Mladší dorost se vrací z ledu Motoru bez bodu

Zveřejněno 23.09.2017 | Adam Pavlíček
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Mladšímu dorostu nevyšlo důležité utkání v Českých Budějovicích podle představ. Motoru zařídil výhru hlavně Pavel Novák, který se blýskl třemi přesnými zásahy a k tomu přidal asistenci. Motor si připsal první výhru v sezoně. Příští zápas odehraje Žďár doma s Havlíčkovým Brodem.

4. kolo, sobota 23.9.2017, 12:00

Motor Č.Budějovice

4:1

(1:0, 1:1, 2:0)

SKLH Žďár nad Sázavou

Branky a nahrávky: 9. Novák, 33. Březina (Jasečko, Novák), 43. Novák (Pojar), 59. Novák – 40. Puczek. Rozhodčí: Slavík – Brůha, Zíka. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 170. Střely na branku: 39:31.

Motor Č.Budějovice

Korytar – Jasečko, Endl, Pojar, Dvořák, K. Ryba, Pavlát, Svach – Hrakholski, Michal, Hanák, Anderle, A. Ryba, Novák, Nevšímal, Březina, Janoch, Pouzar

SKLH Žďár nad Sázavou

Vít – Macek, Filip, Cibuzar, Adámek, Grauer – Putz, Konečný, Kouba, Štola, Matas, Malenovský, Bačo, Doležal, Puczek, Bednář
 

Reportáž


V úvodním dějství zápasu jsme viděli šance na obou stranách, nicméně branky jsme se dočkali až ke konči třetiny. První vyloženější šanci si připsal Pavel Novák, když v rohu ledové plochy vybojoval puk proti dvěma protihráčům, poté obešel ještě posledního obránce a dostal se před hostující svatyni, odkud ale se zakončením po ledě neuspěl, neboť Vít se skvěle položil a vykryl tuto gólovou příležitost svým levým betonem. V přesilové hře měl poté dobrou možnost ke vstřelení prvního gólu Žďár, ovšem velikou skrumáž před brankou se domácím podařilo zuby nehty uhasit. Úvodní dějství nakonec pro sebe ale uzmul Motor. Opět to byl Pavel Novák, ke kterému se dostal kotouč ze středního pásma a českobudějovický snajpr následně z mezikruží zacílil přesně do horního růžku Vítovy branku a nedal mu tak sebemenší šanci zasáhnout. Po první periodě tak mohli být o něco spokojenější domácí hráči.

V té druhé jsme viděli také poměrně dost šancí. Nejprve se Jiří Puczek vydal do samostatného úniku. Korytar ale včas zareagoval svou lapačkou a kotouč ji vyrazil do bezpečné zóny. O rychlou odpověď na předchozí akci se postaral Sebastian Jasečko, který poslal puk před branku, odkud ho za Vítova záda nasměroval Tomáš Březina a domácí tak šli do dvoubrankového vedení. O něj mohli přijít, když Korytar nepřesně odpálil kotouč a Jiří Puczek poté netrefil z těžké pozice prázdnou bránu. Pár desítek sekund před koncem prostřední třetiny se ale Jiří Puczek již dočkal. Přečíslení dva na jednoho vzal na sebe a rychlou střelou propálil domácího Korytara. Motor tak šel od šaten opět s jednogólovým náskokem.

Na začátku poslední třetiny se domácímu výběru podařilo odskočit zase na rozdíl dvou branek. Tentokrát se parádní tečí po Pojarově střele od modré čáry prosadil Pavel Novák, čímž si zapsal druhý gól v utkání. Minutu a pár sekund před koncem mače se ještě jednou dokázal prosadit domácí tým a byl to opět Pavel Novák, který si připsal tvrdou ranou z velké vzdálenosti třetí gól v utkání. Mladší dorost Motoru se tak může radovat z první výhry v sezóně.

 

Ohlasy po utkání


Radek Kampf (HC Motor České Budějovice):
"Dnešní utkání pro nás byla povinnost. Přišel nám pomoct Pavel Novák, který vlastně zápas rozhodl. Vstřelil tři góly. Do půlky zápasu jsme hráli to, co jsme chtěli. Pak se nám to ale trochu zhroutilo a soupeř se dostal do několika šancí. A znovu jsme tedy museli mužstvu domluvit, že musíme hrát jednodušeji z obranného pásma. Jsem rád, že jsme vyhráli a že to mužstvu psychicky pozvedne do dalších zápasů."

Jiří Šejba (SKLH Žďár nad Sázavou):
"Vstoupili jsme do zápasu na tři lajny a zranil se obránce z první lajny tak jsme to stáhli na pět beků. Nedokázali jsme pohlídat si jednoho hráče, který nám dal tři góly a udělal čtyři body. Pak jsme neměli sílu už s tím zápasem něco udělat."