Zveřejněno 11.09.2023 | Anna Daňsová
SKLH Žďár nad Sázavou VSK Technika Brno
přát., úterý 12.9.2023 18:00
SKLH Žďár nad Sázavou - VSK Technika Brno ZNS - TEC
Po neúspěšné odvetě s Havlíčkovým Brodem, ke které žďárská družina vyrazila na led Kotliny v pátek, Plameny stále čekají na vítězství v letošní přípravě. O to se mohou pokusit již v úterý, kdy na Bouchalkách přivítají nováčka druhé ligy, Techniku Brno. Utkání je naplánováno na 18:00.

Ani první venkovní zápas nepřinesl Plamenům úspěch. V Havlíčkově Brodě zaspaly první třetinu, v níž obdržely 4 branky, takže přestože se ve zbytku utkání jejich výkon zlepšil, zvládly už pouze korigovat výsledek trefami Tomáše Ludvíka a Adama Palečka, nováčka v sestavě Plamenů. Alespoň s výkonem ve druhé a třetí třetině byli ale trenéři relativně spokojeni: „Od druhé třetiny se to zlepšilo, fungovalo to víceméně tak, jak má, bohužel se nám ten zápas už nepodařilo zvrátit. Ale druhou a třetí třetinu hodnotím pozitivně, to kluci odmakali naplno,” řekl po zápase Jiří Plachý, jeden z trenérů žďárského A-týmu.

V Havlíčkově Brodě do zápasu nezasáhly nejnovější posily Plamenů, Půhoný, Dušek, Kulhánek či Rohlík, ty by ale proti Technice již v sestavě chybět neměly. Stejně tak se do zápasu vrací po nemoci stálice týmu Martin Pleva. Chybět naopak bude obránce Václav Macek, který má z pátečního duelu vyražené čtyři zuby a v sestavě se neobjeví ani útočník Jan Wasserbauer, který má ze stejného zápasu zraněné rameno. Do zápasu nezasáhne ani nemocný obránce Richard Adam.

TECHNIKA HOCKEY BRNO

Technika se vrací do druholigové soutěže po pěti letech. Po prodeji licence po sezoně 2016/17 klub vůbec nesložil A-tým, přičemž se vrátil až předminulou sezonu do krajské ligy. Z té se pak Technice na jaře podařilo postoupit do druhé ligy, když porazila v bojích o postup Pelhřimov.

V sestavě Techniky Brno zůstává mnoho mladých místních hráčů, někteří z nich v ní odehráli předchozí sezony v krajské soutěži. Jméno, které žďárští fanoušci budou znát, je Jiří Kališ, obránce, který již v minulosti působil také v našem klubu, a který novou sezonu začne právě na Technice. Smlouvy podepsali také dva šikovní mladí hráči ročníku 2003, obránce Jaroslav Řehák, který působil v extraligové juniorce Komety Brno, kde byl kapitánem, a také útočník Erik Pospíšil, který přichází z juniorky Techniky, kde byl dva roky po sobě nejlepším střelcem Ligy juniorů. Právě na mladých útočnících, jako je Pospíšil nebo také Tomáš Čoupek, který dříve působil v juniorské soutěži v Kanadě, by měla Technika zakládat svoji útočnou sílu.

Velkým jménem v sestavě Techniky by tuto sezonu měl být Kamil Brabenec, nesmírně zkušený sedmačtyřicetiletý útočník, který naposledy ve druhé lize působil v dresu Komety “B” a který má za sebou bohaté zkušenosti kromě jiného také z extraligy. Tým bude dále postaven okolo zkušených borců, kteří v dresu Techniky působili již při její poslední účasti ve druhé lize. Jedná se o útočníka Karla Benýška a obránce Tomáše Úlehlu a Pavla Strýčka.

Přípravné zápasy zatím Technika má jako na houpačce. Nejprve dvakrát podlehla Vyškovu 2:9 a 3:4, následně si připsala vítězství s Velkým Meziříčím 6:2 a s Břeclaví 6:4. Poslední domácí příprava proti Havlíčkovu Brodu Brnu vůbec nevyšla a zejména díky pěti inkasovaným brankám ve druhé třetině museli přijmout vysokou porážku 3:10.

VSTUPNÉ

Dospělí:50,-
Děti (do 120 cm):zdarma
ZTP/ZTP+P:zdarma

PERMAMENTKY V PRODEJI

Prodej permanentních vstupenek na utkání A-týmu žďárských Plamenů byl zahájen v pátek 4. srpna 2023. Koupit si jej můžete osobně v Klubové prodejně a fanshopu (vedle vchodu do zimního stadionu).

AKČNÍ PERMANETNKA
Dospělí:1650,-22 domácích zápasů základní části
JAKÉ JSOU VÝHODY POŘÍZENÍ AKČNÍ PERMANENTKY?
  • Finanční úspora oproti nákupu vstupenky
  • 200 Kč kupon na nákup v klubovém fanshopu
  • Zdarma klubová šála (v hodnotě 199 Kč)
  • Žádné fronty u pokladen

Akce platí do ZAČÁTKU prvního DOMÁCÍHO mistrovského zápasu A-týmu (3. kolo ZČ, 30. září 2023). Po uplynutí této doby prodej permanentky pokračuje, ale již bez kuponu a šály.

PERMANENTKA PRO AKTIVNÍ FANOUŠKY
Dospělí:1320,-22 domácích zápasů základní části
JAKÉ JSOU VÝHODY POŘÍZENÍ PERMANENTKY PRO AKTIVNÍ FANOUŠKY?

Zde je podmínka předložení platné fanouškovské karty. Akce platí do ZAČÁTKU prvního DOMÁCÍHO mistrovského zápasu A-týmu (3. kolo ZČ, 30. 9. 2023). Po uplynutí této doby prodej permanentky pokračuje, ale již bez kuponu.