První třetina připravila Plameny o bodový zisk

13., sobota 26.10.2019
Kopřivnice - SKLH Žďár nad Sázavou KOP - ZNS
Kopřivnice: Hromada – Štěpánek, Imrich, Krzak, Šendera, Bail, Fojtík, Stříž (A) – Mach J. (C), Ollender, Gola, Suchý, Mach M., Marek (A), Fojtík, Pěnčík, Tomášek, Hrubý, Sluštík
SKLH Žďár nad Sázavou: Čáp – Pleva (C), Wasselbauer (A), Spálovský, Kališ, Koželuh, Lojek – Jícha, Bureš, Gregar, Kunstmüller, Kadleček, Kovářů, Prokš (A), Knap, Medek, Adam, Chlubna, Heinrich
Branky a nahrávky: 3. Pěnčík (Bail, Ollender), 8. J. Mach (Bail), 15. Pěnčík (Ollender, M. Mach), 26. Hrubý (J. Mach, Suchý), 49. Ollender (Pěnčík, M. Mach), 57. Suchý (Stříž, Hrubý) – 13. Spálovský (Chlubna), 33. Chlubna (Adam, Kovářů), 47. Wasserbauer. Rozhodčí: Škach – Novotný, Pippal. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 694. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3, 6:3.

Plameny cestovaly do Kopřivnice s úmyslem prodloužit vítěznou sérii na tři utkání, ale ihned první třetina je vyvedla z omylu. Již v 8. minutě prohrávaly o dvě branky, a tak celý zápas tahaly za kratší konec. Žďárským hokejistům nepomohly k zisku tří bodů ani premierové góly Adama Spálovského, Tomáše Chlubny a Jana Wasserbauera. Plameny si tak budou chtít napravit reputaci v dalším utkání, kdy je na řadě velké derby s Havlíčkovým Brodem.

Plameny nastoupily do zápasu velice špatně a Kopřivnice rozjela brankostroj již tradičně v brzkých minutách, kdy se v blízkosti brány prosadil Marek Pěnčík. O pět minut nato přidával druhou branku do sítě Jana Čápa, kapitán mužstva Jakub Mach. Poté přišly dve slepené branky, kdy nejprve snížil na jednobrankový rozdíl Adam Spálovský a za dalších 76 vteřin z protiútoku vrátil domácím dvoubrankové vedení svým druhým gólem Marek Pěnčík.
Ve druhé třetině hosté výkon zlepšili, ale dokázali proměnit pouze jednu ze svých mnoha šancí. Nakonec padlo na každé straně po jedné brance, kdy na 4:1 zvyšoval Daniel Hrubý a za dalších sedm minut snížil v přesilové hře Tomáš Chlubna.
Třetí část se nesla ve znamení častých vyloučení. Žďárští hokejisté stačili ve 47. minutě snížit díky Janu Wasserbauerovi, ale za další dvě minuty bylo pro domácí opět veseleji, když do poloodkryté brány pálil Samuel Ollender. O pár minut později mohl dokonce přidat i druhý gól, ale výhodu trestného střílení nevyužil. Na konečných 6:3 se v přesilovce trefil Dominik Suchý a domácí hráči spolu s fanoušky mohli slavit.

Radek Haman (SKLH Žďár nad Sázavou): „Dnes o výsledku rozhodla první třetina. Nám se nepovedl vstup do zápasu a domácí se dostali do vedení, které už si pohlídali. My jsem se sice 40 minut snažili a kluci to odhrabali, dokonce si myslím, že domácí i přehrávali, ale nezachytili jsme prostě začátek zápasu, a to rozhodlo. Dnes se ukázala jako rozhodující úvodní dvacetiminutovka a ta bohužel rozhodla o výsledku zápasu."

Jaroslav Kofroň (HC ISMM Kopřivnice): „Potvrdilo se, že to nebude lehké utkání. Nám se povedl vstup do zápasu. Celý zápas jsme bojovali a šlo vidět, že tým dělá vše pro výhru. Musím všem hráčům poděkovat za přístup. Jsou to pro nás moc důležité body. Děkujeme fanouškům za podporu.“ (www.hctatra.cz)