Dostupné kategorie

V lednu 2011 vyšly tyto články:

Další stránky
12»
31.1.MD : Z Liberce bodLIB - ZNS 5:4, 27.kolo | Zdeněk KulíšekL I B E R E C - Nedělní utkání mladšího dorostu v městě pod Ještědem předcházela vpravdě kuriózní událost. V treninkové hale probíhal před tímto utkáním zápas ženské extraligy mezi Libereckými Tygřicemi a hráčkami Neratovic. Na tom by nebylo nic překvapivého. To zajímavé přišlo ve chvíli kdy utkání skončilo po základní hrací době tři tři a rozhodčí se dvacet minut dohadovali jestli prodlužovat nebo jezdit samostatné nájezdy. Série telefonátů z mobilních telefonů přímo z ledu střídali konzultace s kapitánkami, a poté i ostatními hráčkami obou týmů. Nakonec se jezdila trestná sřílení, ale program v hale se náležitě protáhl. Máme za sebou tři čtvrtiny soutěže a rozhodčí jsou stále zaskočení z vývoje některých utkání. Všichni doufali, že následné utkání mezi rezervou mladšího dorostu Liberce a hráči Žďáru proběhne bez průtahů a rozhodčí budou jako ve většině případů muži na svých místech. Nakonec i toto utkání dospělo do samostatných nájezdů. Jak dopadly a co jim předcházelo se můžete dočíst níže.
31.1.Petr Kuchyňa: „Musíme jít dál krok za krokem“ZNS - TRU 6:4, 32.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Po nedělním zápase proti Trutnovu, ve kterém Žďárští dokázali opět v domácím prostředí zvítězit a získat velmi cenné tři body, zhodnotil trenér Kuchyňa zápas a popsal nám své nejen pozitivní pocity.
30.1.Důležité vítězství nad TrutnovemZNS - TRU 6:4, 32.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Domácí Plameny dnes na žďárských Bouchalkách sehrály těžké utkání v přímém souboji o sedmou příčku s trutnovskými Draky. Přestože se zápas nevyvíjel pro domácí dobře, dokázali jej hokejisté SKLH zvládnout a v závěru dotáhnout do vítězného konce. Žďár si připisuje tři body do tabulky, dotáhl se bodově na svého dnešního soupeře a udělal další důležitý krok do vytouženého play-off. Již ve středu vyjedou Plameny opět na domácí led, na kterém v tradičním derby přivítají rivala z Pelhřimova.

29.1.Máme Draky na dostřel…ZNS - TRU 6:4, 32.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Poslední lednová neděle otevře závěrečnou pětici zápasů základní části 2.hokejové ligy. Tři z těchto utkání sehrají hokejisté SKLH na domácím ledě žďárských Bouchalek. K tomu dnešnímu si pozvali Draky z Trutnova, se kterými svedou další boj o play-off a mohou se na ně bodově dotáhnout.
29.1.Junioři čtyřbrankový náskok soupeře smazat nedokázaliPIS - ZNS 4:2, 29.kolo | Petr KošatkaTaké v tomto týdnu pokračovala liga juniorů svým tradičním pátečním zápasem. Junioři Žďáru nad Sázavou vyrazili ke svému dalšímu utkání po Písku. Domácí si v první polovině utkání vybudovali čtyřbrankový náskok, a i když se Žďarští přiblížili na rozdíl dovu branek, smazat náskok soupeře se jim už nepodařilo.
29.1.Štěpánek dnes za RebelymkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Těsně před uzávěrkou přestupního termínu došlo ještě v kádru žďárského týmu, ke dvěma změnám. Plameny si s havlíčkobrodskými Rebely „vyměnily“ dva hráče na střídavý start.

27.1.Kuchyňa: „Byl to zápas gólmanů a rozhodčího“NYM - ZNS 3:4, 31.kolo | mkN Y M B U R K – Po dramatickém zápase, který dospěl až do toho nejdelšího možného konce, jsme se zeptali trenérů obou mužstev na jejich hodnocení zápasu. Trenér Kuchyňa se také poměrně ostře vyjádřil k výkonu sudího.

