ZNS - KOP 5:4p - Plameny v prodloužení vítězí, bonusový bod vystřelil Půhoný!

Zveřejněno 02.12.2023 | Anna Daňsová
SKLH Žďár nad Sázavou HC ISMM Kopřivnice
20., sobota 2.12.2023
SKLH Žďár nad Sázavou - HC ISMM Kopřivnice ZNS - KOP
SKLH Žďár nad Sázavou: Vít (Sláma) - Kulhánek, Kukla, Adam, Pleva (C), Ludvík J., Grauer, Půža - Jícha, Wasserbauer (A), Dušek, Chlubna, Polodna, Rohlík, Ludvík T., Maštera, Štola, Půhoný (A).
HC ISMM Kopřivnice: Baldik (Kubáň) - Petrek, Bartošák, Marek, Hlaváč, Hrůzek, Spurný, Zeman - Raška, Suchý (A), Urban, Brodek, Pargáč (C), Pastor, Pindel, Kubík, Sluštík (A), Velecký.
Branky a nahrávky: 3. Dušek (Wasserbauer, Půhoný), 14. Dušek (Kukla, Půhoný), 27. Jícha (Půža, Pleva), 38. Dušek (Wasserbauer, Kulhánek), 64. Půhoný (Dušek, Kulhánek) - 15. Kubík (Pindel, Marek), 25. Velecký (Urban, Petrek), 44. Brodek (Pindel), 48. Brodek (Pindel). Rozhodčí: Michal Maršálek - Jakub Kučera, Dominik Viskot. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 410. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:4, 5:4.
Ve 20. kole přivítaly Plameny na Bouchalkách Kopřivnici. Zápas začal v dobrém tempu a Plameny se hned ve 3. minutě zásluhou Duška dostaly do vedení, které opět Dušek navýšil už na 2:0. Hosté ale o minutu později odpověděli a snížili na 2:1, na začátku druhé třetiny pak navíc vyrovnali na 2:2. Diváci mohli sledovat vyrovnaný a atraktivní duel s mnoha šancemi na obou stranách. Domácím vrátil vedení po parádní akci Jícha a těsně před koncem druhé části završil Dušek hattrick, a tak Plameny vedly už 4:2. Ve třetí třetině ale Kopřivnice dokázala opět vyrovnat, a tak zápas muselo rozhodovat prodloužení. V něm byli od začátku aktivnější hosté, ale ve 4. minutě prodloužení po dlouhé přihrávce Duška rozhodl o vítězství Plamenů přesnou trefou Jiří Půhoný. Skvělý výkon dnes předvedl také Lukáš Vít v brance. O další body mohou svěřenci Milana Řehoře zabojovat ve středu, kdy budou hostit Hodonín.

VIDEOREPORTÁŽ

Vojtěch Šír (SKLH Žďár nad Sázavou): Za mě to byl dnes dobrý výkon, bylo v tom srdíčko, bojovnost i nasazení, s tím určitě můžeme být spokojení. Odskočili jsme pak na 4:2, bohužel dvěma individuálními chybami jsme dostali Kopřivnici zpět do sedla. Nakonec ale dva body dobré. Po tom průběhu si myslím, že je to asi škoda, ale musíme být pokorní, protože nejsme teď v úplně nejlepším rozpoložení, takže jsme za 2 body rádi a příště snad přidáme další.