Plameny se pokusí na ledě Kopřivnice přidat třetí výhru v řadě

Zveřejněno 25.10.2019 | Redakce
HC ISMM Kopřivnice SKLH Žďár nad Sázavou
13., sobota 26.10.2019 17:30
HC ISMM Kopřivnice - SKLH Žďár nad Sázavou KOP - ZNS

Žďárští hokejisté pocestují do Kopřivnice k utkání 13. kola s úmyslem odčinit domácí porážku s tímto soupeřem ze začátku sezony, kdy prohráli 1:3. Náš další soupeř a zároveň i konkurent v tabulce v posledních pěti utkáních nebodoval a s devíti body se krčí na osmém místě. Podaří se tak Plamenům přidat třetí výhru v řadě?

Naši hokejisté budou chtít zcela jistě navázat na poslední dvě výhry se Šumperkem a Hodonínem. V posledním odehraném utkání s Drtiči nebyly Plameny lepším týmem, ale díky velké bojovnosti a skvělému výkonu brankáře Čápa dokázaly zvítězit 2:1 po brankách Jiřího Kališe a Martina Gregara. Právě prvně jmenovaný se vrátil do sestavy po necelých dvou měsících po zlomenině kotníku. „Utkání bylo velice těžké. Hodonín dobře bruslil, hodně nás napadali, takže jsme se snažili hrát co nejvíce jednoduše v obranném pásmu a to se nám myslím celkem dařilo,“ říkal po utkání tento důrazný obránce. Domácí si poradili i s absencí klíčových hráčů, Lojka a Prokše, a Lukáš Hort si plnil své povinnosti v mateřském klubu. Díky tomu dostali prostor hráči našeho juniorského celku, Petr Brož a Jiří Hromádka, a vedli si více než dobře.

12. kolo, středa 23. 10. 2019
SKLH Žďár nad Sázavou – SHK Hodonín 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 33. Kališ (Adam, Kovářů), 39. Gregar (Bureš) – 41. Matula (Jurča) Rozhodčí: Šudoma - Mikšík, Pospíšil. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 554. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Sestava z minulého utkání: Čáp (Rulf) – Pleva, Spálovský, Wasserbauer, Brož, Kališ, Koželuh – Adam, Kovářů, Hromádka, Bureš, Knap, Kadleček, Medek, Jícha, Chlubna, Gregar, Kunstmüller, Heinrich

NÁVRATY DO SESTAVY

Do sestavy Plamenů by se měli vrátit obránce Martin Lojek a útočník Marek Prokš. Naopak nad startem Lukáše Horta opět visí otazník – u něj se rozhodne až v den zápasu dle potřeb Třebíče.

HC ISMM KOPŘIVNICE

Ne příliš povedený začátek sezony prožívají hokejisté Kopřivnice. Svěřenci trenéra Kofroně v posledních pěti utkáních nebodovali a s devíti body se krčí na osmém místě tabulky. Naposledy Kopřivnice prohrála na ledě Bobrů z Valašského Meziříčí, a tak příchod nového sponzora ISMM prozatím ve městě Tatry nepřináší kýžený úspěch.

POSLEDNÍ UTKÁNÍ

Druhé utkání na venkovním ledě v řadě se Kopřivnici nepovedlo. V utkání otevírali skóre domácí Bobři, kdy po hezké souhře na jeden dotek dovezl puk za záda brankáře Fendricha Jakub Pořický. Hrál se vyrovnaný hokej a na konci první třetiny se prosadil nejproduktivnější hráč hostů Dominik Suchý. Ve druhé třetině se nikomu vstřelit branku nepodařilo a na góly se muselo čekat až do 48. minuty, kdy překonal Fendricha Vávra, a za další dvě minuty navýšil náskok Vaněk. Poslední slovo měl Seidler, který z nájezdu blafákem vyzrál na muže v masce Kopřivnice. „Opět ta naše třetí třetina, kterou se nám nedaří zvládnout. Dvě třetiny se držíme a pak nabídneme soupeři šanci skórovat. Dnes skvěle zachytal brankář Fendrich,“ litoval po utkání trenér Kofroň.

HC Bobři Valašské Meziříčí - HC ISMM Kopřivnice 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 5. Pořický (Baroš), 48. Vávra (Pořický, Běhal), 50. Vaněk (Dvořák, Běhal), 58. Seidler (Dvořák) – 16. Suchý (Krzak, Hrubý). Rozhodčí: Goňa – Vengřín, Bartek. Vyloučení: 1:4, navíc Gola (KOP) 10 min. OT (nesportovní chování). Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Sestava z minulého utkání: Fendrich (Kučera) – Bail, Imrich, Fojtík, Štěpánek, Krzak, Krutil, Šendera, Stříž (A) – Fojtík, Gola, Hrubý, M. Mach, Suchý, Ollender, Sluštík, Marek (A), J. Mach (C), Pěnčík.

Pikantní odchod Kofroně

Ke kuriózní situaci došlo po zápase v Šumperku, kde Kopřivnice odehrála zápas 7. kola východní skupiny druhé ligy. Čtyřiadvacetiletý útočník Adam Kofroň se ještě před utkáním dohodl na působení právě v Šumperku, a tak po utkání již neodcestoval zpátky do Moravskoslezského kraje, ale přesunul se do kabiny Draků. Celá událost je pikantnější ještě o to více, že Kopřivnici trénuje Jaroslav Kofroň, Adamův otec.

nejlepší nahrávač: Samuel Ollender, Radim Štěpánek; oba 5 asistencí
nejproduktivnější hráč: Dominik Suchý; 10 bodů (6+4)
nejproduktivnější obránce: Radim Štěpánek; 5 bodů (0+5)

POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ

4. kolo, sobota 21. 9. 2019
SKLH Žďár nad Sázavou – HC ISMM Kopřivnice 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 27. Jícha (Kunstmüller) – 39. Ollender (Šendera), 41. Suchý (Štěpánek), 59. M. Mach (Štěpánek). Rozhodčí: Čuňočka - Vašíček, Bohuněk. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 323. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Sestava SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Čáp) – Pleva, Adam, Lojek, Wasserbauer, Koželuh, Hort – Kunstmüller, Kovářů, Knap, Gregar, Bureš, Prokš, Kadleček, Hromádka, Jícha, Chlubna, Heinrich

Sestava HC ISMM Kopřivnice: Hromada – Stříž, Imrich, Šendera, Bail, Štěpánek, Krzak, T. Fojtík – Gola, Suchý, M. Mach, J. Mach, Ollender, Kofroň, F. Fojtík, Sluštík