Ve druhém po sobě jdoucím venkovním zápase cestují Plameny do Nového Jičína

Zveřejněno 08.02.2019 | Jakub Janů
HK Nový Jičín SKLH Žďár nad Sázavou
38., sobota 9.2.2019 17:00
HK Nový Jičín - SKLH Žďár nad Sázavou NJI - ZNS
Ž Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Po středečním debaklu na havlíčkobroském ledě se Plameny v sobotu přesunou na led Nového Jičína, který se ve východní skupině nachází na předposlední šesté pozici. Zápas začíná na zimním stadióně od 17:00 hodin.

Ve středečním utkání na ledě prvního Šumperku Ďáblové senzačně dotáhli čtyřbrankové manko, ale domů se nakonec vraceli bez bodů

První třetina vyšla jasné lépe domácím Šumperku, když je do dvoubrankového vedení poslal nejdříve Gago a tři minuty před koncem první třetiny zvyšoval na - 2:0 Sedlák. Start druhé byl taktéž v režii Šumperku. Na - 3:0 zvýšil Kuťák a o malou chvíli později už na - 4:0 dal svou druhou branku Sedlák. V tu chvíli to s Novým Jičínem vypadalo opravdu tragicky, ale ještě do minuty od posledního obdrženého gólu stihl snížit na - 4:1 Sonnek a o tři minuty později na - 4:2 stanovil konečné skóre po druhé třetině Lehečka. Na začátek třetího dějství se hostům podařilo skvěle navázat z té druhé, když v 46. minutě snížil už jen na rozdíl jediné branky Tomeček - 4:3. Za dalších pět minut bylo již srovnáno zásluhou Kafky na - 4:4 a každý měl ke třem bodům stejně daleko. Ti šťastnější však po zápase odklouzali z ledu domácí, když tři minuty před koncem vstřelil svojí třetí branku v zápase Sedlák. Konečné skóre tedy po šedesáti minutách - 5:4 pro Šumperk a Nový Jičín se vracel bez jediného bodu.

Středeční derby v Havlíčkově Brodě Plamenům těžce nevyšlo

Už začátek zápasu začal po Plameny velice hořce, když domácí poslal do tříbrankového vedení nejprve Kuchta a pak dvě branky za sebou vsítil Voříšek. Do konce prvního dějství ještě stihl alespoň snížit po Pannově nahrávce Kunsttmüller - 3:1 po první třetině. Ve druhé navýšil vedení Havlíčkova Brodu na - 4:1 Matušík a další, již pátý gól vstřelil Semrád - 5:1. Takto skončila i druhá třetina. V posledním dějství už na - 6:1 zvýšil domácí kapitán Třetina a poslední sedmou branku a svou druhou v zápase dal v přesilové hře Matušík. Utkání tedy skončilo vysokou výhrou domácích - 7:1.

Poslední vzájemný zápas na Bouchalkách vyzněl po prodloužení lépe pro Žďár

Zatím poslední vzájemný zápas mezi těmito celky se odehrál v prosinci na ledě Žďáru. Je poslal nejprve ve čtvrté minutě do vedení Lojek - 1:0. V první třetině následně vyrovnal za hosty na - 1:1 Gresik, ale ještě před koncem první sirény stihl na - 2:1 opět vrátit vedení domácím Jícha. Ve druhé třetině se nejprve podařilo opět srovnat krok hostům zásluhou Vana na - 2:2. Tři minuty před koncem druhého dějství si, ale domácí vzali vedení opět na svou stranu, když se prosadil Kuřítko - 3:2. Ve třetí se trefili pouze hosté. Konkrétně druhou branku v zápase vsítil Vano a zápas tak opět vyrovnal, tentokrát na - 3:3. Tak utkání skončilo i po šedesáti minutách. Následovalo tedy prodloužení. V něm se v 63. minutě zápasu trefil Stehlík a vystřelil tak domácím Plamenům druhý bod. Nový Jičín se musel spokojit pouze s jedním.