26.1.V Nymburku další pokus o import bodůNYM - ZNS 3:4, 31.kolo | mkN Y M B U R K – Na hřištích soupeřů se žďárským hokejistům dlouhodobě nedaří a potvrdili to i v sobotním klání v Milevsku. Ve středu budou mít svěřenci trenéra Petra Kuchyni další šanci zlepšit tuto nepříznivou bilanci. Jedenatřicáté kolo 2.hokejové ligy je přivede k břehu Labe na led NED Hockey Nymburk, kde se utkají o další důležité body v boji o play-off.
26.1.Od Labe plují dva body k SázavěNYM - ZNS 3:4, 31.kolo | mkN Y M B U R K – Teprve počtvrté v této sezóně dokázaly žďárské Plameny bodovat na ledě soupeře. Dnes se jim podařilo v Nymburku urvat dva velmi důležité body za výhru na samostatné nájezdy. Žďárští třikrát v zápase vedli a pokaždé domácí dokázali srovnat. Když šedesát minut neurčilo vítěze, přišlo prodloužení, které však zbývající bonusový bod nikomu ze soupeřů také nepřiřknulo. Dostaly se tedy ke slovu samostatné nájezdy, ve kterých symbolicky dominovali dva klíčoví hráči Plamenů, dva Jirkové. Rozhodující nájezd proměnil Jiří Man, který si již v předchozím průběhu zápasu připsal gól a nahrávku. Druhou hvězdou utkání na straně hostů byl brankář Jiří Sláma, jenž několikrát svůj tým podržel a v závěrečných nájezdech pak nenašel jediného přemožitele.

25.1.Plameny doplnily kádrmkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Poslední lednový den je zároveň poslední možností k obvyklému „převlékání“ dresů a tak ve většině klubů mají manažeři napilno a na poslední chvíli se snaží doplnit a posílit kádry do závěrečných bojů sezóny. Jinak tomu není ani ve žďárském SKLH. Necelý týden před uzavřením přestupového termínu, získaly Plameny na střídavý start čtyři nové hráče a u jednoho se podařilo dohodnout prodloužení hostování do konce sezóny.

Aktualizováno

23.1.MD : Zcela zaslouženěZNS - CEB 4:0, 26.kolo | Zdeněk KulíšekŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Zápasy s týmy ze samotného čela tabulky mají v konci třetí čtvrtiny na programu žďárští mladší dorostenci. V minulém kole to byla první Horácká Slavia Třebíč na jejímž ledě prohráli po vlastních hrubých chybách tři jedna. Tuto sobotu je čekalo domácí utkání s druhým celkem tabulky jímž je rezerva českobudějovického Mounfieldu. Předcházející utkání s tímto soupeřem skončila vždy vítězstvím Č.Budějovic. V prvním utkání poměrem tři jedna a ve druhém výsledkem šest ku třem. Papírové předpoklady i postavení v tabulce tak před zápasem stavěly hostující hráče do role favorita. Jak sobotní ukání nakonec dopadlo a jaký byl jeho průběh se dočtete v komentáři o utkání.
22.1.Venku opět neúspěšně...MIL - ZNS 6:4, 30.kolo | mk, Radek KolínM I L E V S K O - Žďárští hokejisté nedokázali navázat na letošní výborné výsledky na domácím ledě a z Milevska se vrací s prázdnou. Tentokrát je však od importu bodového zisku na Vysočinu dělily pouze dvě minuty. Domácí však v závěru vstřelili vítěznou branku a těsně před koncem ji potvrdili trefou do opuštěné klece, při žďárské power-play. Milevsko rozhodlo o svém triumfu v úvodu a v závěru zápasu, vždy dvěma brankami.

Ilustrační foto: Veronika Marková

21.1.Potvrdí Plameny zlepšenou formu i v Milevsku?MIL - ZNS 6:4, 30.kolo | mkM I L E V S K O – Druhá hokejová liga nabrala po Novém roce vysoké obrátky a o víkendu má na programu již třicáté kolo. To v sobotu zavede hokejisty žďárského SKLH na jih Čech do Milevska. Žďárští mají za sebou úspěšný domácí hattrick a i když se jim na hřištích soupeřů daří výrazně hůře, pokusí se prodloužit sérii alespoň nějakým bodem.

19.1.Vítězná bitva, jako u Verdunu… ZNS - JHR 7:6, 29.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Další nevídaný zážitek připravili šesti stovkám diváků, dnes večer hokejisté na Žďárských Bouchalkách. Vynikající hokej z obou stran hraný ve fantastické atmosféře, okořeněný třinácti brankami musel fanoušky nadchnout, obzvláště když se v jeho závěru radovaly domácí Plameny. Jedinou kaňkou na průběhu utkání, byl výkon rozhodčího, jenž vypjatý zápas jen těžko zvládal. Žďár po celé utkání vedl, jednu chvíli dokonce již o tři branky, ale hosté z Jindřichova Hradce, vytrvale dotahovali manko, ale nakonec se jim to nepodařilo. Skóre se zastavilo až na stavu 7:6 a Plameny si připsaly potřetí v řadě tři body a stoprocentně využily výhody domácího prostředí posledních tří zápasů. Značnou měrou se o dnešní triumf zasloužili Martin Sobotka, který dokázal zkompletovat hattrick již v průběhu úvodní třetiny a Miroslav Bukáček, jenž skóroval dvakrát ve druhé části hry.

