TRE - ZNS 7:4 - Třebíč byla nad síly Plamenů

Zveřejněno 12.08.2020 | Josef Prášek, foto: Markéta Křížová
SK Horácká Slavia Třebíč SKLH Žďár nad Sázavou
PR1, úterý 11.8.2020
SK Horácká Slavia Třebíč - SKLH Žďár nad Sázavou TRE - ZNS
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Mičan) – Chalupa (A), Nedbal, Szathmáry (A), Doktor, Furch, Zukal, Kříž – Malec, Nedvídek, Vedral, Krliš, Michálek, Mojdl, Vodný (C), Podlaha, Ferda, Havlát, Psota, Bittner, Kořének, Šťovíček, Vaculík
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Čáp) – Pleva (C), Bazala, Půža, J. Čermák, Beneš, Vašíček – Bureš, Heinrich, Gregar, Chlubna, Prokš, Kmošek, Jícha, Kadleček, D. Čermák
Branky a nahrávky: 3. Malec (Podlaha), 9. Krliš (Bittner, Psota), 14. Podlaha (Bittner, Psota), 21. Vaculík (Nedbal), 44. Havlát (Michálek, Podlaha), 45. Krliš (Kořének, Vodný), 59. Malec (Krliš) – 30. Kmošek (Beneš), 44. Pleva (Bureš), 49. Bureš (Pleva), 50. Kmošek (Čermák D.). Rozhodčí: Pokorný, Marek - . Vyloučení: 2:4. Bez Využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 171. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 4:2, 6:2, 6:4, 7:4.
Plameny zajížděly ke svému prvnímu přátelskému utkání do třebíčské KHNP Areny. V úvodním dějství bylo vidět, že domácí jsou v tréninkovém procesu o poznání déle a během první periody si vypracovali tříbrankové vedení. Plameny ale postupem času svoji hru zlepšovaly a ve zbývajících dvou třetinách uhrály remízu. Dvakrát se trefil nováček Jakub Kmošek.

Reportáž

Třebíčští vstoupili do utkání lépe, už ve 3. minutě Ondřej Malec zachytil v útočném pásmu puk a propálil brankáře Slámu. Domácí byli v úvodu lepší, o chvíli později neproměnil velkou šanci Krliš, ale nemuselo ho to mrzet. V 9. minutě ten samý hráč, Václav Krliš, pálil přesně po nahrávce Matěje Psoty a mohl slavit svůj první gól v dresu Třebíče. Horáci pokračovali v dominanci, Josef Podlaha ihned po návratu z trestní lavice propálil svižnou střelou Slámu. Kdyby nebylo žďárského brankáře, mohl být stav i vyšší, ale Sláma předvedl v závěru třetiny důležité zákroky.


Start do prostřední periody se povedl opět bílým hvězdám. Karel Nedbal vypálil od modré čáry, jeho ránu vyrazil Sláma před sebe, kde stál dobře připravený Ondřej Vaculík, který deset sekund po začátku třetiny pohodlně zakončil. Třebíč v průběhu zápasu střídala několik hráčů a zkoušela různé složení formací, čehož hosté využili. Po několika příležitostech se trefil Jakub Kmoška, který švihem překonal Pavla Jekela. Poté předvedl třebíčský gólman skvělý zákrok proti Lukáši Jíchovi, protože Jekel vyjel proti puku včas a odpálil ho do bezpečí. Do kabin se šlo po druhé třetině za stavu 4:1 pro domácí.


Poslední část nabídla doslova přestřelku! Čtyři minuty po začátku třetiny Martin Pleva v závaru doklepl puk za záda Jekela. Jenže Třebíč dokázala o 14 sekund později odpovědět, konkrétně Robert Havlát. Přesně o minutu později našel Kořenek rozjetého Václav Krliše, ten se dostal přes beka hostů a bekhendem propasíroval kotouč za záda strážce ždárské branky. Třebíč díky dvěma brankám po sobě vedla už 6:2, ale Žďár nad Sázavou se nevzdal. Do úniku se dostal hostující Lukáš Bureš, který sám před Jekelem nezaváhal a bekhendovým blafákem byl úspěšný. A pro hosty bylo ještě lépe o minutu později, protože Jakub Kmoška z předbrankového prostoru mířil přesně, když po nahrávce Čermáka snížil z první na dvoubrankový rozdíl. Pět minut před koncem se zaskvěl domácí Jekel, ten fantastickým zákrokem sebral Jíchovi gól. Hostující útočník už zakončoval téměř do prázdné branky, ale domácí gólman tygřím skokem lapil puk před brankovou čárou. Žďár to dvě minuty před koncem zkusil bez brankáře, což mu ale nevyšlo. Krliš posunul puk Ondřeji Malcovi, který se nemýlil a přidal svůj druhý zásah v utkání.

SESTŘIH UTKÁNÍ

 

Ohlasy po utkání

Jaroslav Barvíř (asistent trenéra, SK Horácká Slavia Třebíč): Dneska jsme protočili všechny hráče co máme k dispozici, ale nebyly tam vazby, protože každou třetinu hráli hráči s někým jiným. Náš cíl byl hrát v dobrém pohybu a hlavně dávat góly a co nejméně inkasovat. To poslední se nám bohužel nepovedlo, čtyři góly jsou moc. Nechci tímto shazovat hráče Žďáru, ty góly padly z našich chyb a laxnosti. Zápas nám ukázal další věci, na kterých budeme pracovat. Kluky jsme zatím nezatěžovali nějakou taktikou nebo systémem, na to je ještě čas. Jsme rádi, že jsme utkaní zvládli a dovedli do vítězného konce.

Radek Haman (hlavní trenér, SKLH Žďár nad Sázavou): Dnešní zápas byl pro obě strany dobrá příprava, pro nás po čtyřech trénincích první ostrý zápas. Musím mužstvo pochválit za druhou a třetí třetinu, jak to zvládli v patnácti lidech. Nějaké nedokonalosti byly, byl to první zápas takže trochu syrovější, ale jsme spokojeni s nasazením a bruslením.