ZNS - VAL 4:3p - Plameny zlomily prokletí prodlouženích a berou dva body

43., sobota 4.3.2023
SKLH Žďár nad Sázavou - Valašské Meziříčí ZNS - VAL
SKLH Žďár nad Sázavou: Vít (Sláma) – Ludvík, Grauer, Pleva (C), Macek, Lojek, Půža – Čejka, Pazourek, Gregar, Štola, Wasserbauer, Bureš (A), Kunstmüller, Chlubna, Prokš (A).
Valašské Meziříčí: Ševců (Slovák) – Holiš, Báchor (A), Sviták, Ďurkáč, Gabrhelík, Liss, Kamas – Pokorný, Vávra (A), Kozubík – Bachánek, Křivohlávek (C), Andris – Stodůlka, Vavřík, Kuchařík – Martinec.
Branky a nahrávky: 13. Chlubna (Kunstmüller, Štola), 29. Bureš (Prokš), 47. Čejka (Lojek), 61. Lojek (Pleva, Chlubna) - 13. Křivohlávek (Andris), 24. Vávra (Kozubík, Holiš), 28. Vávra (Báchor, Kozubík). Rozhodčí: Maršálek – Kalina, Jiruška. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 420. Střely na branku: 33:23. Průběh utkání: 0:1,1:1, 1:3, 4:3.
Plameny přivítaly v posledním domácím utkání letošní sezony na svém ledě Bobry z Valašského Meziříčí. Domácí v utkání sice prohrávali již o dvě branky, ale ve třetí třetině dokázali stav skóre vyrovnat a šlo se do prodloužení. V něm Plamenům vyšel risk s odvoláním brankáře, když tuto výhodu proměnil dělovkou od modré čáry obránce Martin Lojek. Domácí tak vyhráli svoje první letošní prodloužení z devíti!, a rozloučili se tak s domácím (výborným) publikem vítězstvím.

Utkání proti Bobrům započalo lépe pro domácí, kteří už od začátku byli ve hře sebejistější. První větší šance pro Bobry přišla v osmé minutě, kdy při přesilové hře zkusil štěstí Michael Vavřík, ovšem brankář Žďáru Lukáš Vít zachytil jeho střelu do lapačky. Přesilová hra skončila nevyužitá a šance v početní převaze se následně naskytla i domácímu mužstvu. Těsně po ubráněném oslabení se povedlo Tomáši Andrisovi vybojovat puk a přihrát ho na hůl Jana Křivohlávka, tomu se poštěstilo a Valaši otevřeli skóre zápasu. Vedení nevydrželo hostujícímu celku nadlouho, protože necelých deset sekund poté přišlo srovnání ze strany Plamenů. První třetina tak skončila vyrovnaně.

Hned ze začátku druhé periody, ve dvacáté třetí minutě, se Valašskému Meziříčí povedlo prosadit skrze vydařenou akci zakončenou úspěšnou střelou Tomáše Vávry. Ten nezahálel ani nadále a o čtyři minuty později zajistil Bobrům dvoubrankový náskok. Pro žďárské bylo toto utkání poslední v základní částí a také v celé letošní sezóně. Zakončit letošní rok se rozhodli klidně a s čistou hlavou, což šlo vidět na jejich hře. Ve druhé třetině stihl ještě náskok Valachů srazit Marek Prokš a do pauzy vstupovaly celky za stavu 2:3.

Do poslední části utkání vkročili hosté velmi aktivně, ale nedařilo se jim zvýšit své vedení. V čtyřicáté sedmé minutě využil prudké střely od modré hráč domácích Jakub Čejka a zápas srovnal. Až do konce základní hrací doby se oba týmy aktivně pokoušeli přiklonit hru na svou stranu, ale ani jednomu se nepovedlo přidat potřebný gól.

Utkání tak přešlo do prodloužení, ve kterém moc dlouho nevydrželo, protože v šedesáté první minutě se povedlo překonat brankáře Kryštofa Ševců Martinu Lojkovi, a ten tak připsal svému týmu dva body.