Plameny ve středu vyzvou ve městě rekordů místní Lední medvědy

Zveřejněno 31.01.2018 | Tomáš Masař
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Po předchozích dvou porážkách doma s David Servisem (3:4pr.) a v Kolíne (4:5) Plameny opět konečně zabraly a proti Nymburku si připsaly další 3 body do tabulky. Velký příslibem do dalších zápasů byl hlavně výkon všech čtyř dorostenců, kteří do zápasu nastoupili a svým výkonem hru Plamenů výrazně oživili. Tuto skutečnost pak více než potvrzuje i cena pro nejlepšího hráče utkání, kterou si odnesl právě jeden z nadějných mladíků, Daniel Poizl. Doufejme, že podobně pozitivní bude i hodnocení po utkání na ledě pelhřimovských Ledních medvědů.

LEDNÍM MEDVĚDŮM V POSLEDNÍCH ZÁPASECH ROSTE FORMA

Pelhřimov se po 29 odehraných kolech nachází v tabulce na předposledním 9. místě se 30 body a záporným skóre (-29). Jen o skóre je před Ledními medvědy osmý českobudějovický David Servis, naopak na poslední Písek už mají komfortní náskok 12 bodů. Podíváme-li se na bilanci domácích a venkovních zápasů, zjistíme, že bilance pelhřimovských hráčů je vzácně vyrovnaná, jak venku, tak doma získali 15 bodů. V posledních zápasech se jim však daří především před vlastními diváky, když si v lednu na domácím ledě poradili jak s rozjetými Moravskými Budějovicemi (5:2), tak se silným Táborem (6:3). V posledním zápase sice Lední medvědi prohráli v Klatovech 5:6, ale nutno přiznat, že k zápasu odjížděli bez čtyř stabilních členů obrany, kteří byli na listině zraněných. Ještě v 55. minutě drželi pelhřimovští vedení 5:4, ale v závěrečných minutách jim došly síly. Vyzdvihnout je potřeba především výkon Miroslava Kopice, který se proti Klatovům blýskl hattrickem a jen málo chybělo, aby jeho vynikající výkon vynesl Ledním medvědům do tabulky další 3 body.

PLAMENY PO PŘEDCHOZÍCH DVOU PORÁŽKÁCH OPĚT OCHUTNALY SLADKOST VÍTĚZSTVÍ

Po výborných výkonech na začátku roku padla na žďárské hokejisty menší krizička, která zapříčila dvě porážky za sebou a zisk jediného bodíku do tabulky. Jako úspěšný tah na překonání této slabší chvilky v sezóně se ukázalo nasazení mladých žďárských dorosteneckých nadějí. Kromě již stálého člena "A" mužstva Plamenů Jaromíra Pytlíka, tak sbírat další zkušenosti s dospělým hokejem vyrazili Martin Nagy, Luboš Dospěl a Daniel Poizl. Jejich mladický entusiasmus a nadšení byly tou pravou vzpruhou, která Plameny nakopla k dalšímu vítězství, přičemž poslední z jmenovaných dorostenců si za svůj výkon dokonce odnesl ocenění pro nejlepšího hráče utkání. Plameny se tak opět přiblížily vedoucímu Havlíčkovu Brodu, na který aktuálně z druhé příčky v tabulce ztrácejí 4 body.

V POSLEDNÍM VZÁJEMNÉM STŘETNUTÍ PLAMENY S PELHŘIMOVEM DOMA PADLY

Letošní bilance obou soupeřů je lehce aktivní ve prospěch svěřenců Michala Konečného. V přípravě si oba soupeři připsali po jednom vítězství na domácím ledě. V ligových utkáních pak nejprve zvítězily Plameny doma 5:2 a v Pelhřimově 6:4, následně ale přišlo zaváhání v domácím zápase, kdy Lední medvědi utnuli skvostnou šňůru šesti výher Plamenů na přelomu listopadu a prosince 2017. Jak se žďárským hokejistům v Pelhřimově proti probuzeným Ledním medvědům povede můžete sledovat ve středu od 18:00 prostřednictvím online přenosu.

LETOŠNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY
3so 23.09.2017 SKLH Žďár nad Sázavou Lední medvědi Pelhřimov5:2
12st 01.11.2017 Lední medvědi Pelhřimov SKLH Žďár nad Sázavou4:6
21so 16.12.2017 SKLH Žďár nad Sázavou Lední medvědi Pelhřimov3:4

V SOBOTU PŘIVEZOU NA BOUCHALKY PÍSEK

Dalším soupeřem Plamenů bude již tuto sobotu 3. 2. Písek, který se od 17:30 představí na žďárských Bouchalkách.

Populární čepice opět na skladě!

Po první várce čepic "Pingu" se jen zaprášilo. V tuto chvíli jsou však již opět na skladě všechny velikosti v obou barevných variantách. Koneckonců, play-off se blíží a je třeba se vybavit, třeba již při sobotním zápase s Pískem. Stánek "fanshop" pochopitelně nebude na Bouchalkách chybět. Celý sortiment vč. cen najdete pod odkazem na našem webu.

Čepice jsou ve dvou barevných variantách a různých velikostech vč. dětských.

2. liga mužů - 30. kolo

HC Lední Medvědi Pelhřimov

31.01.2018

18:00

SKLH Žďár nad Sázavou