Produktivní Hodonín veze ze Žďáru jasné vítězství

přát., úterý 3.9.2024
SKLH Žďár nad Sázavou - SHKM Hodonín ZNS - HOD
SKLH Žďár nad Sázavou: Sejpal - Půža, Kukla, Wasserbauer, Jícha, Ludvík, Beran, Elis - Půhoný, Koukal, Dušek - Štola, Mlynář, Štěpánek - Chlubna, Gregar, Maštěra - Šantora.
SHKM Hodonín: Piták (Dolíška) - Polesný, Zukal, Švejda, Sedláček, Lašák, Němec, Rauš - Novák, Mach, Štefka - Hložánek (A), Luža, Sajdl (C) - Bachánek, Peš (A), Dobiáš - Sedlák, Matěj, Krejčí.
Branky a nahrávky: 7. Maštera (Chlubna), 36. Dušek (Mlynář, Půhoný), 45. Kukla (Koukal, Půhoný) - 6. Němec (Štefka, Hložánek), 22. Štefka (Sedláček), 25. Novák (Štefka, Mach), 27. Polesný (Štefka, Novák), 34. Luža (Peš, Polesný), 44. Hložánek (Polesný), 57. Dobiáš (Štefka), 59. Novák. Rozhodčí: Kašpar - Klouda, Arnold. Vyloučení: 9:8, navíc TS Hodonín. Využití: 1:4. V oslabení: 0:2. Diváci: 221. Střely na branku: 24:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5, 2:6, 3:6, 3:8.
Z horkého žďárského ledu bere vítězství tým Hodonína. Především ve druhé třetině měl svižnější pohyb a přesnější střelu. Oba týmy tak mají ze vzájemných zápasů po jednom vítěztví, při shodném skóre 8:8. Mimochodem soupeřem v první kole je právě tým Hodonína a fanoušci se mají určitě na co těšit a není bez zajímavosti, že ze vzájemných zápasech bere zatím vítězí hostující tým.

Martin Sobotka (Žďár nad Sázavou):
Nezodpovědný výkon hráčů směrem dozadu a produktivita hráčů Hodonína a výsledek je na světě. Na obranou hru se musíme v následujících trénincích zaměřit nejvíce. Dostáváma branky při naší přesilovce.. dnes zase dvě, takhle se hrát nedá. Přehráváme útoky, necloníme před brankářem, hrajeme na krásu a chybí tlak do brány. Máme prostě na čem pracovat. S Hodonínem začínáme soutěž, víme jakým stylem hrají a na co se musíme připravit.

Aleš Bachánek (Hodonín):
První třetina byla z naší strany taková nemastná-neslaná. Udělali jsme tam nějaké chyby a dali jsme soupeři šance. Po přestávce jsme systém pozměnili a od té chvíle jsme byli jasně lepší. Kromě přesilovek jsme domácí k ničemu moc nepouštěli. Byli jsme aktivnější, byli jsme víc na puku a eliminovali jsme domácí, kteří mají sílu hlavně v útoku. Dali jsme čtyři branky a vlastně jsme zápas rozhodli. Ve třetí třetině jsme hráli zbytečně moc oslabení, ale to šlo trochu i na vrub sudího, který byl chvílemi možná zbytečně přísný. V útočné třetině jsme byli nadále nebezpeční, a i díky tomu jsme nakonec přidali další góly. Dominik Piták se dostává do dobré formy, což je pro celý tým jenom dobře. Pomáhali mu ale i spoluhráči, kteří spoustu puků zblokovali nebo sebrali na své hokejky. Příprava jde do druhé poloviny a už se nám pomaličku rýsují složení formací. Případnému posílení se nebráníme, ale zatím není nic jistého.