30., sobota 5.1.2019
SKLH Žďár nad Sázavou - Orlová ZNS - ORL
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma – Kolda, Koželuh, Lojek, Pleva, Hort, Peslar – Kovářů, Prokš, Kunstmüller, Bureš, Kadlec, Čermák, Krupka, Jícha, Kuřítko, Hasoň, Stehlík, Wasserbauer
Orlová: Svoboda – Szturc, Janiczek, Tomis, Kropka, Amirov, Spálovský, Štěpánek, Šendera – Ballner, Smrčka, Šmíd, Kovařík, Klíma, Tvrdík, Brodek, Dang, Akhmetianov, Hovsepyan
Branky a nahrávky: 6. Krupka (Kolda, Kuřítko), 8. Čermák (Kuřítko, Hort), 21. Wasserbauer (Pleva, Bureš), 25. Čermák (Wasserbauer, Lojek), 39. Kuřítko (Jícha, Kadlec), 41. Bureš (Jícha, Wasserbauer), 47. Kunstmüller (Stehlík, Kadlec), 52. Kovářů (Kuřítko, Wasserbauer), 58. Čermák (Kuřítko, Peslar) – 38. Kovařík (Kropka). Rozhodčí: Král – Kleprlík, Čelechovský. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 712. Střely na branku: 45:27 (12:7, 15:12, 18:8). Průběh utkání: 4:0. 4:1, 9:1.
Ž Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Žďárští hokejisté dnes nenechali nikoho na pochybách o tom, kdo bude brát tři body. Ačkoliv ve druhé třetině za stavu 4:0 polevili, dokázali ve třetím dějství znovu zabrat a nakonec se přiblížily i kýžené desítce v síti Orlové.

První třetina se domácím hokejistům vydařila a hned od začátku se Plameny snažily ukázat soupeři, kdo je v dnešním utkání favorit. Velkou šanci měl Pleva, ale před prázdnou brankou nedokázal zakončit. Z ničeho nic sice ohrozil Akhmetianov, ale trefil jen tyč. Pak už se domácí prosadili i střelecky. Útočnou akci výborně dobruslil obránce Kolda, jenž pak poslal puk před branku na hůl Lukáš Krupka a ten po hbité otočce poslal puk přesně nad beton pod horní tyčku za záda Svobody – 1:0. O dvě minuty později se žďárští hokejisté radovali podruhé, když krásnou individuální akci předvedl David Čermák, jenž s kotoučem v rohu mířil za branku a nakonec chytrou kličkou zmátl nejen brankáře, ale i obránce a pak jen k bližší tyči zasunul kotouč do sítě – 2:0. Ve zbytku třetiny si Plameny vytvářely další šance, ale dvakrát se musel vytáhnout Sláma, proti podobným akcím. Obě rychlé přihrávky ke vzdálenější tyči dokázal hbitým přesunem kopírovat a zneškodnit i následné zakončení prvně z hole Kovaříka a poté Danga.

Vstup do druhé třetiny Orlová doslova zaspala. Nejen, že nestihla včas nastoupit a inkasovala za to dvouminutový trest za pozdní nástup, v tomto oslabení i inkasovala branku. Zpoza branky nahodil kotouč před brankoviště Svobody Jan Wasserbauer a hostující obránce srazil kotouč mezi jeho betony - 3:0. V pětadvacáté minutě předvedli domácí krásnou akci. Mezi kruhy našel Jan Wasserbauer najetého Davida Čermáka, jenž si zpracoval kotouč, položil si Svobodu na led a zasunul puk do sítě - 4:0. Žďárští hokejisté poté polevili a Orlová se čím dál častěji dostávala k ohrožení Slámy. Nakonec se Orli dočkali branky v přesilové hře čtyři na tři. Před domácím brankářem totiž chytře tečoval puk za jeho záda Vojtěch Kovařík - 4:1. Pro domácí mohlo být ještě hůř, neboť obrana nechala trestuhodně volného Šmída a jen díky Slámovi zůstal stav stejný. Pravidlo nedáš-dostaneš na druhé straně potvrdil Martin Kuřítko, jenž si našel vyražený kotouč po střele Jíchy a dorazil ho do branky - 5:1.

Jestliže během druhé třetiny Plameny polevily, tak v té třetí znovu začaly šlapat na plné obrátky. Hned po půl minutě hry dostal přihrávku od Jíchy před Svobodu Lukáš Bureš, jenž hostujícího brankáře znovu prostřelil - 6:1. Dobrou šanci měl i Ondřej Kovářů, ale byl blízko brankáře, aby ho dokázal překonat. Krásnou akci pak předvedl Ondřej Stehlík, který objel branku a přihrávkou přes brankoviště našel u vzdálenější tyče našel volného Luboše Kunstmüllera, jenž trefil odkrytou branku - 7:1. Brankostroj pokračoval i v druhé polovině třetí třetiny, když v přečíslení dva na jednoho předal Kuřítko kotouč na volej Ondřeji Kovářů, jenž z první odrazem od břevna překonal Svobodu - 8:1. Tři minuty před koncem zápasu ještě završil hattrick David Čermák, jenž využil přihrávky před prázdnou branku od Kuřítka - 9:1.

„I když výsledek vypadá jednoznačně, tak si myslím, že dneska musím vyzdvihnout Salyho, který nás podržel. Za stavu 4:0 jsme přestali hrát, soupeře jsme pustili do vyložených šancí, ale naštěstí nás brankář podržel. Po druhé třetině jsem byl naštvaný, takhle lehkovážně nemůžeme hrát. Naštěstí jsme dali na 5:1, ale mohli bysme za to příště být potrestaní. V té třetí třetině jsem byl už spokojený, dobré bruslení, krásný góly. Takže ten zvýšený hlas po druhé třetině padl na úrodnou půdu."

Darek Stránský (trenér HC Orli Orlová):
„Když začnu od začátku, tak soupeř byl od začátku lepší. Nějakým způsobem jsme se dostali aspoň do ojedinělých šancí, kdy jsme ohrozili domácího brankáře. Ve druhé třetině napadaly branky, ale měli jsme dvě šance, které mohly výsledek alespoň kosmeticky upravit a vlít trošku energie do žil. Druhá polovina zápasu byla už vyloženě katastrofa a ostuda z naší strany, to se nedá jinak nazvat. Odklouzané, bez zájmu a soupeř nás přehrával, jednoznačně příšerný výkon.