval jsem, že tady na Moravě jsou ty zápasy trochu složitější a tak to je…“