Plameny čeká druhé přípravné utkání na domácím ledě, přivítají Vrchlabí

Zveřejněno 30.08.2023 | Anna Daňsová, Redakce
SKLH Žďár nad Sázavou HC Stadion Vrchlabí
přát., čtvrtek 31.8.2023 18:00
SKLH Žďár nad Sázavou - HC Stadion Vrchlabí ZNS - VRC
Po úterním derby s Havlíčkovým Brodem vyjedou Plameny hned ve čtvrtek znovu na led k zápasu, tentokrát proti netradičnímu soupeři z druhé skupiny - Vrchlabí. Spraví si Plameny chuť po prohře z prvního utkání a zapíší první výhru? Startujeme opět v 18:00!

Z KABINY PLAMENŮ

Do úterního utkání Plameny nevstoupily špatně, první třetina byla relativně vyrovnaná, po gólu Kuchty, který se prosadil v přesilové hře, se hosté ujali vedení. Bohužel ve druhé třetině Bruslaři převzali taktovku a vstřelili 4 branky, což prakticky rozhodlo o výsledku, jelikož Plameny dokázaly odpovědět pouze dvakrát. Ve třetí třetině se hra opět vyrovnala, nicméně na obrat v zápase to už domácímu celku nestačilo. Přesto ale výkon v prvním utkání před novou sezonou nebyl vůbec špatný, navíc při absenci zkušených borců, jakými jsou Martin Pleva či Martin Lojek, a velkých posil, které přišly před sezonou (Půhoný, Dušek, Rohlík). Výkon svých svěřenců kladně hodnotil také trenér Sláma: „Kluci makali, odbojovali to a musím říct, že to nebylo až tak nejhorší. Druhá třetina nám trochu utekla, ale první a třetí třetina nebyla špatně odehraná. Víme, jaké tam byly chyby a musíme zabrat. Je to teď na nás a určitě s tím něco uděláme,” řekl v pozápasovém rozhovoru trenér žďárského mužstva.

V utkání proti Vrchlabí by měly za Plameny nastoupit i zbývající posily, které přišly před touto sezonu. Trenérské duo Sláma – Plachý by tak mělo mít k dispozici i Jiřího Půhoného, Miroslava Kuklu či Jana Wasserbauera, který se dohodl na spolupráci teprve v úterý. „Ještě se budeme určitě domlouvat s trenérem, ale asi to nemá smysl odkládat. Takže bych měl hrát,“ říká zkušený útočník, který má na svém kontě i 59 extraligových startů v dresu Komety Brno. Do branky by se měl ve druhém přátelském utkání postavit dvacetiletý Lukáš Vít.

HC STADION VRCHLABÍ

Ve druhém přípravném utkání přivítají Plameny na Bouchalkách soupeře ze západní konference druhé ligy, a to Stadion Vrchlabí. Ten v minulé sezoně skončil na šestém místě v nadstavbě ve skupině A a v play-off postoupil do čtvrtfinále, v němž podlehl Letňanům. Přípravu na novou sezonu zahájili hráči Vrchlabí na jaře, druhá fáze na ledě jim pak začala již 7. srpna, a tak mají odehrané už čtyři přípravné zápasy. Proti Benátkám sehráli vrchlabští dvě utkání, z jednoho vyšly lépe Benátky, v odvetě pak byli úspěšnější borci z Vrchlabí. Následně pak Vrchlabí prohrálo s Hronovem 1:2 a v posledním odehraném zápase na domácím ledě vstřelili Děčínu pět branek a s přehledem zvítězili 5:1.

Roli velkého lídra týmu zejména v play-off uplynulé sezony potvrdil útočník Patrik Urban, který i pro následující ročník bude považován za tahouna útoku. Fanouškům Žďáru nad Sázavou je na soupisce Vrchlabí minimálně jedno jméno určitě známé – žďárský odchovanec, šikovný útočník Tomáš Bláha. Před sezonou se do Podkrkonoší vrátila útočná posila Lukáš Kastner, který dvě předchozí sezony strávil v Letňanech a který již v minulosti ve Vrchlabí působil. Obranu pak nastálo posílí sparťanský odchovanec David Sýkora, který v minulém ročníku působil v béčku Pardubic a do Vrchlabí měl vyřízené střídavé starty. Další posilou do obrany se stal vrchlabský odchovanec, mladý devatenáctiletý bek Jan Boukal, který od sezony 2016/17 působil v akademii Hradce Králové.

Celkově je tým Vrchlabí složen z velké části z odchovanců, což pozitivně hodnotí i navrátilec Lukáš Kastner: „Povedlo se tady skoro všechny udržet a síla toho kádru se projevila v letošním play-off. Kde tohle mají, aby většina týmu byla tvořena odchovanci?! Je vidět, že se tady věci dělají správně. V menších městech, jako je Vrchlabí, většinou kluci po dorostu/juniorce končí. Nemají už totiž kam dál pokračovat, anebo je nedokážou připravit na dospělácký hokej. Tady mladým hráčům v rozvoji nebrání, snaží se je připravit na dospělácký hokej, jak to jen jde,” hodnotí složení A-týmu Kastner pro klubový web.

VSTUPNÉ

Dospělí:50,-
Děti (do 120 cm):zdarma
ZTP/ZTP+P:zdarma

PERMAMENTKY V PRODEJI

Prodej permanentních vstupenek na utkání A-týmu žďárských Plamenů byl zahájen v pátek 4. srpna 2023. Koupit si jej můžete osobně v Klubové prodejně a fanshopu (vedle vchodu do zimního stadionu).

AKČNÍ PERMANETNKA
Dospělí:1650,-22 domácích zápasů základní části
JAKÉ JSOU VÝHODY POŘÍZENÍ AKČNÍ PERMANENTKY?
  • Finanční úspora oproti nákupu vstupenky
  • 200 Kč kupon na nákup v klubovém fanshopu
  • Zdarma klubová šála (v hodnotě 199 Kč)
  • Žádné fronty u pokladen

Akce platí do ZAČÁTKU prvního DOMÁCÍHO mistrovského zápasu A-týmu (3. kolo ZČ, 30. září 2023). Po uplynutí této doby prodej permanentky pokračuje, ale již bez kuponu a šály.

PERMANENTKA PRO AKTIVNÍ FANOUŠKY
Dospělí:1320,-22 domácích zápasů základní části
JAKÉ JSOU VÝHODY POŘÍZENÍ PERMANENTKY PRO AKTIVNÍ FANOUŠKY?

Zde je podmínka předložení platné fanouškovské karty. Akce platí do ZAČÁTKU prvního DOMÁCÍHO mistrovského zápasu A-týmu (3. kolo ZČ, 30. 9. 2023). Po uplynutí této doby prodej permanentky pokračuje, ale již bez kuponu.