Senzace! Mladší dorost otočil zápas proti prvnímu Hradci Králové

6., sobota 30.9.2017
SKLH Žďár nad Sázavou - Mountfield HK ZNS - HKR
SKLH Žďár nad Sázavou: Vít – Macek, Filip, Pokorný, Cibuzar, Adámek – Putz, Konečný, Kouba, Štola, Matas, Malenovský, Picka, Bačo, Doležal, Puczek, Bednář
Mountfield HK: Tichý – Pelda, Boukal, Havlíček, Naar, Perička, Pinkas – Moravec, Budina, Kašpar, Lang, Jušta, Pajer, Šlaicher, Šedivý, Boštík
Branky a nahrávky: 23. Pokorný, 40. Puczek (Bačo, Konečný), 42. Bednář (Malenovský, Adámek), 57. Bačo (Malenovský, Cibuzar) – 4. Boštík (Pajer, Havlíček), 12. Kašpar (Budina, Pelda), 24. Moravec (Lang, Naar). Rozhodčí: Čuňočka – Krejčí, Berger. Vyloučení: 2:2 + Adámek (ZNS) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Střely na branku: 29:38 (7:15, 12:10, 10:13). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – To byl zápas jako řemen. Žďárští hokejisté proti favoritovi skupiny z Hradce Králové brzy prohrávali o dvě branky, ale proti prvnímu celku tabulky našli sílu a dokázali celý zápas otočit ve svůj prospěch. Tři minuty před koncem zápasu rozhodl o třech bodech pro Plameny Robert Bačo.

Hradec Králové vstoupil do utkání jako správný favorit a již po čtyřech minutách vstřelil uklidňující první branku. Před Vítem vznikla skrumáž, ve které se dobře zorientoval Filip Boštík a dostal puk do sítě – 0:1. Tlak hostů ještě více narůstal a domácí brankář se musel ohánět a měl pár důležitých zákroků. Ovšem na střelu ze dvanácté minuty nestačil. Pěknou přihrávku přes pásmo poslal k levému kruhu Budina a ten našel Jaroslava Kašpara, jenž vymetl pravou šibenici – 0:2. Plameny měly šance ke snížení, během jedné minuty se před Tichým ocitl dvakrát sám Puczek, ale ani jednou nedokázal proměnit.

Druhá třetina byla větší divočina, ale hlavně lepší představení domácích. Ti dostali novou krev do žil po kuriózní brance. Před Tichým si hrál s pukem obránce Boukal, který nešťastně hodil puk backhandem mezi nohy hostujícího brankáře. Branka byla oficiálně připsána Petru Pokornému - 1:2. O několik sekund později měl šanci na vyrovnání Konečný, ale v tutovce přestřelil. O to víc to Plameny muselo mrzet, protože na druhé straně z protiútoku Hradec Králové opět odskočil. Střelu od modré čáry dorazil po souboji v brankovišti za brankovou čáru Petr Moravec - 1:3. To se hosté možná trochu uspokojili, protože pak přišla řada šancí domácích. Nejprve připravil Puczek šanci pro Malenovského a pak on sám dvakrát při samostatném úniku neuspěl proti Tichému. Ještě před odchodem do kabin se žďárským hokejistům podařilo snížit. Krásnou akci předvedl Jiří Puczek, který až na čtvrtý pokus vyzrál na Tichého – 2:3.

Třetí třetina byla ze strany domácích ještě povedenější. Hned zkraje třetího dějství totiž rychle srovnali, což značně Plameny uklidnilo. Přesilovou hru využil Dominik Bednář, který šikovnou tečí poslal puk mezi betony Tichého – 3:3. Potom se hrálo nahoru – dolů a diváci sledovali opravdu hokej té nejvyšší kvality. Od zhruba padesáté minuty hostující tým stupňoval tlak a zdálo se, že to bude jenom otázkou času, kdy rozhodne. Velkou šanci měl Lang a ještě větší Šedivý, ale toho Vít skvěle vychytal. Jenže pak přišel pro favorizovaný Hradec Králové velký šok, protože tři minuty před koncem zakončil přečíslení dva na jednoho úspěšně Robert Bačo - 4:3. I přes tlak Mountfieldu se ale žďárští hokejisté prokousali ke třem bodům, které mají pro skvadru Jaromíra Pytlíka a Jiřího Šejby cenu zlata.

Jiří Šejba (trenér SKLH Žďár nad Sázavou):
“Byl to skvělý výkon od všech kluků, od kterých jsme to potřebovali. Podali jsme týmový výkon a proto máme tři body. Jsem z dnešního zápasu opravdu nadšený.“