Plameny opět neporaženy. Z Písku si vezou tři body a v sobotu se utkájí o první místo

Zveřejněno 27.09.2017 | Pavla Dolíhalová, Martin Dokulil, Petr Eliáš
P Í S E K - I napočtvrté to Žďáru vyšlo. Tentokrát vyjel do Písku, který dokázal Plameny překvapit a v poslední části zápasu i potrápit vyrovnáním skóre. Žďárské mužstvo ale nenechalo domácí celek zápas zdramatizovat, výhru si pojistilo vysoko 7:4 a v sobotu jej tak čeká utkání o první místo v tabulce.

Foto: Petr Eliáš

4. kolo, středa 27.9.2017, 18:00

Písek

4:7

(1:1, 1:3, 2:3)

SKLH Žďár nad Sázavou

Branky a nahrávky: 9. Hanus (Suda, Ciboch), 38. Polata (Sýbek), 41. Doktor (Polata, Sýbek), 44. Ciboch (Medek, Koupal) – 10. Kunstmüller (Štěpánek, Vítek), 24. Střecha (Kolda), 33. Gregar (Kuřítko, Sedláček), 36. Štěpánek (Kunstmüller, Vítek), 56. Střecha (Pytlík, Lojek), 57. Beneš (Kolda, Pytlík), 60. Jícha (Štěpánek, Lojek). Rozhodčí: Škrobák – Marek, Kučera. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 220. Střely na branku: 22:37 (8:10, 7:9, 7:18). Průběh utkání: 1:0, 1:4, 4:4, 4:7.

Písek

Kříž – Hřebíček, Parýzek, Hanus, Suda, Červinský, Turek, Pavlíček – Vlk, Sýbek, Polata, Medek, Koupal, Ciboch, Rod, Jiřinec, Pouch, Novák, Strnad, Doktor.

SKLH Žďár nad Sázavou

Sláma – Pleva, Lojek, Smejkal, Marek, Sedláček, Kolda – Štěpánek, Vítek, Kunstmüller, Gregar, Kuřítko, Bureš, Jícha, Beneš, Pytlík, Střecha, Krupka, Kovářů.
 

Reportáž

Do arény v Písku přijel silný Žďár nad Sázavou. Jasným favoritem v tomto duelu byl tým hostů, ale u Otavy to neměl snadné, jak se předpokládalo.

Skóre otevřel Hanus, který od modré dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě. Radost z vedení modro-žlutým dlouho nevydržela. Plameny v následující šanci dokázaly vyrovnat. Pěknou střelou se prosadil Kunstmüller. Po úvodní třetině se šlo do kabin za stavu 1:1.

Na začátku druhého dějství šel do vedení tým hostů. Dobrou nahrávku připravil Kolda a Střecha nedal Křížovi šanci. Ve 33. minutě odskočili hosté na dvoubrankový náskok. Do šance se protlačil Kuřítko a přihrál před odkrytou klec nehlídanému Gregarovi, který zvýšil na 2:1. O tři minuty později se Plameny znovu radovaly. Po velké chybě modro-žlutých se dostal ke kotouči Kunstmüller. Adresoval přihrávku Štěpánkovi. Ten už měl před sebou odkrytou branku a mířil přesně - 3:1. Po třech přesných trefách to s Jihočechy vypadalo špatně. Písečtí se přes nepříznivý stav dokázali probrat. Dvě minuty před koncem druhé třetiny dal branku do šatny Polata, kterému poslal krásnou nabídku Sýbek. Po čtyřiceti minutách svítil na tabuli nepříznivý stav pro domácí tým 2:4.

Po přestávce se domácí tým nabudil a srovnal duel. Nejprve parádní střelou snížil Doktor, který puk trefil pod víko Slámy - 3:4. Po třech dalších minutách už slavil další hráč Písku. Domácí tribuny a všechny fanoušky rozjásal Ciboch, který nekompromisně skóroval na 4:4. V dalších minutách byly šance na obou stranách a rozhodnout mohli oba soupeři. Další branka, která byla nakonec vítězná padla v čase 55:35. Plameny se dostaly do přečíslení. Pytlík famózní nahrávkou našel hlídkujícího Střechu, který rozjásal své spoluhráče - 4:5. O minutu později hosté znovu slavili branku - 4:6. Další nepřesnost domácího celku potrestal Beneš. Písečtí si vyžádali oddechový čas a zkoušeli hru v šesti hráčích v poli. Tuto příležitost dokázal Žďár zužitkovat. Do prázdné klece dal ve vlastním oslabení gól Jícha a upravil tak výsledek zápasu na 4:7 z pohledu domácího týmu.

Modro-žlutí tak sice těžkého soupeře nepokořili, ale i tak předvedli velmi solidní výkon. Žďárské plameny tak Písek nedokázal uhasit a hostující celek si tak od břehu Otavy odváží všechny body.

Převzato z www.ihcpisek.cz
 

Ohlasy po utkání

David Míka, trenér Písku: „Neodehráli jsme špatný zápas, bohužel jsme se nevyvarovali individuálních chyb, které nás stály body. První třetina byla slušně odehraná, ve druhé jsme podle mě nebyli horším týmem, bohužel kvůli chybám jsme prohrávali o tři góly. Do třetí třetiny jsme šli aktivně, chtěli jsme napadat. Vyrovnali jsme na 4:4 a měli jsme dvě gólovky. Kdybychom je proměnili, zápas by asi dopadl jinak. Bohužel za stavu 4:4 jdeme pět minut před koncem špatně střídat a dopadlo to tak, jak to dopadlo…“

Radovan Biegl, asistent trenéra Žďáru: „Jsme rádi, že si z Písku vezeme všechny tři body. Nebyl to jednoduchý zápas, domácí velmi dobře bruslili a my jsme si utkání zkomplikovali sami na konci druhé třetiny a začátku třetí, když jsme třikrát inkasovali. Nakonec se ukázala síla a charakter mužstva a strhli jsme vedení na svou stranu.“

Převzato z www.ihcpisek.cz