39., středa 11.2.2009
Hodonín - SKLH Žďár nad Sázavou HOD - ZNS
Hodonín: Holeš - Březina, Hučko, Podešva, Pokorný, Rapant J., Ševela, Šťastný - Barták, Hoza, Jurásek, Kýhos, Průdek, Rapant M., Surový, Zábranský
SKLH Žďár nad Sázavou: Novák - Fibikar, Moščič, Němec, Pleva, Sobotka R., Souček - Bukáček, Dítě, Hron, Havelka, Kaut J., Křištan, Plachý, Šir, Štěpánek, Vránek
Branky a nahrávky: 17. Podešva (Kýhos, Jurásek), 18. Hoza (Zábranský), 24. Hoza (Březina, Jurásek), 25. Hoza (Zábranský, Šťastný), 31. Barták, 38. Hoza (Zábranský), 49. Kýhos (Jurásek), 54. Kýhos (Jurásek), 60. Rapant J. (Hoza, Zábranský) - 23. Pleva (ZNS)
Rozhodčí: Dědek - Humpolíček, Pospíšil
Vyloučení: 5:11 navíc Bukáček, Pleva, Dítě (všichni ZNS) 10 minut, Souček (ZNS) 10 minut + OK
Využití: 2:0 V oslabení: 1:0
Diváci: 1273
Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 9:1
H O D O N Í N - Dnešní zápas žďárských hokejistů na ledě Hodonína přidal další korálek, či spíše černou perlu do šňůry nepovedených venkovních utkání. Ani sedmý pokus nepřinesl zlom a z jihu Moravy vezeme další debakl. Pouze první třetinu jsme byli schopni držet krok se soupeřem ze špice tabulky. Již ale první dva góly v jejím závěru předznamenaly následný vývoj ve zbytku utkání. Sice v úvodu prostřední části dokázal Pleva kontaktní brankou snížit na 2:1 a vykřesat jiskru naděje, ale domácí záhy dvěma trefami tuto jiskřičku bleskově uhasili. Hosté předvedli další ze svých pověstných druhých třetin a čtyřikrát inkasovali, což nemohlo znamenat již nic jiného, než zmar všech našich nadějí. Závěrečná třetina již připomínala hru kočky s myší a přinesla další navýšení výsledku na drtivých 9:1 a jen závěrečná siréna nás zachránila od ponižující „desítky“.Jedinou útěchou nám může být fakt, že ani jeden z našich soupeřů za námi také nedokázal bodovat a tak nám zůstane dvanáctá příčka, slibující předkolo PlayOff i po tomto 39.kole a nezbývá než doufat, že se našim borcům podaří v neděli udržet i tu druhou, naopak velmi lichotivou sérii letošních domácích vítězství. Nebude to však rozhodně nic snadného, neboť na Bouchalky zavítá lídr tabulky HC Orlová.