Starší dorost nestačil Pardubicím a odnáší si čtvrtou prohru v sezoně

Zveřejněno 07.10.2017 | Pavla Dolíhalová
Dynamo Pardubice SKLH Žďár nad Sázavou
10., sobota 7.10.2017
Dynamo Pardubice - SKLH Žďár nad Sázavou PAR - ZNS
Dynamo Pardubice: Růžička (Klas) – Blažej, Jelínek, Secký, Pejzl, Leder, Oliva, Dubovči – Koffer, Bucek, Tobiáš, Rohlík, Chára, Kostka, Trejbal, Antoníček, Rozlílek, Zeman, Poul, Šír
SKLH Žďár nad Sázavou: Radosta (Novotný) – Budín, Melichar, Poizl, Klodner, Čermák, Černohorský, Marguš, Gergel, Nagy, Berčík, Kuluris, Jindra, Pytlík, Vlk, Dospěl
Branky a nahrávky: 24. Bucek (Jelínek), 47. Antoníček (Chára), 52. Šír (Zeman, Trejbal), 60. Koffer – 27. Poizl (Pytlík, Nagy), 59. Nagy (Pytlík) Rozhodčí: Micka - Lhotský, Klouček Vyloučení: 2:4 Využití: 3:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 100 Střely na branku: 44:16 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Dnešní utkání se neslo v duchu proměněných přesilovek. Těch si bohužel na svoji stranu přihrálo víc domácí mužstvo z Pardubic. Ačkoli se Plameny do poslední chvíle nevzdávaly, pardubičtí si zápas pohlídali a odnáší si tak z dnešního utkání tři body.

První třetina se odehrála bez vstřelené branky, ale oba týmy musely čelit oslabení. V 7. minutě byl vyloučen na dvě minuty Jaromír Pytlík za vražení na hrazení a ke konci prvního dějství si šel sednout domácí Václav Leder za sekání.

V úvodu druhé třetiny se do oslabení dostaly Plameny za příliš mnoho hráčů na ledě, což dokázaly Pardubice potrestat. Žďár špatně střídal, do hry se dostal Tomáš Jelínek, který přesně přihrál Jiřímu Buckovi a ten tak dostal domácí do vedení - 1:0. A vyloučení hrálo roli také u další branky. Ve 27. minutě si šel za hákování sednout na trestnou lavici domácí Dominik Chára, čehož o několik okamžiků pozdějí využily Plameny - Jaromír Pytlík si našel Daniela Poizla, který přesnou střelou překonal pardubického gólmana a srovnal tak skóre na 1:1. V závěru druhého dějství musel Žďár opět zvládnout oslabení, protože Daniel Poizl, střelec druhého gólu utkání, si šel odpykat dvouminutový trest za hákování. To ale stav zápasu nezměnilo a třetí třetina začínala za srovnaného skóre.

Netrvalo to ale dlouho. Těsně poté, co se Plameny dostaly z dalšího oslabení, kdy si Jan Klodner odpykával trest za faul kolenem, se dostaly Pardubice opět do vedení. V čase 46:45 se po kombinaci domácích dokázal přesně trefit Petr Antoníček - 2:1. Do dvoubrankového vedení dostal domácí Radek Šír, kterému na gól přihrával Tomáš Zeman - 3:1. Plameny ale utkání určitě nechtěly pustit a v 59. minutě se po přihrávce Jaromíra Pytlíka postaral o snížení vedení domácích Martin Nagy - 3:2. Nicméně poté, co to zkoušel Žďár v šesti, si dokázal domácí tým zápas pojistit i ve vlastním oslabení. Za zdržování hry si šel těsně před koncem sednout Jiří Bucek, ale Filip Koffer svou brankou definitivně rozhodl o vítězi - 4:2.