Plameny si v poklidu došly pro vítězství, hosty zachraňoval Hamalčík

Zveřejněno 15.08.2017 | Ondřej Krásný
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Plameny dnes předvedly povedený výkon a poměrně bez větších problémů vyhrály. Snad ve všech směrech byli domácí v dnešním zápase lepší a pouze díky brankáři Hamalčíkovi nebyl rozdíl ve skóre vyšší. Nutno přiznat, že pod vědomím, že si Plameny mohou dovolit něco navíc, své akce zbytečně přehrávaly a vždy se je snažily dohrát až do prázdné branky. Tak jako tak, žďárští hokejisté si připsali druhou výhru v přípravě a zejména na domácím ledě předvedli dva přesvědčivé výkony.

Foto: Petr Nedvěd

P3, úterý 15.8.2017, 18:00

SKLH Žďár nad Sázavou

4:1

(2:0, 1:0, 1:1)

Lední medvědi Pelhřimov

Branky a nahrávky: 10. Kunstmüller (Beneš), 16. Bureš (Jícha L.), 40. Kunstmüller (Beneš, Gregar), 54. Pytlík (Kovářů, Střecha T.) – 58. Bílek (Nykodým). Rozhodčí: Homola - Fiksa, Klouda. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 240. Střely na branku: . Průběh utkání: 4:0.

SKLH Žďár nad Sázavou

Sláma – Pleva, Lojek, Staněk, Marek, Kolda, Jícha M., Smejkal, Klíma – Kunstmüller, Vítek D., Beneš, Kovářů, Krupka, Střecha T., Juráň, Gregar, Nečas, Bureš, Jícha L., Pytlík

Lední medvědi Pelhřimov

Hamalčík – Port, Adam, Kohút, Kalenda, Vrátný – Kasalý, Hadrava, Vysloužil, Votápek, Kopic, Šulák, Bílek, Nykodým, Štěrba
 

Reportáž


Plameny vstoupily do utkání suverénně a již od prvních minut ukazovaly, že toho mají v přípravě za sebou více. Brankář Hamalčík měl hodně práce po střele Pytlíka a na ději zápasu nic nezměnila ani přesilová hra hostů. Ačkoliv žďárští hokejisté tlačili, hostujícího brankáře poprvé překonali až v desáté minutě, kdy předložil krásnou přihrávku mezi kruhy Peter Beneš najetému Luboši Kunstmüllerovi, který kličkou do protipohybu nedal Hamalčíkovi šanci – 1:0. Těsně před druhou brankou Plamenů měl obrovskou šanci Votápek, ke kterému se odrazil kotouč a z bezprostřední blízkosti nastřelil tyčku. Na druhé straně se z přečíslení dva na jednoho radoval z branky Lukáš Bureš - 2:0. Na tříbrankový rozdíl málem zvýšil Jícha, který těsně před brankovištěm tečoval nahození Staňka, ale kotouč zamířil těsně vedle tyčky.

Ve druhé třetině hostující brankář Hamalčík nevychladl, protože na něj nadále lítala jedna střela za druhou. Plameny se střelecky trápily, ale hlavně z důvodu, že svoje akce zbytečně přehrávaly, jak se říká až do kuchyně. Například pěkný ťukec zakončoval Tomáš Střecha, ale Hamalčík pelhřimovské hokejisty podržel. Čisté konto ale během druhé třetiny neudržel. Krásnou akci totiž započal Gregar, který prodloužil po mantinelu za branku kotouč pro Petera Beneše a ten z první nezjištnou přihrávkou našel před brankovištěm Luboše Kunstmüllera, jenž střelou ke vzdálenější tyči přidal třetí gól – 3:0.

Hned zkraje třetí třetiny mohl žďárský ostrostřelec Kunstmüller zajistit hattrick, jenže z blízka proti Hamalčíkovi neuspěl. Další pěknou akci předvedl Kovářů, který z druhé vlny přenechal puk Tomáši Střechovi, ten se ještě snažil potáhnout puk do backhandu, ale to bylo opět už příliš. Po chybě na modré čáře ujel žďárské obraně Kopic, ale v samostatném úniku proti Slámovi netrefil vůbec branku. Čtvrtá branka ale opět stála za to. Krásnou akci rozjel Tomáš Střecha, který předal puk Ondřeji Kovářů, ten mohl střílet, ale ještě našel před prázdnou brankou Jaromíra Pytlíka, který neměl problém uklidit puk do sítě – 4:0. Čistého konta se Sláma ale nedočkal. Necelé tři minuty před koncem nastřelil tyčku Marek Nykodým, a před odkrytou brankou dorážel úspěšně Tomáš Bílek - 4:1.

 

Ohlasy po utkání


Michal Konečný (trenér SKLH Žďár nad Sázavou):
„Bylo to v podobném duchu jako předchozí zápas. Musím říct, že v té první třetině kluci napadali opravdu tak, jak si přejeme. Od druhé třetiny jsme různě měnili sestavu a zkoušeli jsme různé varianty, zhruba víme asi jak, ale je potřeba to pořád zkoušet. Možná to bylo takové kostrbatější, ale od toho ta příprava je. Dnes jsme se ty akce snažili někdy až moc zbytečně vyšperkovat, ale to k tomu asi patří. To sebevědomí je dobrá věc, ale nesmí se přehánět, hlavně v té druhé třetině se dalo více akcí zakončit střelou."

Jan Dvořák (trenér HC Lední medvědi Pelhřimov):
„Pro nás to byl první přátelák, jeli jsme sem s hráči, které teprve zkoušíme a chyběli nám někteří hráči. První třetina byla z naší strany taková na rozkoukání a od té druhé jsme zvýšili pohyb. Víceméně jsme se hledali, ale čekal jsem, že to bude o něco horší. Měli jsme i nějaké šance, ale tím, že jsme neproměnili, soupeř zase odskočil. Puky nás dnes moc neposlouchaly, ale já věřím, že to ještě dáme do kupy a trochu to zvedneme.“

Fotogalerie