ZNS - HOM 4:5p - Plameny promarnily dvoubrankové vedení a opět prohrály

Zveřejněno 02.11.2022 | Redakce
SKLH Žďár nad Sázavou SHKM Hodonín
12., středa 2.11.2022
SKLH Žďár nad Sázavou - SHKM Hodonín ZNS - HOM
SKLH Žďár nad Sázavou: Nečas (Sláma) - Grauer, Pleva, Macek, Půža, Svoboda - Rohlík, Wasserbauer, Štěpánek, Kotlík, Bureš, Michalčuk, Vaňkovský, Adam, Gregar, Štola, Pilný
SHKM Hodonín: Dolíška (Zollpriester) - Šmach, Škápik, Kališ, Polesný, Rauš, Vyrůbalík, Němec - Krejčiřík, Romančík, Dufek, Peš, Štědrý, Charvát M., Janás, Krejčí, Medek, Popelka, Charvát K., Matějka
Branky a nahrávky: 4. Kotlík (Bureš, Pleva), 19. Štěpánek (Rohlík), 25. Štěpánek (Bureš), 25. Gregar - 10. Dufek (Romančík, Vyrůbalík), 24. Popelka (Štědrý, Charvát K.), 42. Dufek (Vyrůbalík, Charvát M.), 57. Medek (Matějka, Vyrůbalík), rozh. náj. Matějka. Rozhodčí: Maťašovský - Štěrba, Viskot. Vyloučení: 4:4, navíc Kotlík (ZNS) 5+OK, Kališ (HOM) 5+OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely: 28:28. Diváci: 333. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:5.
Utkání 12. kola se vyvíjelo pro domácí velice dobře, když po dvou třetinách vedli o dvě branky i díky dvěma zásahům Petra Štěpánka. Ve třetí části ale přišlo rychlé snížení Baníku, který navíc dokázal v závěru, ve dvojnásobné přesilovce, vyrovnat a poslat tak utkání do prodloužení. Během pětiminutové nástavby již gól nepadl, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich se nejprve trefil domácí Petr Štěpánek, ale poté už se trefovali pouze hráči hostů a odvážejí si z Bouchalek jeden extra bod navíc. Svěřenci Martina Sobotky tak prohráli již čtvrté utkání v řadě, další možnost přerušit budou mít v sobotu, opět doma, proti Kopřivnici.

Martin Sobotka (SKLH Žďár nad Sázavou): Je to zklamání. Sahali jsme po třech bodech, zápas se pro nás vyvíjel dobře. Vedli jsme 4:2, dostali jsme od soupeře pětiminutovou přesilovku, kterou jsme bohužel moc nezvládli, začali jsme tam zmatkovat a soupeře jsme ani příliš neohrozili, takže místo, abychom po druhé třetině do kabiny šli s pohodlnějším náskokem, dali aspoň jeden, dva góly v té přesilovce, tak jsme se v ní protrápili. Nakonec jsme dostali gól při nástupu do třetí třetiny na 4:3 a to, co se stalo v závěru, to se prostě nesmí stávat, to je neomluvitelné. Takhle nesmyslný faul na pět minut těsně před koncem a ještě pak faul-nefaul do třech, z čehož soupeř vyrovnal. Skončili jsme s jedním bodem, takže je to smůla, škoda, ale musíme se z toho poučit a jít dál.

Radko Křivinka (SHKM Hodonín): Zase jsme dostali rychlý gól, ve druhé části nám pak soupeř odskočil na rozdíl dvou branek. Nám se naštěstí povedla poslední třetina, ve které jsme vstřelili dva góly. Klobouk dolů před klukama, že to nevzdali a rvali se až do konce. V prodloužení tam byly šance na obou stranách, nakonec došlo až na nájezdy, ve kterých jsme byli šťastnější a díky tomu vezeme domů dva body.