Plameny i přes velmi dobrý výkon s Třebíči opět prohrály, tentokrát až na nájezdy

Zveřejněno 18.08.2017 | Tomáš Masař
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Ve vyrovnaném a bojovném utkání nakonec byli štastnější hosté z Třebíče a odvezli si výhru po samostatných nájezdech. Útkání se hrálo ve vysokém tempu a především ve druhé polovině utkání byly Plameny díky své aktivitě a bojovností prvoligové Horácké Slavii více než vyrovnaným soupeřem. Přestože Plameny i tentokrát nastoupily hned s několika dorostenci v sestavě, předvedly velmi srdnatý výkon a určitě se proti Třebíči za svůj výkon nemusely stydět.

Foto: Jiří Mokrý

P4, pátek 18.8.2017, 18:00

SKLH Žďár nad Sázavou

2:3 sn

(0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)

Třebíč

Branky a nahrávky: 33. Kovářů (Lojek, Gregar), 47. Juráň (Kolda) – 6. Kratochvíl (Kusko, Ferda), 14. Wassebauer Ja. (Čejka), roz. náj. Kusko. Rozhodčí: Kopeček, Homola - Kouda, Zídek. Vyloučení: 7:11. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Průběh utkání: . 0:2, 2:2, 2:3

SKLH Žďár nad Sázavou

Řehoř (Sláma) – Pleva, Lojek, Staněk, Marek, Kolda, Jícha M., Smejkal, Poizl – Kunstmüller, Nagy, Beneš, Kovářů, Krupka, Střecha, Juráň, Gregar, Nečas, Bureš, Jícha L., Pytlík

Třebíč

Svoboda (Jakel) – Spurný, Kalab, Čejka, Hort, Wasserbauer Ji., Sedláček – Kadlec, Wasserbauer Ja., Horký, Vodný, Heinrich, Kristl, Macuh, Kusko, Paták, Kratochvíl, Mlynář, Ferda, Král
 

Reportáž


Třebíč vstoupila do utkání aktivně a vytvořila si tlak, který v 6. minutě zužitkoval Petr Kratochvíl zakončením mezi Řehořovy betony – 0:1. Žďárským hokejistům se postupem času podařilo vyrovnat hru, z několika málo nadějných situací však nedokázali skórovat a soupeř opět trestal. Po střele Václava Čejky od modré zavěsil z dorážky pod horní tyč nikým nehlídaný Jan Wassebauer - 0:2. Poslední minuty první třetiny se pak nesly v poněkud nervózním duchu a na obou stranách bylo vyloučeno hned několik hráčů.

Druhá třetina se odehrávala ve vysokém tempu. Aktivnějším týmem byli domácí, kteří si vypracovali několik nadějných šancí. V 29. minutě ještě Kunstmüller a krátce po něm ani Lukáš Jícha neuspěli, ale ve 33. minutě již při přesilovce 5 na 3 uspěl Ondřej Kovářů, který po nahrávce Lojka zakončil z pravého kruhu nad lapačku hostujícího golmana - 1:2. Plameny ani po snížení neustávaly v aktivní hře a vypracovaly si několik dalších příležitostí ke skórování. Hrozili však i hosté, kteří v 36. minutě mohli skórovat po závaru před Řehořovou brankou. V 37. minutě zahrozil ještě Kunstmüller, ale skóre se ani v tomto případě neměnilo.

Třetí třetinu začali domácí v oslabení, které se jim však podařilo ubránit, přesto si hosté na začátku třetí třetiny vytvořili tlak, které ukončilo až vyloučení jednoho z hostujících hráčů v 44. minutě. První přesilovku se ještě Plamenům využít nepodařilo, v 46. minutě však na trestnou lavici putoval hostující Kusko a domácí Marcel Juráň jeho vyloučení tečí střely do modré potrestal - 2:2. Utkání mělo i nadále vysoké tempo. V 52. minutě putovali v rozmezí 5 sekund na trestnou lavici hned dva hostující hráči, domácím se ale skórovat nepodařilo. Ke konci utkání se šance střídaly na obou stranách, jak se oba týmy snažily přiklonit vítězství na svoji stranu. Žádná z příležitostí však gólem neskončila, a tak následovalo prodloužení.

Přes několik nadějných šancí domácích se diváci branky nedočkali ani v prodloužení a rozhodnout musely samostatné nájezdy. V nich byli nakonec úspěšnější hosté z Třebíče, když ve druhé sérii překonal Řehoře střelou mezi betony Silvester Kusko a ve čtvrté sérii jen napodobil přehozením domácího golmana Jan Wasserbauer. Z domácích exekutorů se v nájezdech žádných neprosadil. Konečné skóre tak znělo 2:3 po samostatných nájezdech pro hosty z Třebíče. Jinak velmi dobré utkání bylo narušeno nedůstojným chováním hostujících fanoušků, kteří se místo fandění spíše věnovali napadání domácích příznivců a pyrotechnickým kreacím.

 

Ohlasy po utkání


Radovan Biegl (asistent trenéra SKLH Žďár nad Sázavou):
„Viděli jsme velmi dobré přátelské utkání. V první třetině byla Třebíč lepší, my jsme se s nimi snažili hrát nahoru dolů a hodně jsme ve hře propadali a hosté toho dokázali využít. Od druhé třetiny jsme zvýšili důraz v osobních soubojích a tím jsme eliminovali jejich kombinační hru a ke konci zápasu jsme byli ani ne vyrovnaným, ale spíš lepším týmem a myslím si, že jsme zcela zaslouženě dokázali zápas zremizovat. Paradoxně v prodloužení, kdy Třebíč měla ukázat hokejovost, my jsme měli tři nebo čtyři vyložené šance, které jsme bohužel nedokázali proměnit. V nájezdech jsme se bohužel už nedokázali prosadit. Z naší strany ale šlo o velmi dobré přípravné utkání a všichni hráči si zaslouží pochvalu. Bohužel kaňkou na utkání bylo chování třebíčských fanoušků. Co mám informace od kolegů, tak v Třebíči se toto neděje a já si myslím, že takovýto způsob fandění na hokej nepatří."

Martin Sobotka (trenér SK Horácká Slavia Třebíč):
„Odehráli jsme dobré přípravné utkání s kvalitním soupeřem. Žďárští hráli od druhé třetiny velmi dobře a byli i možná herně lepší. My jsme odehráli dobře první třetinu, kdy jsme díky lepšímu pohybu a kombinaci dali dvě branky. Od druhé třetiny jsme začali trochu ztrácet. Nechci to úplně omlouvat, ale jsme v konečné fázi objemové přípravy a poslední tři týdny jsme docela intenzivně trénovali a možná i díky tomu jsme ke konci utkání odešli fyzicky. Nás trápí ale především zbytečné fauly a také produktivita. Chybí nám finální nahrávka a pohotová střela, což je náš velký problém. Vše to vychází z tréninku, kde se kluci snaží nahrávat a kombinovat do prázdné brány a v utkání s takovým soupeřem už to bohužel nejde. Dnes padají góly především z dorážek a na to, spolu s osobními souboji, se musíme zaměřit. Je toho ještě hodně co zlepšovat, hlavně přesilové hry, které snad do startu sezóny doladíme. Chtěl bych pogratulovat domácím, kteří hráli opravdu dobře a remízu si zasloužili. Já jsem rád za naši výhru v nájezdech."

Fotogalerie