Aktualizováno: ohlasy trenérů

18.1.Do třetice doma - VajgarZNS - JHR 7:6, 29.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Po druhém úspěšném vystoupení v řadě, si na středu žďárští hokejisté pozvali ke třetímu domácímu zápasu za sebou, hokejisty od jindřichohradeckého Vajgaru. Ze všech tří soupeřů, kteří se během jednoho týdne na žďárských Bouchalkách vystřídají, je právě Vajgar papírově nejsilnější. Uspět v tomto zápase bude těžký oříšek, ale Plameny jistě nedají favoritovi kůži zadarmo.
17.1.MD : Jeden gól na vítězství nestačí...TRE - ZNS 3:1, 25.kolo | Zdeněk KulíšekT Ř E B Í Č - Na led Horácké Slavie Třebíč přivedlo hráče žďárského SKLH 25.kolo ligy mladšího dorostu. O tom že to nebude utkání lehké vypovídal pohled do tabulky skupiny Střed. Domácí jsou totiž jejím jasným lídrem a v této sezoně okusili hořkost porážky, v základní hrací době, jen dvakrát. Se Žďárem se v této sezoně utkali v mistrovském utkání prozatím dvakrát a pokaždé se radovali z vítězství. V sedmém kole to bylo propastným rozdílem 7:0 a v kole šestnáctém zvítězili 4:2. Utkání již, ale bylo mnohem vyrovnanější a proto se očekávalo zda se v tomto trendu bude pokračovat i tentokrát.
16.1.Po těžkém boji Plameny zdolaly SršněZNS - KHO 3:2, 28.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Žďárské Plameny dnes zvládly druhý ze tří domácích zápasů v řadě. Ve velmi těžkém klání porazili žďárští hokejisté kutnohorské Sršně. Domácí se ujali vedení, ale hosté dvěma slepenými brankami v úvodu druhé třetiny otočili skóre. Žďárští však dokázali ještě do konce druhé části hry vrátit vedení na svoji stranu. Po bezbrankové třetí třetině, zůstaly další tři důležité body na Bouchalkách a Plameny tím udělaly další krůček ke kýženému play-off. Domácí příznivci budou moci sledovat další zápas na domácím ledě již ve středu, kdy na žďárský stadion zavítá asi nejtěžší soupeř z této trojice, jindřichohradecký Vajgar.

15.1.V neděli přiletí SršniZNS - KHO 3:2, 28.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Ve středu žďárští hokejisté úspěšně ukončili jinak ne příliš vydařenou třetí čtvrtinu základní části, prvním zápasem ze série tří domácích utkání v řadě. V neděli bude tato domácí série pokračovat druhým dílem nazvaným Kutná Hora, kterým se otevře poslední čtvrtá část dlouhodobé části druhé ligy. Zasvěcení hokejoví příznivci dobře vědí, že je to opět další ze zápasů, ve kterém půjde o hodně. Právě přes tohoto soupeře vede cesta do vyřazovacích bojů a tak po nedávném úspěšném duelu proti Chotěboři, bude nedění večer znovu ve znamení boje o šest bodů.
14.1.Duel s Kolínem sledoval Vladimír MartinecZNS - KOL 6:2, 27.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Utkání až třetí nejvyšší soutěže mezi Žďárem a Kolínem, přijel z Pardubic sledovat trojnásobný mistr světa Vladimír Martinec. Většina těchto amatérských hráčů, kteří na ledě bojovali o druholigové body, zřejmě netušila, že je z tribuny sleduje odborným okem jedna z největších postav československého hokeje všech dob. Zeptali jsme se pana Martince na jeho dojmy ze zápasu a na důvody jeho návštěvy.

12.1.Plameny ukončily černou sérii proti KolínuZNS - KOL 6:2, 27.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Po čtyřech letech pokusů zdolat Kolínské Kozly, se to povedlo žďárským Plamenům dnes, kdy se to asi nejméně čekalo. Domácí předvedli vynikající a bojovný výkon podpořený skvělým gólmanem. Žďárští šli důsledně za vítězstvím od úvodního buly a díky dvěma využitým přesilovkám se dostali do dvoubrankového vedení, ani snížení Kolína v závěru první třetiny neotupilo jejich aktivní hru a dalšími brankami navyšovali své vedení. Zaslouženě si připisují důležité tři body a výborně zakončili jinak ne příliš vydařenou třetí čtvrtinu základní části. Do té závěrečné vstoupí v neděli již z osmé postupové pozice a přivítají na svém ledě právě Kutnou Horu, se kterou bojují o play-off.

Aktualizováno: ohlasy trenéra