Zveřejněno 14.09.2018 | Jakub Janů
IHC Králové Písek SKLH Žďár nad Sázavou
2., sobota 15.9.2018 17:30
IHC Králové Písek - SKLH Žďár nad Sázavou PIS - ZNS
Ž Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Ve druhém kole nové sezóny pocestují Plameny poprvé na led soupeře. Postaví se proti Písku, který během letní přestávky prošel řadou změn, jak z trenérské tak i hráčské stránky. Utkání začíná v sobotu od 17:30 na zimním stadionu v Písku. Vstupné na toto utkání je zdarma, takže by se zde mohla ukázat i dobrá divácká kulisa.

Písek měl výbornou letní přípravu, kterou potvrdil hned v prvním kole v Moravských Budějovicích

Velice napínavý duel sehráli písečtí na ledě Moravských Budějovic. Zde již po osmi minutách sice prohrávali, ale hned o minutu později zásluhou Jana Polaty vyrovnali na - 1:1. Za toho stavu se šlo i do šaten. Ve té druhé se stále zlepšující hrou dokázali dostat na dvoubrankové vedení, když se nejprve na - 1:2 prosadil Petr Hučko a potom už na - 1:3 navýšil Filip Vlček. Ve třetí na - 1:4 navyšoval svým druhým gólem v zápasu Petr Hučko - 1:4. Dál domácí ještě stihli ještě snížit na - 2:4 zásluhou . Ale Písečtí si dobrou hrou vzali svoje tříbrankové vedení zpět, když na - 2:5 pečetil už konečné skóre zápasu Filip Vlček.

Do nové sezóny s novou dvojicí trenérů a podstatně obměněným kádrem

Po minulé nepovedené sezóně se vedení klubu rozhodlo pro změnu na trenérských pozicích. Na pozici hlavního trenéra nastoupil mladík Karel Herr, který loni trénoval písecký mladší dorost. Do něj se dostal z mládeže na Spartě, kde dříve působil. Na roli asistenta byl jmenovaný zkušený Václav Šrámek. Spolu s nimi se značně obměnil i hráčský kádr, který bude určitě pomýšlet po lepších pozicích než bylo loňské poslední desáté místo po základní části.

Loni písečtí proti Žďáru ani jednou nevyzráli

Minulý rok byly Plameny proti Písku stoprocentní. V prvním zápase na Jihu Čech zvítězily po brankové přestřelce - 4:7. Ve druhém zápase tentokrát doma si opět zastřílely, když zvítězily vysoko - 6:2. V následujícím měření sil v Písku si Plameny přivezly tři body za výhru - 3:6 a v tom posledním na Bouchalkách inkasovaly pouze jednou - 5:1.