Přesilovky rozhodly, MD nestačil na Havlíčkův Brod

Zveřejněno 06.01.2018 | Ondřej Krásný
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Ačkoliv první třetina nenabídla moc zajímavých situací, ty dvě ostatní to vše nahradili. Skvělý a vyrovnaný hokej nakonec vyzněl lépe pro Havlíčkův Brod, zejména díky povedenému večeru Marka Kopice, jenž vstřelil hattrick a také hostujícímu brankáři, který Bruslaře hodně podržel.

Ilustrační foto: Petr Nedvěd

N5, sobota 6.1.2018, 16:30

SKLH Žďár nad Sázavou

3:6

(1:1, 0:1, 2:4)

BK Havl.Brod

Branky a nahrávky: 19. Cibuzar (Putz), 44. Kouba (Malenovský), 54. Bačo – 4. Kopic (Řehout), 35. Kopic (Dymák), 45. Kopic (Vacík), 49. Klofáč (Trupl, Matula), 57. Vyvial (Vacík P.), 60. Vyvial (Vacík P.). Rozhodčí: Šindel – Samuel, Sedláček. Vyloučení: 6:5, navíc Konečný (ZNS) 10 OT. Využití: 1:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 4:2, 4:3, 6:3.

SKLH Žďár nad Sázavou

Vít – Macek, Filip, Cibuzar, Adámek, Grauer – Pelikán, Putz, Konečný, Kouba, Štola, Doležal P., Matas, Malenovský, Picka, Bačo, Doležal T., Bednář

BK Havl.Brod

Vácha – Zych, Řehout, Vacík D., Matula, Trupl, Kerber – Vacík P., Kopic, Klofáč, Dymák, Rauš, Fiala, Prýl, Dáňa, Vyvial, Pártl
 

Reportáž


Ačkoliv první třetina nenabídla zrovna dvakrát atraktivní hokej, rozhodně se hrálo do těla. Do vedení se sice dostal Havlíčkův Brod, ale mohlo to být naopak. Štola ujel obraně hostů, jenže nastřelil jen tyčku a ačkoliv se puk odrazil zase do zad brankáře a od něj zas zpět směrem do branky, jeden z hostujících obránců brance zabránil. To domácí mohlo hodně mrzet, protože pak byl vyloučen Bednář a přesilovou hru využil Marek Kopic, jemuž se puk šťastně odrazil před brankoviště na hůl a backhandem přehodil beton Víta - 0:1. Po zbytek první třetiny se hrálo bez šancí až do přesilové hry domácích, kdy střelu Putze dorazil obratně do sítě Josef Cibuzar - 1:1.

Druhá třetina pokračovala zostra, Havlíčkův Brod se dostával do šancí pomocí přesilových her, ale Vít všechny střely dokázal zlikvidovat. Hodně práce měl Vácha, který ale opravdu zářil, protože nejprve zlikvidoval tři dorážky z bezprostřední blízkosti. Pak při něm stálo štěstí, když Bačo našel u vzdálenější tyče Malenovského, ale tomu puk přeskočil hokejku. Hosté se ale mohli spolehnout i na Marka Kopice, jenž si udělal prostor na pravém křídle. Jeho střelu vyrazil Vít ke druhé tyči a hostující útočník objel branku a dorazil puk do sítě – 1:2. Plameny pak přidaly na obrátkách, Matas trefil obě tyčky, puk se navíc třepotal na brankové čáře. V závěrečné minutě navíc Vácha vychytal jak Konečného, tak i Bača.

Do třetího dějství Plameny vstoupily aktivně a dokonce se jim podařilo vyrovnat. Krásnou střelou pod horní tyčku rozvlnil síť David Kouba - 2:2. Jenže vyrovnaný stav nevydržel dlouho, když se puk od mantinelu odrazil přesně na hůl Marku Kopicovi, a ten dovršil hattrick – 2:3. Klid na hokejky hostů dodal Filip Klofáč, jenž tečoval střelu od modré za záda Víta – 2:4. Ačkoliv Plameny snížily po akci Roberta Bači, který objel branku a střelou ke vzdálenější překonal Váchu na body to nestačilo. V přesilové hře se totiž za obranu domácích proháčkoval Josef Vyvial a střelou nad beton rozhodl – 3:5. Tentýž střelec, tedy Josef Vyvial trefil i prázdnou branku při pokusu domácích v šesti.