N11, sobota 27.1.2018
Dukla Jihlava - SKLH Žďár nad Sázavou JIH - ZNS
Dukla Jihlava: Krejčí – Brož, Kratochvíl, Mikeš, Chvátal, Moravec, Winkler – Jungwirth, Chlubna, Zdarsa, Augusta, Kravec, Machovský, Kochrda, Polodna, Pavelec
SKLH Žďár nad Sázavou: Vít – Macek, Filip, Cibuzar, Adámek, Grauer – Pelikán, Putz, Konečný, Kouba, Štola, Doležal, Matas, Malenovský, Picka, Bačo, Mihulka, Bednář
Branky a nahrávky: 13. Chvátal (Brož, Polodna), 26. Moravec (Jungwirth, Polodna) – 4. Konečný (Bačo, Adámek), 31. Matas (Mihulka), 51. Putz (Konečný, Bačo), 56. Konečný (Bačo). Rozhodčí: Suchý – Kotrba, Roupec. Vyloučení: 5:7, navíc Chlubna (JIH) 5 + do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 20:31. Průběh utkání: 0:1. 2:1. 2:4.
J I H L A V A - Po výhře v derby nad Havlíčkovým Brodem, čekalo žďárské mladíky další derby proti jihlavské Dukle. Plameny začaly výborně a šly brzy do vedení. Ačkoliv Dukla poté otočila utkání ve svůj prospěch, zápas se začal lámat v polovině. Nejprve nedal trestné střílení domácí Chlubna, aby pak Plameny srovnaly stav a udělaly první kroky ke třem bodům.

Velice povedené utkání ze strany žďárských hokejistů začalo výborně už ve čtvrté minutě. Domácího Krejčího v brance totiž dokázal prostřelit nejproduktivnější hráč hostů Jakub Konečný - 0:1. Vedení ale netrvalo dlouho, přibližně osm minut hry, když poté Víta prostřelil v přesilové hře Marek Chvátal - 1:1.

Dukla dokonce ve druhé části hry otočila utkání ve svůj prospěch. V šesté minutě druhé třetiny si totiž sjel před branku Víta David Moravec a nemýlil se - 2:1. V polovině utkání mohla jít Jihlava do trháku, když fauloval hostující Maxmilián Filip. Útočník Dukly Tomáš Chlubna ale trestným střílením pohrdl. To byla voda na mlýn Plamenům, které přesně o minutu později vyrovnali. Klíčový moment utkání zajistil Ondřej Matas, jenž dostal puk za záda Krejčího - 2:2. Nevydařené utkání odehrál domácí Tomáš Chlubna, jenž nejprve nedal trestné střílení a po vyrovnávací brance za faul kolenem odešel předčasně do sprch a vyfasoval trest do konce utkání.

Dlouhé vyloučení Dukla obstála bez ztráty kytičky. Nicméně i tak padla vítězná branka v přesilové hře. V polovině třetí třetiny potrestal vyloučení Mikeše hostující David Putz - 3:2. Ačkoliv se Jihlava snažila srovnat, Plameny si ještě před plánovaným powerplay domácích pojistili vedení. Robert Bačo našel přihrávkou Jakuba Konečného a ten pět minut před koncem utkání dodal klid na žďárské hokejky - 4:2.