Plameny čeká poslední domácí zápas sezony, přivítají Valašské Meziříčí

Zveřejněno 03.03.2023 | Redakce, Anna Daňsová
SKLH Žďár nad Sázavou HC Bobři Valašské Meziříčí
43., sobota 4.3.2023 17:30
SKLH Žďár nad Sázavou - HC Bobři Valašské Meziříčí ZNS - VAL
Ve středečním derby s Velkým Meziříčím Plameny neuspěly, přestože držely po první třetině vedení 2:1, a tak si mohou před koncem sezony spravit chuť v posledním zápase na domácím ledě, v němž v sobotu vyzvou Valašské Meziříčí. Přijďte podpořit naše hokejisty a rozloučit se se sezonou, která pro Plameny definitivně skončí ve středu zápasem v Novém Jičíně! Začínáme v 17:30!

Plameny středeční utkání proti Velkému Meziříčí začaly dobře, a tak přestože první branku vstřelili domácí, nakonec hosté zvládli otočit skóre na svou stranu a první třetinu zakončit lépe. Ve druhé třetině se ale už trefovali pouze domácí hokejisté, kteří půl minuty po startu druhé části vyrovnali na 2:2, což je povzbudilo k zvýšené aktivitě. Zlepšený výkon oproti první třetině domácí dokázali využít, když se ve 28. minutě prosadil Juráň a otočil vývoj zápasu na stranu domácího celku. Přestože si Plameny dokázaly vytvořit několik velkých šancí, bohužel ani jednu neproměnily, a tak se skóre již neměnilo ani v závěru třetí třetiny při hře bez brankáře. Domácí si díky vítězství zajistili lepší výchozí pozici pro play-down s Hronovem, které budou začínat doma.

Plameny tak čekají poslední dva zápasy letošní sezony, když doma přivítají Valašské Meziříčí a pak odcestují k poslednímu zápasu do Nového Jičína. Právě se sobotním soupeřem letos Plameny prohrály všechny tři zápasy, nejprve na Bouchalkách v napínavém duelu přišly o extra bod v prodloužení, následně přišly jednoznačné výhry Bobrů 6:3 a 9:0. Navíc Bobři bojují o možnost lepšího postavení v tabulce pro play-off, jelikož Havlíčkův Brod na ně má náskok 4 body a o jeden odehraný zápas navíc, takže Plameny nečeká jednoduchý zápas, přestože jim o nic již nejde.

POSLEDNÍ ZÁPAS

42. kolo, středa 1. března 2023
HHK Velké Meziříčí - SKLH Žďár nad Sázavou 3:2 (1:2. 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Křenek (Juráň, Ludvík), 21. Křenek (Trnka, Slabý), 28. Juráň (Křenek, Slabý) – 8. Ludvík (Wasserbauer, Pazourek), 9. Chlubna. Rozhodčí: Škach - Jurčík, Augusta. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 449. Střely na branku: 27:35. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Sláma (Vít) - Vašíček, Ludvík, Pleva, Havlík, Macek, Lojek, Půža - Pazourek, Gregar, Štola, Wasserbauer, Bureš, Kunstmüller, Chlubna, Čejka, Prokš.

HC Bobři Valašské Meziříčí

Valaši se aktuálně nachází na 6. místě v tabulce, ale na pátý Havlíčkův Brod ztrácí pouze 4 body a mají zápas k dobru, takže pro ně ještě není ztracena ani možnost zabojovat o lepší pozici pro play-off. Na sedmou Opavu již mají bezpečný náskok 7 bodů. V posledním utkání, které Bobři odehráli proti Novému Jičínu, si zajistili jistotu play-off, a to díky vítězství na nájezdy. To se ale nerodilo snadno. Nový Jičín, který bojuje vůbec o účast v play-off, protože aktuálně se nachází na nepostupovém 9. místě tabulky, přijel s velkou motivací zápas ve Valašském Meziříčí vyhrát. Díky dobrému startu do zápasu se dostali zásluhou přesilové hry do vedení 1:0, na to ale domácí do konce první části stihli odpovědět a vyrovnat. Valaši se pak dostali do vedení, které jim ale deset sekund před koncem druhé části hosté srovnali zásluhou Vladimíra Váni, který využil chybu domácích. Ďáblové pak dokonce otočili stav zápasu ve svůj prospěch, ale domácí Bobři znovu zvládli vyrovnat, a tak utkání došlo do prodloužení, v němž se ale nikomu nepodařilo rozhodnout, a bez branek proběhlo i 11 sérií samostatných nájezdů. Až ve 12. sérii jedinou trefou rozhodl domácí Lukáš Finsterle, který hraje aktuálně ve skvělé formě, a tak si Valaši připsali bod navíc a pojistili si účast ve vyřazovacích bojích.

Zápas proti Novému Jičínu hodnotil obránce Bobrů Stanislav Báchor: „Je to už trochu jiný styl zápasů než na začátku sezóny. Každý chce uhrát body, všichni je potřebujeme do tabulky před play-off, abychom se do vyřazovací části vůbec dostali. My jsme dnes taky chtěli nějaký ten bod uhrát. Šli jsme do toho naplno, a i když první třetina nebyla dobrá, zbytek zápasu už by se dal považovat za hodně vyrovnaný,” řekl Báchor v rozhovoru pro klubový web. Zároveň přiznal, že jistota play-off pro ně znamená úlevu. „Řekl bych, že u nás všech převažuje hlavně úleva. Obzvláště po tom, kdy jsme teď v poslední době zvládli uhrát pár zápasů venku proti těžkým soupeřům. I přesto ale musíme dál pracovat naplno před každým zápasem tak, abychom šli do play-off v té nejlepší formě,” dodal devětadvacetiletý obránce.

HC Bobři Valašské Meziříčí - HK Nový Jičín 4:3 (0:0, 1:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 18. Finsterle (Ďurkáč, Gabrhelík), 28. Stodůlka (Pokorný), 51. Kozubík (Holiš, Vávra), rozh. náj. Finsterle – 12. Flok (Květoň, Lehečka), 40. Váňa (Maliník), 49. Váňa (Gebauer). Rozhodčí: Šico – Gančarčík, Klimek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 260. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3.

Ševců (Růžička) – Holiš, Báchor (A), Sviták, Ďurkáč, Gabrhelík, Liss, Kamas – Kozubík, Vávra (C), Finsterle – Martiník, Pokorný, Andris – Bachánek, Vavřík, Kuchařík – Stodůlka, Martinec.