Zveřejněno 04.12.2018 | Ondřej Krásný
HC Moravské Budějovice 2019 SKLH Žďár nad Sázavou
23., středa 5.12.2018 18:00 Zimní stadion Moravské Budějovice
HC Moravské Budějovice 2019 - SKLH Žďár nad Sázavou MBU - ZNS
M O R A V S K É  B U D Ě J O V I C E — Zápas jako řemen. Žďárští hokejisté se vydají ve středu do Moravských Budějovic, které mají fantastickou formu. Bitva dvou favoritů soutěže určitě přiláká na zimní stadion Žihadel slušný počet fanoušků. Plameny budou hájit svůj náskok na čele, ale budou to mít velice složité.

ŽIHADLA PŘIPOMÍNAJÍ NEZASTAVITELNÝ ROJ

Hokejisté Moravských Budějovic nechaly zcela zapomenout na nevydařený start soutěže, kdy po čtyřech kolech svěřenci Augustina Žáka neměli ani bod. Od té doby jeho tým šlape jako hodinky. Protože z patnácti následujících utkání ztratila Žihadla pouze 6 bodů. A to s celky z Východu, nejprve v Hodoníně porážka v prodloužení a posléze doma se Šumperkem. Právem se tak Žihadla vyšvihla až na druhou příčku skupiny Jih právě za Žďár nad Sázavou, na který ztrácí devět bodů.

Největší podíl na zatím skvělé sezony v podání Moravských Budějovic má Pavel Jekel a Ladislav Rytnauer. Brankář Jekel naskočil do branky Žihadel v pátém kole a právě od té doby začala šňůra výher. Jistě si vzpomenete, jak právě brankář Jekel trápil Plameny při domácí porážce 1:2 po prodloužení. Sezona zatím skvěle sedla i útočníkovi Ladislavu Rytnauerovi, který nasbíral již neuvěřitelných 33 kanadských bodů. Nastřílel již 17 branek a dělí se s píseckým Janem Sýbkem o prvenství v bodování skupiny Jih a Východ.

ÚNIK NEBO DOSTIHNUTÍ?

Žďárští hokejisté aktuálně mají na kontě 48 bodů a skupinu Jih vedou s devíti bodovým náskokem právě před Žihadly. Situaci však zkresluje počet utkání, neboť Moravské Budějovice mají zápas k dobru a Havlíčkův Brod, který ztrácí dvanáct bodů dokonce dva. Plameny mohou udělat výrazný krok k prvenství ve skupině, ale k tomu potřebují na ledě Moravských Budějovic vyhrát. V zádech mají žďárští hokejisté také skvělé výsledky, po výhře v Šumperku, doma v derby s Havlíčkovým Brodem se svěřencům naposledy doma podařilo s přehledem porazit Kopřivnici.

MŮJ DŮM, MŮJ HRAD LETOS NEPLATÍ

V předešlých letech bylo v duelech Žďáru nad Sázavou s Moravskými Budějovicemi pravidlem, že vítězilo domácí mužstvo. Tento zvyk se ale hokejisté rozhodli narušit. Plameny totiž na začátku sezony vyhráli naprosto s přehledem venkovní zápas. Bylo to právě v době, kdy se na startu sezony Žihadlům vůbec nedařilo. Naopak na Bouchalkách se z vítězství po prodloužení radovaly Moravské Budějovice. Tehdy se Pavel Jekel opravdu vyznamenal a zřejmě nebýt jeho, Plameny by z velkého tlaku vytěžily více než bod.

4so 22.09.2018 Moravské Budějovice SKLH Žďár nad Sázavou1:5

12st 24.10.2018 SKLH Žďár nad Sázavou Moravské Budějovice1:2 pr.