GREGAR: Leží na nás deka, ale věřím, že už se chytneme

Zveřejněno 03.11.2022 | Redakce
Vším, jen nikoliv dvakrát příjemným, bylo hodnocení středečního nepovedeného utkání, v němž doma Plameny podlehly Hodonínu 4:5 po samostatných nájezdech. Přitom do třetí třetiny vstupovali hokejisté Žďáru za vedení 4:2. „Zlomem byla naše zpackaná pětiminutová přesilovka,“ uvědomoval si útočník Plamenů Martin Gregar, autor naší středeční čtvrté branky.
Martine, jen jeden získaný bod je ze souboje proti Hodonínu určitě málo?
Jeden bod je stoprocentně málo, spokojení s tím nejsme a ani nemůžeme být. Hlavně poté, jak dobře jsme měli zápas rozehraný.

Dvě třetiny to přitom vypadalo, že směřujeme k zisku tří bodů…
Do utkání jsme vstoupili dobře, do jeho poloviny jsme si jej kontrolovali. Pak přišel zlom při naší pětiminutové přesilovce za stavu 4:2. Místo toho, abychom přidali další uklidňující gól, jsme ji sehráli hodně špatně.

V čem byl největší problém?
Byli jsme rozházení, nedokázali jsme se na ledě pořádně postavit, ale také jsme snad ani nevystřelili na branku soupeře. Od první až do poslední vteřiny jsme tu početní výhodu sehráli špatně. Přitom předtím se nám přesilovky dařily, dokázali jsme si v nich udělat v útočném pásmu prostor a dostávali se do zakončení.

Druhým zlomovým momentem bylo asi brzké snížení Hodonína po začátku třetí třetiny na 4:3…
Dá se to tak říci, inkasovat tak brzy po začátku třetí třetiny byl určitě problém. Přišlo mi pak, že od toho se vlastně odvíjel následující průběh zápasu.

Dá se říci, že Vás ten gól definitivně srazil ze sedla?
V podstatě ano. Byli jsme v křeči, přišlo mi navíc, že jsme najednou byli dost nervózní, což vyvrcholilo v úplném závěru. Nejprve naším zbytečným faulem, po němž následovalo vyloučení na pět minut, a poté ještě jedním, díky čemuž jsme Hodonínu darovali přesilovku pět na tři, z níž vyrovnal.

"
BOHUŽEL SE PROTI HODONÍNU NAPLNO PROJEVILY NAŠE PROBLÉMY POSLEDNÍCH ZÁPASŮ. NEDOKÁŽEME VYUŽÍT NAŠE ŠANCE, DÁVÁME MÁLO GÓLŮ A NA DRUHÉ STRANĚ SOUPEŘŮM BRANKY DOSLOVA NABÍZÍME.

Na rozhodčího, resp. jeho výkon se asi nebudete vymlouvat?
To v žádném případě, nebudeme se vymlouvat na to, že by nás nějak poškodil rozhodčí. Středeční zápas jsme měli rozhodnout úplně někde jinde.

Čím to, že se týmu v posledních zápasech přestalo dařit?
Bohužel se proti Hodonínu naplno projevily naše problémy posledních zápasů. Nedokážeme využít naše šance, dáváme málo gólů a na druhé straně soupeřům branky doslova nabízíme. Strašně lehce inkasujeme a podobným způsobem jsme si sami zlomili vaz také v posledním zápase.

Jak z toho ven?
Něco jsme si hned ve středu v kabině řekli. Věřím proto, že se naše špatná série zlomí, sílu na to rozhodně máme. Ukázali jsme to letos třeba proti Havířovu, ale i dalším kvalitním soupeřům. Nyní na nás leží deka, která, doufám, už končí a začneme hrát úplně jiný hokej.

V sobotu, opět před domácími fanoušky, by to proti Kopřivnici už chtělo výhru…
Kopřivnice má určitě kvalitní mančaft, to všichni víme, ale hrát se dá s každým. Na našem ledě se jim určitě jsme schopní vyrovnat. Věřím, že už to urveme a dočkáme se vítězství.