Zveřejněno 15.01.2019 | Tomáš Masař
HC Lední Medvědi Pelhřimov SKLH Žďár nad Sázavou
32., středa 16.1.2019 18:00 Zimní stadion Pelhřimov
HC Lední Medvědi Pelhřimov - SKLH Žďár nad Sázavou PEL - ZNS
Ž Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Po nešťastné prohře v Hodoníně se žďárští hokejisté vydají k dalšímu zápasu do města rekordů a kuriozit. Na rozdíl od silného týmu Drtičů by pelhřimovští Lední medvědi neměli být až tak zásadní překážkou na cestě za dalšími třemi body do druholigové tabulky. Vzhledem k tomu, že i ostatní soupeři z čela tabulky v minulém kole zaváhali, mohou se Plameny v případě výhry a současné ztráty vedoucích Žihadel opět vyšvihnout na první příčku tabulky.

LEDNÍ MEDVĚDI JSOU V TABULCE JASNĚ POSLEDNÍ

Stejně jako v předchozích sezónách se Pelhřimovští pohybují spíše ve spodních patrech tabulky. V momentální chvíli se Lední medvědi nacházejí s odstupem až na chvostu tabulky skupiny jih se ziskem 19 bodů a záporným skóre 77:126. Poslední pelhřimovská výhra se navíc datuje až do poloviny prosince, kdy na svém ledě Lední medvědi v 25. kole porazili 5:0 Písek. Od té doby odcházeli šestkrát za sebou poraženi. V posledním zápase však vybojovali doslova v posledních vteřinách bod na ledě Nového Jičína. Ještě dvě minuty před koncem základní hrací doby Pelhřimovští prohrávali o dva góly, ale po drtivém finiši se jim podařilo pouhou vteřinu před vypršením 60. minuty srovnat na 3:3 a odvézt si tak z horké novojičínské půdy alespoň bod za prohru 4:3 v prodloužení.

Mezi klíčové postavy Ledních medvědů se hned po svém příchodu z juniorky Komety zařadil teprve devatenáctiletý brankář Martin Holík, který nastoupil už ke 24 zápasům a mnohdy svůj tým uchránil od většího debaklu. Útočnou produkci pak drží především trio Martin Vysloužil (8+13), Martin Hadrava (11+9) a Filip Kasalý (4+13).

PLAMENY V HODONÍNĚ DVAKRÁT VYROVNALY, ALE NAKONEC BODY NEZÍSKALY

V minulém kole zavítali žďárští hokejisté na led hodonínských Drtičů a dvakrát se jim podařilo dorovnat jednobrankové vedení domácích. Na gól Škutchana z 56. minuty však již odpověď nenašli. Naštěstí i soupeři z čela tabulky zaváhali a poztráceli na hřištích východních soupeřů body, takže se situace mezi vedoucími celky prakticky nezměnila. Ve vedení jsou stále s jednobodovým náskokem Moravské Budějovice, kterým na záda dýchají žďárské Plameny. S odstupem dalších 4 bodů se na vedoucí duo dívají Bruslaři z Havlíčkova Brodu.

Trenér Konečný bude postrádat tři opory, ale představí se mu dva nováčci

Z důvodu zranění a trestu budou tentokrát Plamenům scházet některé opory. Zdravotní indispozice na čas vyřadily Jakuba Peslara a Davida Čermáka. Lukáš Bureš pak musí zápas vynechat kvůli trestu za vyloučení do konce zápasu ve dvou utkáních v této sezóně. Naopak jiní dva hráči přichází posílit obranné řady žďárských hokejistů. Jedná se o Davida Váňu z jihlavské Dukly a Miroslava Kuklu z Hradce Králové, který přichází do známého prostředí, jelikož již dvě sezóny působil v dorosteneckých týmech Plamenů.

PROTI LEDNÍM MEDVĚDŮM PLAMENY VYHRÁLY JIŽ PĚTKRÁT V ŘADĚ

Vzájemná bilance obou celků hovoří jasně ve prospěch svěřenců trenéra Konečného. V součtu s přípravnými zápasy a minulou sezónou drží žďárští hokejisté sérii pěti výher proti Ledním medvědům v řadě. V této sezóně byly výsledky zatím velice jednoznačné, když se Plameny dvakrát radovaly na domácím ledě 6:2 a v Pelhřimově vyhráli 1:6 (přípravný zápas na Bouchalkách skončil taktéž 6:1). Jestli se žďárským hokejistům opět podaří naplnit normu a nasázet Ledním medvědům znovu 6 gólů, nebo se Pelhřimovským podaří přerušit nepříznivou sérii porážek se můžete přesvědčit ve středu 16.1. od 18:00 prostřednictvím již tradičního on-line přenosu.

1st 12.09.2018 SKLH Žďár nad Sázavou Lední medvědi Pelhřimov6:2

9so 13.10.2018 Lední medvědi Pelhřimov SKLH Žďár nad Sázavou1:6

17st 14.11.2018 SKLH Žďár nad Sázavou Lední medvědi Pelhřimov6:2