ADAM: Osobně se těším na každý zápas

Zveřejněno 25.09.2023 | Redakce, Anna Daňsová
Nejlepším hráčem úvodního duelu letošního ročníku druhé ligy byl kabinou vyhlášen obránce Richard Adam, který se po čtyřech letech vrátil k hokeji po zdravotních peripetiích. „Měl jsem dlouhou pauzu, takže já osobně se těším na každý zápas,” komentuje svůj návrat na led dvaatřicetiletý bek Plamenů.
Ríšo, ty ses k hokeji vrátil po čtyřech letech, které jsi vynechal kvůli zdravotním problémům. Jak se zatím na ledě cítíš?
Zatím je to jako na horské dráze. První tréninky jsem se samozřejmě cítil hrozně, pro tělo to byl najednou docela šok po tak dlouhé době být zase v tréninkovém zápřahu. Ne že bych ty čtyři roky nic nedělal, ale tréninky na ledě jsou něco jiného než na suchu.

Ty jsi přišel k týmu před touto sezonou, co říkáš na tým?
Nešel jsem úplně do neznámého prostředí, s většinou kluků se znám, díky čemuž pro mě bylo snazší se tu rozkoukat. Myslím, že je tým dobře poskládaný, vedení odvedlo dobrou práci, což posily dokázaly hned v prvním zápase. Navíc ta osa kolem Martina Plevy zůstala a celkově je kabina dobře nastavená. Martin Pleva je skvělý kapitán, táhneme za jeden provaz, tak to má být. Jsem rád, že tu můžu být.


"
ALE VĚŘÍME, ŽE BUDEME KAŽDÝM ZÁPASEM LEPŠÍ, LIDI NÁM ZAČNOU VĚŘIT A BUDE NÁS TO VŠECHNY, TÝM I FANOUŠKY, BAVIT.

A co říkáš na změnu trenéra těsně před startem sezony?
Co k tomu říct. Nikdy to není příjemná věc, když se musí měnit trenér, navíc ještě těsně před startem soutěže. Nechci zacházet do hloubky, je to věc vedení a kabiny. Ale po příchodu Milana Řehoře a jeho realizačního týmu se vyčistil vzduch, vyjasnili jsme si určité věci, udělali tlustou čáru za tím, co bylo. Teď je to na nás, abychom je podrželi a hráli dobrý hokej, protože tým na to určitě máme.

Jaké máš ambice pro letošní sezonu ty sám? A za tým?
Moje ambice? Přežít ve zdraví. (smích) Teď vážně, chci být prospěšný týmu, to je asi to hlavní, jiné osobní ambice nemám. S týmem je to jiné, cíl je určitě co nejlepší umístění pro play-off a dojít co nejdál. Všichni chceme vyhrávat, o tom není pochyb. Na druhou stranu k tomu přistupujeme s pokorou po té loňské sezoně, uvědomujeme si, že k tomu bude potřeba kus poctivé práce a bude to dlouhá cesta.

Pojďme k úvodnímu zápasu sezony na ledě Šumperku, kde nám nevyšel příliš začátek utkání, ale nakonec se nám podařilo vývoj otočit a vyhrát. Jak jsi zápas viděl?
Vstup do zápasu jsme nechytili, neměli jsme pokryté hráče v předbrankovém prostoru. Za stavu 0:1 jsme netrefili prázdnou branku a z protiútoku hned dostali na 0:2. Naštěstí jsme nezpanikařili a brzo jsme se dostali zpět do zápasu. Od druhé třetiny už jsme se zvedli, měli jsme pasáže, kdy jsme Šumperk zavřeli v jejich pásmu, měli jsme lepší pohyb, hráli jsme kompaktněji, takže i když byl zápas výsledkově dlouho vyrovnaný, povedlo se nám to překlopit na naši stranu a myslím, že jsme zaslouženě vyhráli. Pomohlo určitě i to, že jsme hráli na 4 útoky, měli jsme pak na konci zápasu víc sil.

Co vidíš jako hlavní faktor toho, že se podařilo zápas otočit a dovést k vítěznému konci?
Určitě naše přesilové hry a dobře zvládnuté pětiminutové oslabení. V něm jsme Šumperk nepustili k většímu tlaku a vzali jsme jim tak sebevědomí do konce zápasu.

Byl jsi zvolen hráčem utkání… co na to říkáš?
Že budu muset určitě něco zaplatit do kasy. (smích) Určitě jsem nebyl nejlepší hráč z našeho týmu, ale Plevča (kapitán Martin Pleva, pozn. redakce) to řekl po zápase dobře. Dal jsem se dokupy a zvládl se vrátit a za to mě ocenil.

Po nepovedené přípravě je asi první vyhraný mistrák docela úleva…
Máš pravdu, určitě úleva. Jak jsem už říkal, tým je dobře poskládaný, trenéři tomu dali hlavu a patu a teď je to na nás, abychom to ukázali na ledě. Je nám jasné, že po přípravě jsme moc lidí na své straně neměli a nechci říkat, že jeden zápas to hned kompletně změní. Ale věříme, že budeme každým zápasem lepší, lidi nám začnou věřit a bude nás to všechny, tým i fanoušky, bavit.

Ve středu nás čeká zápas ve Vyškově. Jak se na něj těšíš? S čím do něj půjdeme?
Měl jsem dlouhou pauzu, takže já osobně se těším hrozně moc na každý zápas. Půjdeme do toho se zdravým respektem k soupeři, ale určitě chceme zase všechny 3 body. Když navážeme na výkon z prvního utkání, tak se o body nebojím.